Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.12.2020, 21:34   #1
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 150
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 18 min 28 s
Domyślnie

Bardzo ciekawe informacje.Pamiętam niektóre oznaczenia z wojska.
Cholera w szkole super czytałem po rosyjsku ,a teraz niewiele z tego zostało.
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2020, 07:41   #2
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,943
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 29 min 55 s
Domyślnie

https://www.onet.pl/informacje/onetw...myl93,79cfc278
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2020, 09:35   #3
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,232
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 12 godz 51 min 46 s
Domyślnie

Pytanie przy okazji bo było o mapach :-) Gdzie można kupić jakieś dobre mapy papierowe ? Potrzebuję Puszczę Zielonkę i Karkonosze. pozdr adam
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2020, 09:54   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,852
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 13 min 4 s
Domyślnie

Nie wiem co dla Ciebie znaczy dobre.
https://topmapa.pl/pl/p/Puszcza-Ziel...urystyczna/336
Jak chcesz dokładniejsze to ja teraz drukowałem na wymiar 100x70 Pamiry a w zasadzie Dolinę Wielkiego Ałaju od El'a i wyszło więcej niż przyzwoicie. Koszt 20 ziko.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.12.2020, 18:35   #5
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie Przeczytaj koniecznie

Witam Was

Cytat z artykułu w Onet.pl: "Większość Rosjan (71 proc.) jest zdania, że oba kraje powinny rozwijać współpracę kulturalną i społecznąâ€.

Właśnie tak mam zamiar postąpić….
Prawdopodobnie zwróciliście uwagę, że w swoich postach nigdy nie podaję namiarów na konkretne miejsca. Nie robię tego, bo zdaję sobie sprawę, że narracja w postaci postów na Forum, jest na poziomie rozmowy i użyć tych materiałów będąc w podróży, raczej się nie da.
Jednak to, że nie publikuję namiarów i opisów nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia. Wręcz przeciwnie, mam i to sporo. Po wielu latach spędzonych w rosyjskich lasach, mam tych informacji aż nadmiar, ale jak je uporządkować w taki sposób, żeby każdy mógł je wykorzystać w podróży? Chciałabym mieć satysfakcję od tego, że informacje te naprawdę komuś są przydatne.
Więc rozważam czy nie napisać jeszcze jeden przewodnik.

W dowolnej polskiej księgarni można kupić przewodnik po Moskwie lub Petersburgu i nawet okolicach Bajkału. Tyle tylko, że Moskwa i Petersburg to bogate miasta, dokąd każdy z Was może się dostać samodzielnie w ciągu trzech godzin. Zamieszkać tam w hotelu, wziąć przewodnika w dowolnym języku, a po zwiedzaniu, wsiąść do samolotu i już po trzech godzinach być z powrotem.

Na przykład kilka dni w Petersburgu, to najczęściej zwiedzanie dziewiętnastowiecznych zabytków, zbudowanych rękami Włochów, Niemców i Francuzów. Miasto pałaców i blichtru, gdzie niewiele jest tej Rosji, którą warto poznać.
Kilka dni w Moskwie, to wycieczki do bogatych muzeów, placu Czerwonego i innych średniowiecznych zabytków. Złotych, oczywiście.
Dla takiej wyprawy nie są potrzebne zaawansowane przygotowania, ani biuro podróży, wystarczy samemu zadbać o wizę i kupić przewodnik. Jednak żadne z tych miast nie pokaże tej Rosji, która jest naprawdę piękna.

Okolice jeziora Bajkał są jak najbardziej piękne, lecz dla większości Polaków prawie niedostępne. Wycieczka w te regiony zajmuje nie mniej 30 dni i wymaga dużej ilości pieniędzy.

W swoim przewodniku chciałabym pokazać jak rozwiązać ten problem i w ciągu tylko 10 dni obejrzeć piękna, które są poza stolicznym blichtrem. Pokazać, jak każdy z Was mógł by otworzyć dla siebie ten kraj i korzystać z niezwykłych dla mieszkańców UE możliwości. Przy tym taka podróż może mieć sporo wariantów i jednocześnie nie wymagała by tak wielkich zasobów finansowych jak kilkudniowa podróż do jednej ze stolic.
Oprócz tego, mogłabym napisać przewodnik tak, żeby w podróży moglibyście decydować o tym co obejrzeć, jak zamieszkać i samodzielnie wyciągnąć wnioski z tego co zobaczycie po drodze.
Myślę, że najlepszym sposobem przekazać te informacje mogła by książka składająca się z dwóch części. W pierwszej części chciałabym opowiedzieć prostym językiem o wielu rzeczach dotyczących nie tylko podróżowania, a również poruszyć inne tematy układu życia w Rosji.
W drugiej części umieściłabym przewodnik, poprzez który co chwile mogłabym być tam z Wami i opowiadać w sposób prosty i jasny o wszystkim co spotkacie w swojej podróży.


Oto szkic, który sobie zrobiłam: Książka.

• jak samodzielnie zorganizować wyjazd na 10 dni do Rosji
• jakie dokumenty trzeba mieć i gdzie je wziąć (wiza, ubezpieczenie, meldunek, deklaracja celna/wriemennyj wwoz, tłumaczenia ustaw, wyjaśnienia) Mam zamiar podać tu wszystkie „narzędzia” żebyście czuli się pewnie siebie w dowolnej sytuacji.
• warianty baz noclegowych i wszystkie niuanse biwakowania: jak, gdzie, podstawa prawna (+tłumaczenia i wyjaśnienia).
• ceny zamieszkania, wyżywienia, paliwa i innych rzeczy.
• jak przygotować własny transport do podróży i co zrobić jeśli transportu nie macie
• jak zwiedzić „dzikąâ€ Rosję i zobaczyć to, czego nie widzi 90% turystów
• jak w ciągu 10 dni samodzielnie zwiedzić 70% najstarszych rosyjskich zabytków, które pragną zobaczyć turyści z całego świata
• Niezwykła rozrywka. Co wolisz: picie herbaty i studiowanie życia niedźwiedzi czy muzeum oldskulowych samochodów w lesie?
• Co i gdzie skosztować. Mięso niedźwiedzia, kawior i ryby. Ekspertem nie będziesz, ale sporo się dowiesz.
• Co warto kupić lub jak nie zawieść przyjaciół prezentami
• Jak nie nabrać się w trakcie podróży na „wyjątkowe oferty” i odróżnić ziarna od plew

W drugiej części - Przewodnik, gdzie chciałabym zamieścić:
• jedną trasę (1400 km) do samodzielnego pokonania w ciągu 8-9 dni
• trasa zwiąże: dzikie lasy, małe miasteczka i porzucone wsie, brzegi jezior w parkach narodowych, tereny opuszczonych pałaców, starożytne twierdze, czynne bogate klasztory i ruiny osiemnastowiecznych cerkwi
• trasa zawiera leśne szutrowe i lokalne asfaltowe drogi
• namiary i dokładny opis każdego punktu na trasie: rodzaj drogi, tankowanie, biwakowanie, zwiedzanie, wyżywienie, etc.
• ciekawostki dotyczące różnych miejsc na trasie w formie prostej i bez nudów
(czyli architektów i w jakich okolicznościach oni to coś budowali, co studiowali i na co chorowali - tego nie będzie, a tylko naprawdę ciekawe informacje)
• w każdym większym punkcie na trasie „Informator”: będziesz wiedzieć na bieżąco gdzie warto zjeść, zanocować, co i gdzie kupić, jak zaoszczędzić.

Trasa którą mogłabym opisać, jest sprawdzona. W przewodniku będę musiała omawiać ją bardzo szczegółowo, czyli co dokładnie zobaczysz na co dzień: drogi, stacje paliw, zabytki, ciekawe miejsca, co warto kupić. Przy pomocy takiej książki, chciałabym być na trasie z Wami każdego dnia, żeby opowiedzieć osobiście w Waszym ojczystym języku o tym, czego nie macie skąd się dowiedzieć.

I najważniejsze: mam zamiar podać wyłącznie sprawdzone osobiście informacje. Nie współpracuję z hotelami i restauracjami, nikogo nie reklamuję. Wszystko o czym chcę napisać to doświadczenie własne.

Teraz poproszę Was o poradę. Czy coś takiego kogoś zainteresuje? Jakie jeszcze tematy dla Was były by ważne w takiej książce?

Z góry bardzo Wam dziękuję,

Katerina.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 09:22   #6
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,232
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 12 godz 51 min 46 s
Domyślnie

Pomysł dobry :-) Przydałyby się jakieś trasy dodatkowe w postaci 8 przy głównej trasie.
Ps. Emek chciałbym coś dokładniejszego i tylko puszczę bez tych miast wokół.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez aadamuss : 19.12.2020 o 11:06
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 10:43   #7
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 150
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 18 min 28 s
Domyślnie

Dla mnie dobry pomysł.Nigdy nie mogłem pozwolić sobie na odpoczynek dłuższy niż 7 dni,dopiero ostatnio sytuacja się zmieniła.Jest sporo osób które nie mogą pozwolć sobie na 30 dni urlopu.
Jeśli coś z tego wyjdzie,to zamawiam..
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 11:47   #8
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,587
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 31 min 30 s
Domyślnie

Katerina, ciekawy pomysł.
Ja-chętny na taki przewodnik czy książkę.

Mnie interesowałaby trasa z Murmańska do Polski. Opcja zobaczenia/przejechania Skandynawii i powrotu do domu (bardziej ekonomicznego) przez Rosję jest strzałem w dziesiątkę.
__________________
RD03 Frankenstein will die before christmas ,ES700 czasami, CT125 coming soon.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 12:31   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,852
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 dni 13 min 4 s
Domyślnie

Nie jestem ekspertem ale książki wydaje się po to aby je sprzedać, pokryć koszty składu, druku, dystrybucji, wynagrodzenia autora etc i docelowo zarobić. Wydaje mi się, że Twój pomysł jakkolwiek z mojej perspektywy niezły i budzący zainteresowanie z punktu widzenia biznesowego niekoniecznie może być sukcesem. Ale jak wspomniałem nie znam się ale ...

Mamy tutaj na forum autora i wydaje mi się, że warto skonsultować pomysł z kimś kto już dzieło popełnił i ma doświadczenie.

Z mojej perspektywy opisanie jednej 10 dniowej wycieczki na 1400 km to raczej podchodzi pod mały przewodnik lub biuletyn a nie element książki. Wydaje się, że możesz to wykonać niewielkim nakładem sił i środków na podobnej zasadzie jak robiliśmy forumowy FAT off w formie elektronicznej. Pozwoliłoby to ocenić miarodajnie szerszemu spektrum przydatność takiego przewodnika. Zdecydowanie jestem na TAK i chętnie bym poczytał jak taki trip wygląda oczami Rosjanki.

Artek, do Murmańska leci się teraz wypasioną asfaltówką.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.12.2020, 09:21   #10
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Posprzątałem. Wątek miał 22 strony i był spokojny. Takim proszę go pozostawić.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania 2016 oczami Zeta Zet Johny Trochę dalej 54 26.03.2019 16:58
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 11:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 16:56
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 10:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 06.07.2009 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.