Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 26.02.2024, 06:18   #1
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,408
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 12 godz 12 min 2 s
Domyślnie Michelin Adventure

Po 30 tyskm przyszedł czas na zmianę opon. Zostało na nich 2.2 mm bieżnika.
Dotychczasowe Anakee 2 spisywały się bardzo dobrze , nawet ostatnie swoje km przy 5* i padającej mżawce były przyczepne, całkowicie przewidywalne .
Wybór padł na Adventury , pierwsze sto kilkadziesiąt km zrobione na razie tylko asfalt w tym dziurawy.
Pierwsze wrażenie bardzo dobre, lekko się toczą ,miękko wybierają dziury , wbrew internetowym opiniom wcale nie reagują źle na nierówności wzdłużne ani nie są głośne na pochyleniach.
Bardzo precyzyjnie utrzymują tor jazdy na wprost przy każdej prędkości w tym maksymalnej a do tego są stabilne.
Co do przedniej nie mam uwag.
Z racji że to od kształtu opony zależy jak się będzie zachowywać na dużych pochyleniach to w tej kwestii Anakee 2 była lepsza, blisko zamknięcia powierzchnia styku się zwiększała w Adventurach tego nie ma i stąd gorsze klejenie do drogi.
Daje się wyczuć przy odkręceniu gazu w złożeniu że tył ma tendencję do lekkiego uślizgu , pozostaje lżej się obchodzić z gazem.
Generalnie opony przyjemne i przewidywalne, michelin stanął na wysokości zadania choć złapał minusa z tylną za przyczepność blisko zamknięcia opony na zakrętach.
Szkoda że Michelin strzelił sobie/nam w kolano nie produkując nadal Afrykańskich rozmiarów bo Anakee 2 były jak dla mnie najlepszą uniwersalną oponą.
Adventury są dobre ale mają ten minus.
Terenu jeszcze nie próbowałem , zobaczymy co zaoferują choć to raczej opona asfaltowa ewentualnie jakiś szuter w każdym razie sprawności terenowej nie oczekuję.

Teraz słówko o ogólnej żywotności wiekowej Michelinów , 12 czy 16 lat nie robią na nich wrażenia nadal dobrze działają. Przykładowo innych producentów potrafią się zbetonować po 5 latach.
Jest to nieistotne dla kogoś kto zużywa opony szybko ale jeśli ktoś np mało jeździ to wtedy warto kupić takie które się nie starzeją.

Mam jeszcze jeden komplet używanych dwójek , zrobią 5-6 tyskm , jak by ktoś chciał tanio sprzedam , szkoda by leżały.
Miałem je sobie założyć na sezon ale skoro są nowe to pewnie już nie wykorzystam.

Gdyby nadal były do kupienia Anakee 2 i miałbym wybierać między nimi i Adventurami wybrał bym jednak dwójki choć Adventury są zaraz na drugiej pozycji.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ktm 390 super adventure albo adventure R zylek KTM 10 30.11.2022 11:36
Michelin Anakee Adventure Melon Hamulce, kola, opony 26 12.06.2021 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.