Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2010, 13:17   #41
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Aha, jeszcze jedno! Policjant, który współprowadził kurs, na którym bylem ostatnio, mowil, ze kaski szczekowe posiadaja homologacje tylko w pozycji zamknietej. Ciekawe, nie? Wyjatkiem jest wlasnie Schuberth, ktory postaral sie o homologacje obu ustawien. Przepisy przepisami, a nawet w Szwajcu wiekszosc jezdzi w lecie z otwarymi szczekami, wliczajac policjantow w Nolanach.
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2010, 13:20   #42
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
Aha, jeszcze jedno! Policjant, który współprowadził kurs, na którym bylem ostatnio, mowil, ze kaski szczekowe posiadaja homologacje tylko w pozycji zamknietej. Ciekawe, nie? Wyjatkiem jest wlasnie Schuberth, ktory postaral sie o homologacje obu ustawien. Przepisy przepisami, a nawet w Szwajcu wiekszosc jezdzi w lecie z otwarymi szczekami, wliczajac policjantow w Nolanach.
To logiczne, pisałem wcześniej o tym w tym watku chyba. Jak się położysz z otwartym kaskiem to zaraz zahaczysz o coś i przyłbica działa jak dzwignia, elegancko odrywając ci głowę.

Schuberth pewnie ma jakieś fikuśne zawiasy które w takiej sytuacji od razu się wyłamują tak jak plastikowe śrubki trzymające daszek w Shoei.

A wariatów to nie trzeba szukać - wczoraj widziałem gościa na skuterze z integralem założonym na czoło, w sensie jak kapelusz. To już lepiej gacie założyć na głowę.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2011, 10:53   #43
Bartasso


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań/Złotów
Posty: 355
Motocykl: CRF1000/CRF300
Bartasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 15 godz 57 min 55 s
Domyślnie

trochę odgrzeję temat

czy ma ktoś jakiekolwiek opinie na temat tego kasku?

AGV LONGWAY II
__________________

Bartasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2011, 21:38   #44
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 878
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 48 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
Aha, jeszcze jedno! Policjant, który współprowadził kurs, na którym bylem ostatnio, mowil, ze kaski szczekowe posiadaja homologacje tylko w pozycji zamknietej. Ciekawe, nie? Wyjatkiem jest wlasnie Schuberth, ktory postaral sie o homologacje obu ustawien. Przepisy przepisami, a nawet w Szwajcu wiekszosc jezdzi w lecie z otwarymi szczekami, wliczajac policjantow w Nolanach.
jeszcze nowy Shark ma takową

Cytat:
Napisał Bartasso Zobacz post
trochę odgrzeję temat
czy ma ktoś jakiekolwiek opinie na temat tego kasku?
AGV LONGWAY II

ja się do niego przymierzam bo pasuje na mnie jak ulał, a dotego robiony we Włoszech a nie u chinoli
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)

Ostatnio edytowane przez Wojtek_K : 30.04.2011 o 21:40
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2011, 23:21   #45
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Dziwny pomysł na blende - zewnętrzną taki łapacz much - mi się wydaje. Wojtek_K nabyłes AGV LONGWAY'a już może Jak się sprawuje?
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bliźniak : 09.05.2011 o 23:33
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2011, 09:58   #46
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 878
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 48 min 58 s
Domyślnie

Nie nabyłem, po wielu rozterkach, przymiarkach i próbach zostałem przy integralu ... i jeszcze żałuję że wziąlem z blendą.
Jednak ok 200 g różnicy w wadze to sporo dla karku w terenie, na asfalcie nie zauważalne. Marzyłem o szczękowcu i szukałem odpowiedniego od listopada, takiego by nie opierał się o brodę, łatwo się otwierał i zamykał, nie parowała szybka etc. Kolejnym /4/ kaskiem poza zwykłym enduro znów bedzie integral i to bez blendy bo okulary na wyjazd i tak trzeba zabrać.
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2011, 09:30   #47
Leon


Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 14
Motocykl: RD07
Leon jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 16 godz 55 min 11 s
Domyślnie

ja mam agv longway I i nie polecam, od zakładania/ściągania na głowę pękł obok paska i jest bardzo głośny, następny też napewno będzie szczękowiec /okulary / ale napewno nie agv
Leon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2011, 11:45   #48
MarcinN


Zarejestrowany: May 2011
Posty: 4
Motocykl: RD03
MarcinN jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 5 min 18 s
Domyślnie

Też mam AGV Longway. Od 2 sezonów. Jestem zadowolony. Dobry stosunek jakości do ceny.
Model 2 różni się tylko dodatkową blendą zewnętrzną.

Jednak kask ma wady: uszczelka mogłaby być szczelniejsza, brakuje blendy, jest dość głośny, luzuje się pasek pod szyją (zanitowałem go na sztywno).

Zalety: bardzo wygodny, dobre działanie mechanizmu otwierania szczęki, bardzo lekki jak na szczękowca (1650 g - jeden z najlżejszych na rynku), bardzo fajne malowanie (droższa wersja).

AGV właśnie wypuszcza na rynek następcę tego Longwaya. Jestem bardzo ciekawy opinii o nim.

Wcześniej miałem też HJC IS-MAX. Kask był lepszy od Longwaya, ale też droższy. Ukradli mi go. Miał jedną wadę - uciskał mi za bardzo policzki, ale to "wina" kształtu mojej głowy. Jest godny polecenia. HJC świetnie wymyślił sterowanie blendą. Podnosi się sama (na sprężynie) po niciśnięciu przycisku. Rewelacja, gdy nagle wjeżdżamy w ciemny las i chemy błyskawicznie rozjaśnić obraz.

Ostatnio edytowane przez MarcinN : 07.06.2011 o 11:48
MarcinN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.06.2011, 12:18   #49
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 386
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 3 godz 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarcinN Zobacz post
Wcześniej miałem też HJC IS-MAX. Kask był lepszy od Longwaya, ale też droższy. Ukradli mi go. Miał jedną wadę - uciskał mi za bardzo policzki, ale to "wina" kształtu mojej głowy. Jest godny polecenia. HJC świetnie wymyślił sterowanie blendą. Podnosi się sama (na sprężynie) po niciśnięciu przycisku. Rewelacja, gdy nagle wjeżdżamy w ciemny las i chemy błyskawicznie rozjaśnić obraz.
Posiadam ten model - bardzo fajny jak na swoja cenę. Faktycznie rozwiązanie blendy (jak i otwieranie samej szczęki) są fantastycznie pomyslane. Tylko trochu przyciężkawy jest. W ostatnim świecie motocykli (o ile mnie pamięć nie myli) jest fajne zestawienie szczękowców.
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2011, 21:44   #50
WojtiGazdi
 
WojtiGazdi's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Kraków i okolice
Posty: 8
Motocykl: RD07
WojtiGazdi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 15 godz 26 min 47 s
Domyślnie

Dorzucę swoje trzy grosze - kask Caberg Sintesi. Fajny, zgrabny, posiada (podobno) homologację przy jeździe z otwartą szczęką. Co dla mnie ważne - wreszcie mi się twarz zmieściła w kasku - co nie udało się w Schubercie i Shoei. A jeszcze jedno - jak dla mnie to jest całkiem spoko, jeśli chodzi o hałas
WojtiGazdi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki kask szczękowy Reinchardt Kaski 122 24.01.2011 08:46
Kask szczekowy czy integral Michal Kaski 94 23.02.2010 01:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.