Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.08.2009, 14:42   #1
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 24 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Aaaa, to jest 4 paliczek palca, czyli pierwszy już w stopie: złamanie podgłowowe kości śródstopia przy trzecim stawie śródstopno-palcowym (z wypisu ).
Jak czwarty paliczek to walcz o niego, do tego złamanie podgłowowe. Miałem kilka paliczków złamanych. Uwierz mi, bedzie cię długo boleć. Po usunięciu drutów miesiąc rehabilitacji. Przez rok mogłem chodzić wyłącznie w butach o sztywnej podeszwie. Dziś biegam po plaży na bosaka
Jak znajdziesz kumatego chirurga najlepiej takiego, co sam operuje, to wciśnie cię na zabieg. Jedna doba w szpitalu a może nawet i to nie. I wciskaj mu, że jesteś sportowcem, baletnicą, cokolwiek. Do normalnych podchodzą leniwie.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2009, 15:41   #2
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Hmmm, walczyć...ciężko trochę, kolejną konsultację prywatną mam za tydzień (ale przynajmniej podobno całkiem dobry lekarz), a do szpitala publicznego jestem wstępnie zapisany na 25tego! Wcześniej se ne da, sprawdzone na 2 szpitalach, no chyba, że się wbijać na chama na ostry dyżur z tekstem, że boli czy coś. Jakoś się nie mogę przekonać do takiej wersji. Problem jest właśnie w tym dobrym chirurgu, któremu się będzie chciało. Poruszyliśmy wszelkie kontakty, ale nie za dużo to dało narazie. Na szczęście mam praktycznie same buty na twardej podeszwie.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 20:13   #3
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 24 min 28 s
Domyślnie

Ha! Drodzy forumowicze! Dziś poczułem się lżejszy! Druty z łapy poszły precz. Nie wiecie jakie stwarza to nowe możliwości w łóżku! Można na boku, z ręką pod głową a nawet na brzuchu wyspać się do woli.
Poszło dość gładko. Po doświadczeniach z wyciąganiem drutów ze stopy najadłem się ketanolu, zbladłem i chciało mi się rzygać (ze strachu). Pierwszy trochę się opierał, został wygięty, przekręcony i wyrwany. Dwa pozostałe to formalność. Mógłbym sam to zrobić Niema porównania 5 cm drutu w ręce i 15 cm, które przechodzi przez kilka stawów w stopie. No i najważniejsze mogę czynnie ćwiczyć paluchy!

I ciekawostka: jak drut się mocno trzyma to nie świadczy to o mocnych kościach. Przeciwnie. Zdrowa kość otacza czymś tam drut i jest go dość łatwo wyjąć po pewnym czasie. Ja miałem dość wcześnie wyciągane (urażały ścięgna i rehabilitacja leżała) i może stąd chwila szarpaniny.

Wyciąłem już dziurę w gipsie na dźwignie zmiany biegów a puszce
Wkrótce próby terenowe na moto
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 21:20   #4
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

No to gratulacje! Już masz z górki.

A teraz postrasz mnie czy naprawdę jest tak źle przy wyjmowaniu tego cholerstwa? Nie znieczulają przy tym Na żywca rwą Ja się robię trochę zielony jak patrzę na ten wystający kawałek z palca. U mnie jest prosty drut, ale dość głęboko i nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Teoretycznie ordynator na początku mówił, że drut na 20 dni, przy wypisie, że na 30, a lekarz na kontroli powiedział, że do końca...czyli nie wiem ile, bo nie wiem kiedy mi gips zdejmą.

W poniedziałek mam wizytę u ordynatora ortopedii w szpitalu na solcu. Zobaczymy co będzie...nastawią, zdrutują znowu czy zostawią. Ale spoko, narazie nie jest źle, 8 pieter po schodach w górę i w dół dałem radę o kulach wkicać i fajnie czuć wszystkie mięśnie jak pracują, przynajmniej kondycha nie ucierpi.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 22:02   #5
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 24 min 28 s
Domyślnie

Usuwanie drutów odbywa się bez jakiegokolwiek znieczulenia. Jest to uzasadnione tym, że trwa to kilka sekund. Potem szybko ból opada do znośnego poziomu. Ja miałem dwa, jeden przechodzący przez paluch i całe śródstopie. Mnie zabolało mocno. Ludzie podobno w poczekalni mieli nietęgie miny Jak masz jeden drut to wezmą cię z zaskoczenia. Ja akurat spojrzałem to krew sikała strumieniem z dziury po drucie. I wtedy myślisz, że za chwile zrobią ci to jeszcze raz
Dziś poszło gładko ale powietrza nabrałem dopiero po trzecim szarpnięciu. Miałem banana w gębie przez całą drogę do domu
Jak nic nie będzie się działo to pewnie wyjmą ci po 5 tygodniach. ale tydzien w tą czy w tą niema wielkiego znaczenia. Zrost już jest więc stabilizacja nie jest konieczna.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.08.2009, 23:05   #6
ucek
 
ucek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wawa
Posty: 253
Motocykl: EXC 200, EXC 250
Galeria: Zdjęcia
ucek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 36 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Usuwanie drutów odbywa się bez jakiegokolwiek znieczulenia. Jest to uzasadnione tym, że trwa to kilka sekund. Potem szybko ból opada do znośnego poziomu. Ja miałem dwa, jeden przechodzący przez paluch i całe śródstopie. Mnie zabolało mocno. Ludzie podobno w poczekalni mieli nietęgie miny Jak masz jeden drut to wezmą cię z zaskoczenia. Ja akurat spojrzałem to krew sikała strumieniem z dziury po drucie. I wtedy myślisz, że za chwile zrobią ci to jeszcze raz
Dziś poszło gładko ale powietrza nabrałem dopiero po trzecim szarpnięciu.
nie ma to jak mentalne wsparcie..
jakbym zbłądziła na nasze-choroby.pl
__________________
Gdy cię facet wpędza w lata,
olej dziada i kup Kata

Lepiej kostką pole zryć,
niźli Panią Domu być
ucek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2009, 00:50   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Tiaaa, od razu czuję się pewniej.

Nagle drut zaczął mnie uwierać w palec, jakieś takie dziwne mrowienie się pokazało...w zasadzie to mogą mi go zostawić, jakoś od niego przywyknę!
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2009, 13:29   #8
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

No dobra, chłopcy i dziewczęta, byłem dziś na konsultacji u ordynatora ortopedii w szpitalu na Solcu. Po nakierowaniu go na problem, 3 RTG skierował mnie na oddział i operację. Jutro mają to nastawić, zdrutować i pewnie potrzymać jakiś czas na oddziale (choć jest szansa, że szybko wypuszczą, bo łóżek im brakuje). Rada dla pozostałych, niech lekarze oglądają takie urazy pod wieloma kątami. U mnie przy RTG z boku i z góry wsio było ok, dopiero pod skosem (i to jednym z dwóch) wyszła kaszana. Jakbym ordynatorowi nie powiedział w jakim układzie to widać, to by mnie wypchnął z tekstem "jest ok, idź Pan do domu". Wszystko trochę na siłę, ale udało się wepchnąć na NFZ, więc jakoś pójdzie.

No cóż, jutro pod nóż, znowu...a braciak mi tak ładnie pomazał gips
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Foto.054.jpg (80.1 KB, 182 wyświetleń)
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.08.2009, 13:37   #9
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 24 min 28 s
Domyślnie

To gratulacje uporu! Tak trzymać. wyposzczą cię pewnie dobę po operacji. Powodzenia.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2009, 20:31   #10
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Ja piredziu, strasznie to wgląda!
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.