Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.07.2017, 05:50   #51
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 52 min 22 s
Domyślnie

Na prowokacje Ziarko nie reagujcie, to typ co dla przyjemności zabija, jeżdżąc po lesie autem a następnie piepszy farmazony o poprawności, czując się jak by był panem na nie swojej ziemi !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 10:58   #52
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Adagiio, sprawa jest prosta. Należy zejść z pozycji roszczeniowej a przyjrzeć się czym się dysponuje.
Ja po waszej stronie widzę tylko wylewanie żali. Bo jeden LKT - może, ale to pojazd gospodarza.

Tam kolega pisze że chciałby jeździć tylko dróżkami a wyżywać się na terenie kopalni. A teraz spójrz na to inaczej. Jakimi dróżkami? i jakimi kopalniami.
W mojej okolicy kopalni nie uświadczysz a dróg leśnych udostępnionych do ruchu pojazdów jest od groma. Czego więc brakuje? Miejsca do orania.

Wasze wołanie o dostępność lasów jest porównywalne do wołania UE o przyjęcie imigrantów "którzy stracili dom w wyniku wojny w Syrii", a zwożą ich statkami z Algierii, Libanu a ichnie facjaty nie przypominają Syryjczyka nic a nic, dzieci i matek z dziećmi nie uświadczysz. Ale tytuł "imigrant" jest i jazda po emocjach. Tu jest dokładnie to samo. Każdy święty, a więc kto ora?

Więc niech robią takie akcje. Szczególnie, że w dużej mierze karani są właśnie Ci, co jeżdżą po "jagodzinach", bo z uwagi na skargi i szkody służby musiały zorganizować takie łapanki. Więc w czym macie problem? skoro jeździcie tylko drogami, grzecznie i niczego nie niszczycie?
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 11:06   #53
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,050
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 39 min 35 s
Domyślnie

Akcje akcjami,niech walą mandaty będę płacił i jezdził... pod warunkiem że uda sie im mnie zatrzymać... może być i 500zł i nic to ni zmieni...

Policja Konna to może być problem z ucieczką... jszcze z tymi nowymi przpisami...

Hm ale przez te kilkanaście lat jazdy jeszcze mnie nikt nie zatrzymywał... dziwne.. a nieraz ich mijałem
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 12:34   #54
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 967
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 10 godz 45 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
Akcje akcjami,niech walą mandaty będę płacił i jezdził... pod warunkiem że uda sie im mnie zatrzymać... może być i 500zł i nic to ni zmieni...

Policja Konna to może być problem z ucieczką... jszcze z tymi nowymi przpisami...

Hm ale przez te kilkanaście lat jazdy jeszcze mnie nikt nie zatrzymywał... dziwne.. a nieraz ich mijałem
Myślę że to kwestia kilku lat
Mam kolegę w Niemczech Josefa kiedyś Józka,co roku na miesiąc urlopu przyjeżdża do Polski,jeśli akurat gdzieś są zawody enduro lub cross country to startuje jeśli niema to gdzieś po terenie
Opowiada że w Niemczech gdyby ktoś wjechał do lasu to jest organizowana obława włącznie z helikopterem wyposażonym w kamerę na podczerwień,noktowizor itd

U nas służby już dostały quady,motocykle większe środki to kwestia czasu,chyba krótkiego
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 12:47   #55
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Myślę że to kwestia kilku lat
Mam kolegę w Niemczech Josefa kiedyś Józka,co roku na miesiąc urlopu przyjeżdża do Polski,jeśli akurat gdzieś są zawody enduro lub cross country to startuje jeśli niema to gdzieś po terenie
Opowiada że w Niemczech gdyby ktoś wjechał do lasu to jest organizowana obława włącznie z helikopterem wyposażonym w kamerę na podczerwień,noktowizor itd

U nas służby już dostały quady,motocykle większe środki to kwestia czasu,chyba krótkiego
Myślę, że Polacy to jednak zbyt pojebany naród i u nas nigdy nie będzie tak jak w Niemczech. I dobrze. A helikoptery? Ostatnio czekaliśmy na GOPR 3h bo w Szczyrku mieli szkolenie i nie miał nawet kto skutera dosiąść
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 12:50   #56
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Myślę że to kwestia kilku lat
Mam kolegę w Niemczech Josefa kiedyś Józka,co roku na miesiąc urlopu przyjeżdża do Polski,jeśli akurat gdzieś są zawody enduro lub cross country to startuje jeśli niema to gdzieś po terenie
Opowiada że w Niemczech gdyby ktoś wjechał do lasu to jest organizowana obława włącznie z helikopterem wyposażonym w kamerę na podczerwień,noktowizor itd

U nas służby już dostały quady,motocykle większe środki to kwestia czasu,chyba krótkiego
Prawda. Wszędzie są znaki mówiące o zakazie wjazdu zwłaszcza motocykli. Jeśli nie ma znaku drogowego to jest znak o obszarze ochrony natury, złamanie takiego zakazu jest duuużo gorsze.
Ostatnio jednak nie wytrzymałem i przeleciałem przez lasy, ale tylko tam, gdzie znaków nie było. Nawigacja w lesie się skończyła, bo TomTom niedomaga albo zrobione to jest z premedytacją i wyjechałem na...
LOTNISKU dla szybowców. I akurat na moje 'szczęście' jeden startował. Zatrzymał mnie Pan, porozmawialiśmy, powiedziałem, że navi mnie tak poprowadziła, ale szczerze to czekam na list z urzędu... Się okaże.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła

Ostatnio edytowane przez Novy : 26.07.2017 o 12:52 Powód: Literówka
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 13:10   #57
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Podsumowując powolniak wywołał temat rzekę , której najlepiej pływa się użytkownikowi ziarko, on tylko czeka żeby skarcić tych bandytów , niszczących jagodziska i jego ukochane lasy.
Razem z przyjaciółmi czeka pod szlabantem z kamerka i odpiera ataki najeźdźców na motórach.
Po całym dniu walki odpala FAT I pozostałych których nie udało mu się zatrzymać dojeżdża psychicznie oraz umysłowo. Niedługo prawdopodobnie będziemy mogli ujrzeć go za sterami helikoptera służby ochrony lasu.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 13:24   #58
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
Podsumowując powolniak wywołał temat rzekę (...)
Faktycznie czuję się jakbym niepotrzebnie narozrabiał. Przepraszam za - mocno kontrowersyjną jak widzę - wrzutkę tematyczną. Jeszcze jeden czy dwa takie tematy i spokojnie będę mógł być posądzany za próby rozsadzania społeczności forum od środka...

Postaram się następnym razem ugryźć w rękę która będzie chciała kliknąć "publikuj" na wpisie z potencjalnie podobnym skutkiem wojennym.

Chyba rzeczywiście przydałoby się powalczyć o różnego rodzaju sposoby na pogodzenie woli do jazdy z opiniami leśników, policji i innych użytkowników szeroko rozumianej przyrody w kraju. Pogodzić wszystkich na pewno się nie da ale czy to oznacza że nie warto próbować wypracować kompromis?

Australia jakoś stara się pomóc jednej i drugiej stronie ale to pewnie przez to że tam wszystko postawione na głowie



http://dirtbike.mccofnsw.org.au/cgi-..._file=1&file=3
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 13:35   #59
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,600
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 35 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dymkaaa Zobacz post
on tylko czeka żeby skarcić tych bandytów , niszczących jagodziska i jego ukochane lasy.
A Ty nie chciałbyś dopaść tych którzy niszczą Twoją pracę? Może nie masz ani 1 ha ani lasu ani roli, to nie zrozumiesz.

Edyta: a poza tym jestem pewien, ze nawet nie wiesz, ile telefonów ze skargami od tzw zwykłych obywateli jest. Zakładasz że zielony to Twój wróg i nie rozróżniasz nawet odcieni tej zieleni.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 26.07.2017 o 13:55
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.07.2017, 14:45   #60
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,435
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 4 min 11 s
Domyślnie

Ziarko, na "szczęście" kapkę mniej będzie do pilnowania
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazet...-lasom/jj9kep2
I żeby nie było, przyrodę szanuję, jak widzę spacerowiczów, to zawsze na "luzie" obok przejeżdżam kiwając głową w rytm "dzień dobry", a jak z wózkiem idą, to i silnik zgaszę i przeturlam się w ciszy. Rozumiem wszelkie za i większość przeciw. Rozumiem też dlaczego w kwestii równego dostępu do zasobów naszej ziemi nigdy nie będzie równowagi między "właścicielami lasów", a nami szarakami...
Btw - na swoim wkoło kominowym zalesionym terenie na drodze do wywózki drewna z wyrębu, natrafiłem na transport drewna na ogromnej ciężarówce pilotowanej przez leśniczego - miło pogadaliśmy, że spierdzielać nie warto, bo jak on przywali w drzewo to najwyżej dostanie nowe furę, pewnie lepszą, a ja wiadomo, głowę rozbije, dzieci osierocę - to make a long story short zrobił fotę mojej tablicy, wpisał sobie do dzienniczka z datą naszego spotkania i zawarliśmy dżentelmeńską umowę, że jak się spotkamy przed upływem 365 dni na jego terenie, to wlepi mi mandat. Także można i można

Ostatnio edytowane przez tommi : 26.07.2017 o 14:52
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier" sambor1965 Inne tematy 150 08.04.2017 15:46
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 16:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.