Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 26.11.2023, 17:51   #1
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 28 min 8 s
Domyślnie Część Piąta

Dzień 1.

Esztegerom Węgry. Ostrzychom. Esztegeron. Esztergom. Nazwa miasta straszna. Ale miasto to węgierska perełka. Dunaj. Monumentalna Bazylika. Byłem w tym miejscu chyba 10 razy. I pewnie pojadę 11 raz bo miasto mnie od zawsze czaruje.

Mniejsza z tym.

Początek lipca. Idę z kempingu z buta w stronę centrum. Mały spacer moze 2 km. Z lewej Dunaj. Rozswietlają się latarnie. CIEPŁY wieczór. Magia ciepłego wieczornego lipca. Nad Dunajem głośno. Muzyka z głosnikow. Ja krok za krokiem idę w stronę centum szukac kebaba. No i bankomatu z forintami.

Majestatyczna bazylika stoi rozswietlona. Nie mam dzis juz siły aby tam dojsc. Zresztą byłem tam 6 razy. Kebab. Piorytet.

Dobra, jest coś. Kebab. Jakas knajpa. W srodku piekarnik, ale na zewnatrz ławeczki. Jem tego kebaba i jestem szczesliwy. Cos się w głowie przestawia.

Dzwonie do przyjaciół do polski. Dobra. Najwazniejsze ze w głowie się "poprzestawiały klepki".

Jak mi się w tym roku nigdzie nie chciało jechać. Raz w roku człowiek ma urlop wakacyjny. Jak mi się nie chciało pakować. Jak mi się nie chciało podejmować decyzji aby gdzies jechać.

Starość? Mało brakło a siedział bym w domu. Po co gdzieś jechać. Nie chce mi się. Jeszcze nigdy nie miałem takiego lenia, takiego niechciejstwa aby gdzieś jechać. Komplentnie nie czułem frajdy z wyjazdu.

Ale. Siedząc z tym kebabem na skraju ulicy.
Juz wiedziałem.
Ze to bedzie dobry czas i ze warto było się przemóc.
I wbrew sobie spakować się, i jechać.

Jak ja lubię te ciepłe wieczory letnie!

IMG_20230630_211951.jpg

IMG_20230630_215655.jpg

IMG_20230630_221524.jpg
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zachodniopomorskie "Pęknięta Guma" piąta edycja zbuju Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 28.04.2009 11:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.