Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.05.2009, 22:35   #191
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Petros... w piasku to wg mnie trochę inaczej się jeździ, mniej zależy od przedniej opony więcej od kierownika i od warunków (koleiny itp). Naprawdę... jeśli jeździsz w terenie to E09 to najlepszy wybór wg mnie. Są oczywiście lepsze opony do offu, ale E09 do tego naprawdę świetnie działają na asfalcie.
Jasne że sama opona po piasku nie jeżdzi i na ten temat troche sie juz dowiedziałem- dość że juz 4 opone próbuję na przodzie. Niestety jak miałem tam metzeller endourance, TrailWing, metzeller enduro1 oraz ostatnia mefo explorer(gruba jodełka) to jest róznica w prowadzeniu i utrzymaniu kierunku. Tamte niestety robiły to co one chciały teraz ta ostatnia mniej wiecej robi to co ja sobie życzę. Pewnie że nauczyłem sie trzymac gaz , nie odpuszczac w panice itd oraz że przeważnie jeżdże w żona po piasku to juz cos znaczy, a biorąc pod uwage to ostatnie to potrzeba mi pewnego prowadzenia przodu. Tyłem to sie juz specjalnie nie zajmuję, jak zarzuca to mi zbyt nie stanowi, żona tez sie juz oswoiła. Wobec tego na tyle to ja moge miec włąściwie dowolną byle jakotako ciągneła do przodu.
Mam jeszcze pytanie jak włąściwie gruba w milimetrach(wysoka) jest ta kostka w E 09?
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2009, 23:20   #192
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,543
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 32 min 37 s
Domyślnie

jest cieńka, koło 5-6mm
co do piaskowych opon na nasze motocykle (masa spora niestety) ze sprawdzonych:
- Michelin AC 10
- Michelin Desert (cena powala)
- Motoz Tractinator Desert - Australijskie - twarde, bazują na kauczuku przez co twarde i mało śliskie (Mijamoto właśnie testuje z powodzeniem, głośne jak każda kostka, spory przebiej powinny uciągnąć).
- Motoz Tractinator Enduro - trochę rzadka jak na asfalt, ale w błoto i piach bajka.
- Trelleborg T644 (Army Special) już chyba nieprodukowana ...
- Metzeler Unicross .. na 2009 nie ma produkcji, ale nie została zakończona na dobre więc za jakiś czas jeszcze będą.
- Pirelli Scorpion Rally (tylko ta cena ... )
- Pirelli MT21
- Mitas E-09, ale tylko jak jest nowy, powiedzmy do 4mm, potem już hardcore.
Pewnie pojawią się głosy o TKC80 na przód i pewnie będą mieli rację, nie miałem, ale ekipa sobie chwali, niech się zresztą wypowiedzą.

Motozy jak w rzeczywistości wyglądają można popatrzeć tu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2807
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2009, 00:19   #193
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
jest cieńka, koło 5-6mm

- Trelleborg T644 (Army Special) już chyba nieprodukowana ...
Zainteresowały mnie takie opony tylko jakies dziwne rozmiary są
zreszta sam popatrz
http://www.moto-opony.com.pl/trelleborg_lato.html

Nie kumam tego calowego 3,5/21 czy to odpowiednik 90/90/21 czy tez inne ustrojstwo? Moja felga to 1,85x21 DID japan. Jak by to lezało na feldze? czy to bedzie stroma i pionowa elipsa a nie torus kołowy?
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2009, 00:35   #194
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,543
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 32 min 37 s
Domyślnie

Będzie pasowała, Izi, Mijamoto i jeszcze ktoś ma/miał zamontowane takie zestawy.
Trelleborg jest głośny, moto pływa na asfalcie powyżej 130km/h (czy jakoś tak) ale twarda i żywotna jest ... śliska też jednak w terenie wgryza się bardzo dobrze.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.05.2009, 09:01   #195
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,757
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 18 godz 9 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Pewnie pojawią się głosy o TKC80 na przód i pewnie będą mieli rację, nie miałem, ale ekipa sobie chwali, niech się zresztą wypowiedzą.
Ja mam TKC z przodu T 63 z tyłu.
TKC zdecydowanie opona do lekkiego terenu - trochę błota i lusterka u Ramiresa musiałem zanabyć - na asflacie bdb.
Generalnie na tył już czeka Mitas C02 a na przód pojdzie pewnie jakiś Motoz .
Jeśli chodzi o głosność kostek na asflacie- wiadomo jak TIR na "zdrapce" - tylko po co jezdzić po asfalcie
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2009, 19:02   #196
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Będzie pasowała, Izi, Mijamoto i jeszcze ktoś ma/miał zamontowane takie zestawy.
Trelleborg jest głośny, moto pływa na asfalcie powyżej 130km/h (czy jakoś tak) ale twarda i żywotna jest ... śliska też jednak w terenie wgryza się bardzo dobrze.
Jak ktoś planuje większość tras robić asfaltem to do Trelleborga niech właduje min. 2,5 - 3,0 atmosfery. Robi wtedy dużo większy brzebieg. Śliska wcale nie jest, można w winlkle spokojnie się kłaść.
Co do wytrzymałości można być spokojnym. Zajeżdżamy już kolejny taki zestaw. Nowe kapcie założone w Moskwie, endurzenie po Kamczatce i BAM a potem tylko asfalt. Wymiana przodu zrobiona dopiero pod Kijowem, a na tyle przyjechaliśmy do domu. Kiedyś pisałem że ideałem jakości do ceny jest dla mnie E09 tył i właśnie Trelleborg przód. Tego trzymam się nadal.
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2009, 21:44   #197
ZJ78


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: RYPIN
Posty: 16
Motocykl: RD04
ZJ78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał petrosbike Zobacz post
Noooo ładnie błotkiem rzuca- nie powiem złego słowa. A jak w takim razie przód trzyma na błotku a jak na piachu? To sa rozumiem biezniki jodełki tak?

Ok 07 to podobne do moich Mefo/Heidenau tez jodełka ale jak z głosnościa na asfalcie?
Ja nic nie słysze bo śmigam w kasku.... żarcik .... ale naprawdę nie można o tej oponie powiedzieć złego słowa na asfaltowych drogach - jak popada dam znać jak się śmiga po mokrym asfalcie..... jak nie dam znac to znaczy, że dochodzę do siebie i to może potrawać kilka miesięcy..... żarcik..... opona stosunkowo cicha. Uwaga na hamowanie - na błotku - tył .... ale to chyba tylko kostka daje rade....

Przód wypada dość dobrze. Póki co nie zchodzi gwałtownie pomimo jazdy głównie po asfalcie ... fuj, tfffu, .... jodełka w układzie przeciwstawnym ładnie hamuje, na błotku nawet jest znośnie. ALE TAK JAKI PISAŁEM JEST TO OPONKA 50/50 asfalt/bezdroża i troszkę cienko w bardzo drobnym suchym piasku - uwaga na żwirowniach.... może okazać się potrzebna pomoc.

Tak to własnie nieskładnie ale dosadnie wypada ocena oponki e07 mitas. 220zł za 140/80/17 179zł za 90/90/21 tak to wypadalo na początku sezonu.
ZJ78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2009, 14:20   #198
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Robert Movistar Zobacz post
Jak ktoś planuje większość tras robić asfaltem to do Trelleborga niech właduje min. 2,5 - 3,0 atmosfery. Robi wtedy dużo większy brzebieg. Śliska wcale nie jest, można w winlkle spokojnie się kłaść.
Co do wytrzymałości można być spokojnym. Zajeżdżamy już kolejny taki zestaw. Nowe kapcie założone w Moskwie, endurzenie po Kamczatce i BAM a potem tylko asfalt. Wymiana przodu zrobiona dopiero pod Kijowem, a na tyle przyjechaliśmy do domu. Kiedyś pisałem że ideałem jakości do ceny jest dla mnie E09 tył i właśnie Trelleborg przód. Tego trzymam się nadal.
Jakos mi ta opona przemawia do rozsądku ale w motoopony nie maja juz nic. Podobno importer sie poddał. Mógłbys podpowiedziec gzdie takie oponki mozna zakupic w miare rozsądnie? Kupno za granica to pomysł niespecjalnie fajny z uwagi na koszty przesyłki więc lepsza byłaby polska.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2009, 16:41   #199
nikodem783
 
nikodem783's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kozienice
Posty: 8
nikodem783 jest na dystyngowanej drodze
Online: 32 min 35 s
Domyślnie

Nie wie ktos moze czy E09 tyl 130/90-17 jest dostepny ? Bo nie moge takich wyszukac.

EDIT:

A przepraszam, pomylka

Jednak mam standardowa oponke 130/80-17

Pzdr.

Ostatnio edytowane przez nikodem783 : 06.05.2009 o 18:37
nikodem783 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2009, 09:30   #200
dandan


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Siedlce
Posty: 14
Motocykl: PD06
dandan jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 28 min 23 s
Domyślnie

http://opony.pl/TiresList.aspx?sezon...2&producent=47
dandan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepszy fan-klub moto pyntront Inne tematy 58 18.06.2014 19:55
Klub morsów i innych popaprańców felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 2 06.03.2010 17:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.