Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary Wczoraj, 21:39   #91
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,475
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 19 godz 20 min 28 s
Domyślnie

cieszę się Twoim szczęściem. Jako komentarz napiszę tylko:

120÷115=1,04
118÷115=1,02
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 21:49   #92
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 1,019
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: od zera
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 18 godz 13 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dominikon Zobacz post
Cześć ponownie. Problem ostatecznie rozwiązany. Okazało się coś zupełnie innego, a na trop naprowadził mnie cały wpis dot. iglic w gaźnikach. Po przeczytaniu tamtego wątku pomyślałem, że sprawdzę czy nie nie są pomylone dysze w gaźnikach (przód z tyłem jak mają różne rozmiary). Wybebeszyłem gaziory i okazało się, ze miałem założone dysze z zestawu naprawczego do XRV 1996-1999 czyli po 115 zamiast 118 i 120 (moja RD07 jest z 1993). Pewnie dlatego na wolnych chodził jeszcze dobrze ale górę miał taką jak mu się podobało i nierzadko było zbyt ubogo. Później połączyłem to również z działaniem silnika w kosie spalinowej ;-) jak mi się kończy paliwo podczas koszenia i "zasysa" już nieco powietrza z paliwem to silnik kręci się dużo wyżej - w Afrze myślę, że mogło być podobnie i stosunek powietrza do paliwa był zbyt duży i myślę, że stąd te dziwne odchyłki obrotka. Założyłem właściwe dysze, wyregulowałem gaźniki i od 800 km mam pięknie, miękko i przyjemnie pracujący silnik, z większą dynamiką i zawsze poprawnie wskazujący obrotomierz w motocyklu. Mój problem ostatecznie zamknięty. Dzięki raz jeszcze Wam wszystkim za każdą pomoc.
Super, teraz możesz jeździć ze spokojną glową.
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 22:28   #93
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,737
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 godz 5 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
cieszę się Twoim szczęściem. Jako komentarz napiszę tylko:

120÷115=1,04
118÷115=1,02
Szynszyll, co ja mam napisać w komentarzu?

Napisz na co o tym sądzisz?
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 03:17   #94
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,475
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 19 godz 20 min 28 s
Domyślnie

Ja nie muszę z tego robić tajemnic - opisywane objawy nijak się mają do wymiany dysz. Zbieg okoliczności bądź przy wymianie dysz ruszył kolega niesprawnym konektorem - przerwana wiązką i zaczęło działać. Rd07a na silniku ma wybite rd04 jak każda inna od początku do końca produkcji. Na 115x2 pojedzie i ta z 1990 i ta z 2002. NTV650 Devil ma dwie takie same dysze i sobie chwali. Kolega zadowolony - to najważniejsze. AT co ostatnio robiłem to była rd04 z gaziorami rd07. Podobno wszystko z nią ok. I nie jedna taka jeździ.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 06:00   #95
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 55
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 45 min 49 s
Domyślnie

Ech, czyli rozumiem, ze pozostało mi tylko czekać aż "to" wroci i dalej szukać... P.S. Zanim wyciągnąłem gaźniki to podmieniłem przekaźnik pompy paliwa - nic się nie zmieniło i raz było okej a za chwile już lipa. No nic poki co jeżdżę i ciesze się tym jak moto pracuje.
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 06:14   #96
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,475
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 19 godz 20 min 28 s
Domyślnie

najgorszy rodzaj usterki tj. pojawia sie i znika - i jak to diagnozowac. moj ojciec, ktory cale zycie zawodowe byl serwisantem RTV mowil na takie przypadki 'ale zagrycha'. w PRL walilo sie piescia w telewizor i przez chwile dzialal

p.s. ostatnio robilem trampka 1999 w ktorym przerwala sie miedziana linka przewodu od gaszenia. z wierzchu zero oznak - po zdjeciu izolacji okazalo sie, ze splot juz sie ze soba nie laczy. to sa motocykle zabytkowe i pomimo swojej dzielnosci i jakosci trzeba je restaurowac a nie serwisowac.

zrobic wyprowadzenia rownolegle w kluczowych miejscach + przenosny oscyloskop z pamiecia. zrobic przebiegi napiec na poprawnej pracy i po wystapieniu problemu i wyjdzie w ktorym miejscu jest problem. multimetr tu nie wystarczy.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : Dzisiaj o 09:10
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Spadek mocy (tak jak by się kończyło paliwo) JarekAT Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 05.09.2017 22:34
Nie trzyma wolnych obrotow teddy-boy Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 23.10.2014 21:56
lekkie dławienie poniżej 3000 obr Africa Uklad paliwowy i wydechowy 17 16.03.2011 00:17
Dławienie na niskich obrotach - Cuda nie widy! Kishon Uklad paliwowy i wydechowy 20 15.08.2009 01:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.