Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.04.2012, 14:28   #51
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Blokada to Abus Detecto Granit X-Plus 8000. Jakbym miał sprzedawać to razem z łańcuchem, bo jeden koniec jest typowo zrobiony pod tą blokadę.
Na razie używam, ale jak obczaję temat linki to zobaczymy.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2012, 14:52   #52
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 15 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rychu72 Zobacz post
Blokada to Abus Detecto Granit X-Plus 8000. Jakbym miał sprzedawać to razem z łańcuchem, bo jeden koniec jest typowo zrobiony pod tą blokadę.
Na razie używam, ale jak obczaję temat linki to zobaczymy.
Linka opisana wcześniej - zajebiscie tez mi sie spodobała Tylko stał wyczaić właściwa i zakuc co by trzymała na amen
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2012, 09:14   #53
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Jestem na ostatniej prostej.
Do wyboru mam 3 U-locki (wszystkie nówki ze sklepu):

Magnum 3000 (260x110x18) 4 rygle, cena 150zeta. Macałem, wygląda całkiem solidnie, ma najgrubszą szeklę, ale zarazem najkrótszą. Za to cena...


Kryptonite Evo 4 LS (292x102x14) 2 rygle, cena 200zeta. Wygląda również całkiem porządnie.


Abus Granit X-Plus 54 (300x108x13) 2 rygle, cena 250zeta. Abus to Abus, szekla najcieńsza, ale najdłuższa. W zestawie tylko 2klucze i brak mocowania.


Taka gruba lina od dźwigu była by całkiem fajna, ale trzeba by ją dobrze zakuć, żeby dobrze trzymała.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2012, 12:24   #54
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 15 min 37 s
Domyślnie

Abus jest zajefajny, zauważ, że nie bez powodu ma przekrój kwadratowy. Polecam tańszy produkt abusa o nazwie Cytadel, do kupienia w LM. Ważne - dobrze jak pałąk jest powlekany - unikniesz niepotrzebnego rysowania lakieru i zabezpiecza przed wodą. Olej uchwyty - bo trzymają jedynie na rowerze. Sprawdź, który wchodzi pod siedzenie (inne miejsca) w Afryce i Orange. Dłuższe ucho jest warte swojej ceny - łatwy montaż, ale ciężkie do transportu (tu nie ma reguły). Ja mam swoją przymocowaną do bagażnika - pasuje BDB.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2012, 12:44   #55
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Z Citadela nie widziałem Ulocków, już bym wolał Magnum'a (bliźniak Onguard'a).
Uchwyt nie będzie miał trzymać całości, tylko by pomagał w umocowaniu (do rączki na zadupku Kata, bo innego miejsca nie ma).

Co do przekroju to sam nie wiem co jest mocniejsze. Na biologii mnie uczyli, że kości mają specjalnie przekrój owalny i że często rura jest mocniejsza od pręta...

Standardowo im dłużej myślę tym mniej wiem...każdy ma swoje plusy dodatnie i ujemne...Magnum kosztuje sensownie i wygląda porządnie, ale jest 4cm krótszy co może zaważyć na możliwości przypinania do elementów krajobrazu (dłuższym za to się ciężej manewruje przy moto...), Krypton jest wyśrodkowany, a Abus ma atest i dłuuugą szeklę, ale czy faktycznie będzie mocniejszy niż 5mm grubszy Magnum?
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2012, 15:36   #56
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 15 min 37 s
Domyślnie

Spróbuj nożycami przeciąż pręt o przekroju okręgu i kwadratu. Cytadel jest w Leroy - cena ok 100 zł, ale dość krótki / standardowy pałąk.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2012, 20:51   #57
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,442
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 25 min 40 s
Domyślnie

Proponuję porządny kondensator podłączony do manetek , jak kolesia pierdyknie żeby na 3 dni mu się film urwał to zapamięta.
Zabezpieczenia mają/mogą tylko zniechęcić złodzieja, pójdzie tam gdzie będzie latwiej i szybciej.
Jeśli ktoś zaplanuje zabrać pojazd to nie ma znaczenia jak będzie zabezpieczony.
Blokada na tarczy jest nic nie warta choćby była najmocniejsza na świecie , zwykła deskorolka wystarczy żeby sobie odprowadzić motocykl i wrzucić na samochód ( więc po co przepłacać?)
Na 90% nikt się nie zainteresuje a jeśli z pozostałych 10% ktoś się zapyta o co chodzi to jak usłyszy że zgubiono kluczyk i moto prowadzone jest do warsztatu to uwierzą.
Przypięcie do stałego elementu krajobrazu daje większe gwarancje zwiększając potrzebę użycia narzędzia.
Choć to nadal tylko kwestia sekund...... a dalej .... patrz poprzednie zdanie.
Można też odprowadzić parę ulic dalej ,zdjąć koło odkręcić tarczę z blokadą i sobie dalej pojechać.
Już lepiej zapiąć dobrą kłódkę na tylnej zębatce z łańcuchem, bez tarczy można jechać bez napędu już nie bardzo.

Może wizyta u kowala który powygina i zahartuje zewnętrznie z miękkim rdzeniem była by dobrą opcją , może mniej estetyczną niż kolorowe blokady na wystawach ale równie lub bardziej skuteczną i może nawet tańszą.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.04.2012 o 20:57
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 20:48   #58
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 15 min 37 s
Domyślnie

Dzieju o tym mówimy - to tylko przeszkadza, a nie unieskutecznia. Po za tym to gdzie post o tym, ze jako nieliczny z GTWu masz Afrykę -hę!?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2012, 11:49   #59
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,442
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 25 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Dzieju o tym mówimy - to tylko przeszkadza, a nie unieskutecznia.
No własnie , więc wychodzi na to że wydatek na blokadę np 100zł i 400zł to tylko różnice paru sekund , czy warto?
Nawet jeśli na motocyklu jest ta tańsza to i tak robi swoją robotę prewencyjną.
Złodziej idzie na robotę z dobrymi narzędziami i te kilka sekund dodatkowo na drogiej blokadzie nie zrobi mu różnicy.
Oczywiscie nie namawiam do zakupu tanich a tylko analizuję fakty i skuteczność w stosunku do wydanych pieniedzy.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.05.2012, 20:37   #60
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Racja Dzieju... jak ktoś ma ukraść to ukradnie i żadne zabezpieczenia nie pomogą, no chyba żeby koło ściągać )) (ale przed lawetą to nie uchroni).

Może w inną stronę natomiast:

W intruderze miałem (dopóki nie naprawiłem) zajebisty immobilizer - od wibracji pękło mocowanie klemy do akumulatora. Efekt taki, że trzeba było kopnąć lekko w akumulator przed odpaleniem co by docisnęło. Rzecz jasna minusy takie rozwiązania to przerywanie w czasie jazdy i ciągłe gaśnięcie. No i w Afri nie do zastosowania bo w intruzie akumulator "wisiał" w koszu pod ramą. No i rzecz jasna trza było naprawić. Ale podsunęło mi to pomysł schowania gdzieś przełącznika odłączającego aku i podłączajacego aku. Łańcuch złodziej sforsuje ale zanim połapie się że nie ma ładowania to minie kilka chwil dodatkowych.
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Filtr powietrza AT - kolejne różne dywagacje (watek wydzielony) podos Uklad paliwowy i wydechowy 20 27.09.2021 12:37
Łańcuch do 16/52 AmberBamber Wszystko dla Afryki 11 23.07.2011 15:33
Głośny tlumik vs cichy tłumik - takie tam dywagacje firefighter80 Wszystko dla Afryki 25 21.10.2008 23:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.