Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.08.2009, 10:50   #101
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MISIEK Zobacz post
Nie po dwóch miesiącach a po sześciu , a w między czasie doposażyłem ST i próbowałem dopasować ja do siebie - bezskutecznie. Sprzęta kupiłem w dobrym stanie, ale na wszelki wypadek fundnąłem jej kompletny serwis (u Iziego) dodałem gmole, wysoką szybę, podwyższyłem kierę, zmieniłem sprężyny na progresywne i wszystko psu w dupę. Cały czas maszyna mi nie pasowała:

- za wysoko i za bardzo z przodu umieszczony środek ciężkości, zwłaszcza jak motocykl zalany do pełna
- brak dołu obrotów w silniku
- wyraźnie wyczuwalna reakcja na zmiany obciązenia - strasznie wkurzające przy manewrach wykonywanych powoli
- pozycja za daleko z tyłu + chujowo umieszczone podnóżki = niewygodna jazda na stojąco
- walenie się w zakręty (przy załadowanym moto prawdziwa tragedia)
- apetyt na paliwo: miasto 10 trasa 7,5 - 8 l / 100 km
- zanim zmieniłem sprężyny na progresy Wilbersa przód zachowywał sie jak stara wersalka.

Owszem moto stabilne przy duzych prędkościach na niezbyt krętych trasach. Wygodne (zwłaszcza w porównaniu z RD 07), szybkie i ma niezłego kopa powyżej 4 tys obrotów.

ST i AT mimo podobnej genezy i wyglądu to dwa bardzo różne motocykle. Kiedys sie nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku że porównywanie ich ze sobą to tak jak porównac dwa kultowe terenowe samochody: Hummera z Unimogiem (tu ST to Hummer). Oba sa dobre w swoje klocki, ale ...

Jest tez czynnik ludzki: Afyka jest poprostu o wiele bardziej porzyjazna i wyrozumiała wobec jeźdźca niż Tereska.
Zawsze traktowałem ST jako sztuke dla ubogich ale z nią jakąś tam obcowałem.


Ten brak dołu i spalanie które wymieniłeś to musiałeś mieć coś mocno tam nakićkane !! AT i ST owszem obie spalą 10L ale tylko jadac cały czas 180kmh. Miasto może pochłonąć nie wiem 8 litrów, ale to jeźdząc do końca skali od świateł do świateł. Napewno nie 10L. W trasie 7,5~8L.. też chyba nie 120/130 tylko 150/170 wtedy OK. realne choć dalej trudno mi wierzyć.

Reszta OK, osobiste odczucia, ale co do walenia się w zakrętach to miałeś źle wyregulowane zawieszenie moim zdaniem. Tam fabrycznie z tyłu w ST jest dość twardy amor, wiec pływać nie będzie pływał, a pewnie SAG miałeś z dupy ustawiony
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 13:00   #102
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Mi osobiscie lepiej jezdzi sie w winklach z zaladowana ST. Co do spalania- na trasie przy 100 5 litrow. W miescie 6- 6,5 max. Co do dolu obrotow- ja tego jakos nie zauwazam, na AT nie jezdzilem wiec nie moge tego porownac.
Bartas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 14:12   #103
MISIEK
 
MISIEK's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 125
Motocykl: VFR 750 rc36
MISIEK jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 13 godz 22 min 51 s
Domyślnie

zapomniałem o jeszcze jedym, dość istotnym aspekcie - gabaryty bikera: jestem dość duży i baaardzo ciężki (120 kg) i to ma wpływ na prowadzenie. Możliwe, że szczuplejszym i lżejszym jeźdźcom jeździ się na ST łatwiej i mniej wtedy pali ;-)
MISIEK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 14:57   #104
DrStar
 
DrStar's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Zielona Góra
Posty: 127
Motocykl: RD03
DrStar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Walis Zobacz post
B - Bolid
M - Młodego
W - Wieśniaka
No z tego sie uśmialem do łez ... ale dzieki za komplement, bo od syna słyszę coraz częściej, że już stary zgred jestem
__________________
BBC - Bawaria Bez Cycków
DrStar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.08.2009, 20:48   #105
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał DrStar Zobacz post
No z tego sie uśmialem do łez ... ale dzieki za komplement, bo od syna słyszę coraz częściej, że już stary zgred jestem
to chyba raczej nie chodziło o motura
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2009, 00:52   #106
Walis
Łysol...
 
Walis's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 112
Motocykl: Mocny w wesołym kolorze :)
Przebieg: Duży...
Walis jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 12 godz 15 min 8 s
Domyślnie

Czy to ważne, o co chodziło? Ważne, że kolega miał chwilę dobrego humoru dzięki mnie. To dopiero jest komplementacja
__________________
Only when we are no longer afraid, do we begin to live.
Walis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2009, 15:12   #107
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,459
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 12 godz 30 min 43 s
Domyślnie

yo!

na AT przejechalem tylko kilkadziesiat kilometrow i kilkaset metrow w terenie wiec niewiele moge powiedziec, na xtz poza terenem wiele sie tez nie najezdzilem ale oto co moge napisac:

- za wysoko i za bardzo z przodu umieszczony środek ciężkości, zwłaszcza jak motocykl zalany do pełna

cóż, taki jego urok - wysokie enduro z pojemnym bakiem musi juz takie byc

- brak dołu obrotów w silniku

ale za to jaki ich zakres roboczy - od 2 do 9 tys, pozatym juz okolo 3 tys zaczyna sie jechac nastepny 'prog' jest przy 6 tys i kolejny 'kop'

- wyraźnie wyczuwalna reakcja na zmiany obciązenia - strasznie wkurzające przy manewrach wykonywanych powoli

fakt - trzeba sie przyzwyczaic, silnik nie ma spokoju v-ki na niskich obrotach

- pozycja za daleko z tyłu + chujowo umieszczone podnóżki = niewygodna jazda na stojąco

ja odnioslem zupelnie inne wrazenie - jak dla mnie to wlasnie na ST siedzi sie niemal na lozyskach glowki ramy, o podnozkach sie nie wypowiadam bo dopiero od kilku dni latam w twardych butach a to zupelnie zmienia spojrzenie na kwestie kontaktu noga - motocykl

- walenie się w zakręty (przy załadowanym moto prawdziwa tragedia)

fakt, ale ja bym tego 'waleniem sie' nie nazwal. ST jest nieco nadsterowna, nie prowadzi sie z tak stoickim spokojem jak inne duze enduro, jest bardzo czula na ruchy kierownica jak i calego ciala pasazera. na poczatku mozna sie tego nawet przestraszyc ( ja tak mialem) z czasem jednak zaczyna sie to nazywac 'precyzja'

- apetyt na paliwo: miasto 10 trasa 7,5 - 8 l / 100 km

nie wiem jak udalo Ci sie uzyskac taki wynik - przy jezdzie na 150% dozowlonych predkosci w naszym kraju prawidlowo wyregulowany uklad zasilania nie ma prawa tyle 'podac'. bylby to pierwszy przypadek motocykla tej pojemnosci i masy ktory potrzebowalby takiej ilosci. nie widze logicznego (mechanicznego) wytlumaczenia takiego spalania. w terenie spalisz ile wlejesz - miasto to max 7.5 trasa 6.5. ponad to istnieje mozliwosc przestawienia gaznikow na nastawy tzw. szwajcarskie - inne dysze, inne iglice, inna konfiguracja gaziora - troszke cierpi na tym elastycznosc ale tragedii nie ma jak tez nie wplywa to na max predkosc. spalanie spada dzieki temu o okolo 0.5 l

- zanim zmieniłem sprężyny na progresy Wilbersa przód zachowywał sie jak stara wersalka.

nie wiem jakie sa u mnie wiec trudno mi powiedziec. ja nie mam obiekcji do zachowania przodu. jak narazie 80% mojej jazdy to teren i tam jest ok.

- Afyka jest poprostu o wiele bardziej przyjazna i wyrozumiała wobec jeźdźca niż Tereska

tu sie zgodze jesli mowimy o tzw 'pierwszym kontakcie' - jak napisalem wyzej ST potrafi na poczatku przestraszyc praca silnika i nadsterownoscia, mnie jednak bardziej odpowiada ze wzgledu na charakterystyke pracy silnika i szeroki zakres obrotow roboczych jak tez jego mniejsze wibracje.

ponad to uwazam, ze podobna dyskusja moze miec sens jedynie w chwili gdy dyskutujace osoby nie tyle widzialy czy siedzialy na omawianych motocyklach ale cokolwiek na nich pojezdzily.

co do wartosci i cen XTZ vs AT - na zachodnich stronach roznice w cenach sa minimalne - w Polsce XTZ jest wyraznie tansza jedynie dlatego ze 99% egzemplazy to szrot - za ladna XTZ trzeba dobrze zaplacic. do tych tanich nie warto nawet jechac - o czym sie z kolega ostatnio przekonalem zapominajac o tym ze w PL sie nie kupuje

pozdrawiam
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2009, 17:23   #108
DrStar
 
DrStar's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Zielona Góra
Posty: 127
Motocykl: RD03
DrStar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
to chyba raczej nie chodziło o motura
Dokładnie tak to odebrałem Rambo - mlody wieśniak to ja (z naciskiem na "młody")
__________________
BBC - Bawaria Bez Cycków
DrStar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2009, 19:41   #109
tom64
no... może trochę niezdecydowany
 
tom64's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: koło Mszczonowa
Posty: 588
Motocykl: już nie Afri, R1200GS + Franza DRZta
Przebieg: rosnący
tom64 is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 12 godz 37 min 22 s
Domyślnie

__________________
Prowadź motocykl tak, jakbyś chciał żeby to robiły Twoje dzieci...

Ostatnio edytowane przez tom64 : 11.08.2009 o 19:47
tom64 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2009, 21:07   #110
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Heheh niezle
Bartas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha XTZ Super Tenere vs Honda Africa Twin spider2you Inne - dyskusja ogólna 59 19.10.2014 01:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.