Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.11.2014, 22:24   #1
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 19 min 54 s
Domyślnie

Temat ruszył, wiadro ma w standardzie układ hamulcowy CBS, wystepuje równiez z ABS. Capo tylko ABS. Jak sprawdza sie CBS w praktyce, rozmawiałem z goście co lata na wiadrze i zachwycony, nie uzywa tylnego hamulca aby dohamować.
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2014, 22:50   #2
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,862
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 14 godz 2 min 59 s
Domyślnie

Capo ma jedną wadę będzie ciężko go sprzedać, jeśli Ci nie podejdzie. Na pewno ciężej niż wiadro.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2014, 08:33   #3
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 22 godz 9 min 38 s
Domyślnie

Capuś posiada też na szczęście mega zaletę - NISKĄ CENĘ!!!
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2014, 09:36   #4
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 6 godz 8 min 54 s
Domyślnie

Hej- wywołany do tablicy cos tu napiszę
-faktycznie , przez ostatnie 4 lata "ujeżdżałem" Capo w wersji RR (dosyć się różniący od wersji zwykłej)- sprzedałem po to żeby zamienić na dużego, świeżego Kata- ale nie dlatego, ze coś nie halo było z Kapiszonem- wręcz przeciwnie- poszedł w dobre, znajome ręce i do tego z duuuużym żalem, bo to dobry motocykl był i jest nadal,
i tak dla porównania z Wiadrem:- capo waga na sucho-235 kg- wiadro 275, capo pełna regulacja przedniego zawiasu(tłumienie i dobicie) jak i tylnego amora, średnica lag : capo 50 mm, Wiadro 43 mm- spalanie- moje Capo spokojnie mieściło się w przedziale 5,5l do 6,5 litra/100km -z kuframi bocznymi i plecakiem- nie do końca wiem jak z tym w varadero- wiem, że starsze wersje trochę piły...zresztą- capo też jak pogonić powyżej 150/h też potrafiło 7l osiągnąć- to w końcu fałka tysiąc....a silnik jest robiony przez Rotax-a (zdaje się ,że skuterach śnieżnych Bombardier jest to samo- silniki te są po prostu nieśmiertelne- może nie powalają kulturą pracy na wolnych obrotach, ale im wyżej tym lepiej
trakcja:- miałem okazję jeżdzić i wiadrem na gaźniorach i na wtrysku, pannąEuropą również- capo jest pod tym względem bezkonkurencyjne, super składa się również w ciasnych zakrętach i to mimo sporej wagi (np w porównaniu do AT)- ten punkt zawsze będę cenił w Aprilii- swojego czasu była zajawka na niektórych forach a'propos pękania ramy w Kapiszonach- był tam jeden bodajże Duńczyk z taka ramą- tylko raczej sie nie chwalił z jaką prędkością najechał na "śpiącego policjanta"
sumując- moto b.ciekawe, i rzeczywiście jak Rumpel napisał- mocno niedoceniane- dość rzadkie w Pl, a wersja RR to juz wogóle...jest w Polsce ok 10 szt- z których 90 % znam osobiście...-najwięcej tego jest w US- tam też jest najbardziej żywe forum/wątek tego motóra-
-jak każdy sprzęt- ten tez ma swoje "zady i walety"- jego słabość to układ elektryczny- trzeba sie trochę pobawić z połączeniami/ kostkami, regler też obejrzeć- zresztą wszystko spokojnie można znaleźć w opisach na małym wprawdzie ale bardzo wdzięcznym( z powodu ludzi) forum Caponorda (caponordforum.cba.pl)- i po wszelkie szczgółowe wskazówki tam właśnie bym odesłał
- a kol. wrocławski Matjas rzeczywiście miał capo- ale też i miał sporego pecha- trafił w mocno niedoinwestowana sztukę, dużo czasu poświęcił, wyszło bardzo dobrze, szkoda ze sie po0zbył, bo- zresztą- Capo po matjasie jeździ i ma się dobrze pod kolejnym już chłopakiem z capoforum- z kolei Be3stia z forum trampkowego ujeżdza identyczną RR i chwali sobie
w/s części- jest na capoforum człowiek, który nie dość że prowadzi motonaprawy to równiez jest w stanie zdobyć każdą część do Capo (ISM motocykle-Jagiel)
- u mnie Kapiszon przejechał 40 tysi, były i wyjazdy po 7 tys na raz(tzn na jeden 2 tyg wyjazd)- nigdy mi się nie zdarzyło ściągać moto na lawecie
dlaczego sprzedałem?- zawsze chorowałem na dużego Kata- a miałem już mniejszego więc- wszystkiego trzeba spróbować
-aha- wprawny kierownik da również radę w lekkim ternie (czego ani wiadro ani tym bardziej Paneuropa nie zrobi!)
-żeby tu nie rozwodzić sie nadto - w sprawach bardziej szczegółowych chętnie odp na
-a
pzdr,
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.

Ostatnio edytowane przez Jarek : 14.11.2014 o 09:41
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2014, 18:42   #5
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,416
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 13 godz 49 min 13 s
Domyślnie

275kg suche wiadro ? czy aby nie za dużo ci wyszło?
Załadowane wiadro w 2 osoby i 3 pełne kufry schodzi poniżej 5 na trasie oczywiście przy nie koniecznie jeździe o kropelce.
Co do tego co potrafi wiadro to byłbym ostrożny z osądem.
Też myślałem że to krówka póki nie zobaczyłem jak zostawia w dalekim tyle Afryki i GSy 12 , 1150 , oczywiście na średnio utwardzonych nawierzchniach nie w błocie po silnik.

Miałem okazję zrobić rundkę.
Faktycznie ma się wrażenie iż jest lżejszy w prowadzeniu niż wiadro i jakby ciut poręczniejszy w kierownicy.
Kwestia przyspieszeń porównywalna choć nieco inaczej każdy z nich to robi.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2014, 19:06   #6
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 19 min 54 s
Domyślnie

Czytam i analizuje Jestem skłonny za wiadrem, honda to honda. Dostep do części i akcesorii jest przy capo ogromny. Prawda jest taka, kupując 10 letni motocykl trzeba sie liczyć z awariami i naturalnym zużyciem. Problem to będzie, jak będąc juz na etapie kupna wpadnie mi zdrowa sztuka capo w oko Przewaga capo jest taka, że można zjechać z twardego, a przy wiadrze to juz lepiej sobie takie mysli odpuścić.
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2014, 23:08   #7
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,416
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 13 godz 49 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ADAMO_16 Zobacz post
Jestem skłonny za wiadrem, honda to honda.
I to jest słuszne podsumowanie. Też tak wybiorę szukając dalekobieżnego turystyka.
Egzotyka Aprilki kontra przewidywalność Hondy...... co kto lubi.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2014, 21:11   #8
lezan81
 
lezan81's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: WARSZAWA
Posty: 174
Motocykl: RD04
lezan81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 13 godz 43 min 59 s
Domyślnie

Wiadro poza asfaltem lata bez problemu. Tylko kierownik musi w sobie przełamać strach.
Poza tym łatwiej kupić plastiki do Wiadra niż do Caponorda.
W ciągu ostatnich 2 lat wymieniałem 3 takie silniki bo się zatarły, więc z tą niesmiertelnoscią bym nie przesadzał
lezan81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2014, 17:07   #9
Genek
 
Genek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Wlkp.
Posty: 391
Przebieg: rosnący
Genek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 6 godz 40 min 39 s
Domyślnie

kiedyś się przejechałem wiadrem i ku mojemu zdziwieniu było poręczniejsze niż afra na asfalcie
Genek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2014, 21:15   #10
Kobra
 
Kobra's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: TYCHY
Posty: 423
Motocykl: SD02
Przebieg: 000000
Kobra jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 godz 19 min 54 s
Domyślnie

Po przeczytanie opinii szanownego grona decyzja podjęta, wiadro Za wiadrem przemawia dostęp do części i wygląd zew. Mój plecak podziela moje zdanie, pewnie tylko w kwestii wyglądu Wiem, że caponem można zjechać w teren jak afryką, ale w teren to zostawiam sobie właśnie afryczke.
__________________
Kiedyś Tygrysek
Kobra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Aprilia ETX 125 bicio Inne tematy 8 27.12.2011 16:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.