Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2024, 13:54   #1811
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,619
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 5 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie wiem czy poradzę, bo sam musisz sobie odpowiedzieć czy to ci się opłaca. Natomiast czytając wątek, jak pada słowo Niemcy to chyba AI wieńców czytam podsuwając mi różne artykuły wkrótce po wizycie na forum. Te artykuły raczej nie z gatunku że Niemcy nie chcą, ale to oczywiście może być sprytna gra lobby panelowego w naszym kraju. Jeden z tych artykułów dotyczy balkonów

https://zielona.interia.pl/eko-techn...e-,nId,7471030
Moj sasiad zalozyl sobie takie cos za 500 jurkow z Amazona i policzyl, ze za 3 lata sie to splaci.

@Nabru
Ja mam oferte po znajomosci za instalacje Anker taka jak z linka i od ceny minus 300 jurkow.

https://www.anker.com/eu-de/products...mother-day-bms

Balkonu nie mam, ale sa stelaze do stawiania gdzie sie chce. U mnie byloby docelowo na garazu, strona poludniowa i nachylenie jakie bede chcial, wiec powiedzmy, ze warunki optymalne.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2024, 19:49   #1812
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,913
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 26 min 16 s
Domyślnie

Wegrzyn,

W załączniku masz PDF z symulacją na te panele 1000W ustawione w Monschau pod kątem 35st i patrzące dokładnie na południe. To jest oczywiście prognoza ideał i nie uwzględnia potencjalnego zacienienia (jeśli są jakieś drzewa, wysokie bloki itp wokoło).

Zima (grudzień, styczeń) to byłoby jakieś 20kWh max miesięcznie (o ile będzie bezchmurna pogoda i śnieg nie zasypie paneli). Maj, czerwiec i lipiec to jakieś 120kWh na miesiąc.

Co do tego zestawu, który podlinkowałeś to falownik umożliwia ładowanie magazynu 1,6kWh mocą do 800W więc jakieś 2 godziny ładowania od 0-100%. Niby jest to bateria LFP ale niektórzy producenci magazynów nie umożliwiają zjeżdżania do 0% 'na dole' i 100% 'u góry więc realna pojemność tej baterii to może być np. ok 1,4kWh.

Niestety (i tego należało się spodziewać) odbiór z baterii odbywa się z max mocą również 800W, czyli włączenie czajnika elektrycznego, żelazka czy innego urządzenia będzie oznaczało, że cokolwiek ponad te 800W będzie dobierane z sieci.

Jest możliwość podłączenia do falownika również dwóch takich magazynów energii, co da jakieś 2,8 kWh.

Apka wygląda na bardzo ciekawą i ma sporo ustawień.

Musisz sobie zdawać sprawę, że nic od operatora za ewentualny eksport nie dostaniesz przy takim zestawie.

Bardzo ciekawe urządzenie na działkę, garaż bez prądu itp choć niestety limitem jest te 800W

https://www.youtube.com/watch?v=gyPVj-cZbpU

Niestety nie ma żadnych szczegółów co do gwarancji na baterię, a to będzie najbardziej 'ciężko' pracujący element tego zestawu.

Sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto to za 1100 euro brać.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 17.05.2024 o 21:20
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.