Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zobacz wyniki ankiety: Czy jest sens utworzenia "Listy chętnych do niesienia pomocy w razie nieprzewidzianych problemó
Tak to dobry pomysł i przyda się. 43 82.69%
Pomysł taki sobie może sie przyda ale mam wątpliwości czy znajda się chętni. 2 3.85%
Nie mam zdania. 1 1.92%
Nie ma to sensu lub nie ma takiej potrzeby. 6 11.54%
Głosujących: 52. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.05.2010, 11:39   #31
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,625
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 14 godz 34 min 57 s
Domyślnie

W sumie z tym WAP to świetne rozwiązanie by było, skoro można też z tego drukować. Tylko kto to zrobi......
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2010, 12:03   #32
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 39 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaro5000 Zobacz post
Czyli na jedno wychodzi. Skoro potrzebuję telefonu, to bez znaczenia, czy do dzwonienia, czy do oglądania neta.
Hmmm jednak nie wszystko jedno. Tam gdzie sieć ma mocny sygnał, da się to zrobić łącząc z netem. jednak są miejsca i jest ich całkiem sporo że telefonować ledwo się da a połączeniu z netem możesz zapomnieć. A nawet jak się połączysz, to prędkości GPRS powodują przerywanie łączenia ze stronami. Przerabiałem to wiele razy i naprawę wiem co piszę. W okolicach miast jest nieźle albo super dobrze. Ale czy tam jeździmy? Na odludziu i w lasach z zasięgiem bywa różnie. A o sieci 3G lub choćby Edge możesz pomarzyć. A jak już jest GPRS to bywa on taki sobie. A i tak nawet jak już się połączymy i uda nam się ściągnąć tą listę, to w wielu modelach telefonu i tak będziemy musieli użyć kartki i papieru aby przepisać nr i potem go użyć. Jaro5000 ja sam jestem, hmmm powiedzmy, uzależniony od elektroniki. Jestem z nią na bieżąco i korzystam z niej na co dzień. Jednak w tym przypadku papier jest niezastąpiony.

Cytat:
Napisał jaro5000 Zobacz post
(...) można zgubić albo się na deszczu rozpuści.
Jaro5000 a jak często gubisz, albo rozpuszczają Ci się dokumenty i pieniądze?

Moim założeniem jest także zrobienie wersji tej listy w JAWIE. Da to możliwość wgrania jej do większości telefonów i używania bez względu na jakość połączenia z internetem. Ale i tak śmiem twierdzić że wersja papierowa jest łatwiejsza i szybsza w użyciu. Na upartego można zrobić także to w wersji WAP. Skoro już ona powstanie i fizycznie będzie już gotowym tworem, to sposób jej dystrybuowania to sprawa drugorzędna.


PS.
Mam pytanie do administracji tego forum. Czy mogę "zerżnąć" dane już dostępne w Afrimapie i wrzucić je do swej tabelkii?
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...

Ostatnio edytowane przez diverek : 20.05.2010 o 12:08
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2010, 12:11   #33
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał diverek Zobacz post
Mam pytanie do administracji tego forum. Czy mogę "zerżnąć" dane już dostępne w Afrimapie i wrzucić je do swej tabelkii?
To bardziej pytanie do userów, którzy je podali. Ale według mnie, skoro teraz są ogólnie dostępne i będą wykorzystywane w tym samy celu - TAK. Może chcesz zrzut bazy w np. excelu?
pozdr,
laska

EDIT: Ale ze mnie gupia c*pa. Przecież mogę napisać jeden skrypt w PHP, który wyciągnie te dane z tabelki z Afrimapy Pozostanie tylko zrobienie tego "printer friendly" Diverek ale pomysł miałeś genialny. Potrafisz pisać w JAVIE na telefony? Możesz zrobić to tak, żeby się od czasu do czasu aktualizowało? WAP mnie też kusi, bo nigdy tego nie robiłem...

Ostatnio edytowane przez laska : 20.05.2010 o 12:13
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2010, 12:12   #34
zombi


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1,155
Motocykl: exc 250 2T :)
zombi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 15 min 2 s
Domyślnie

Diverek,
Widać, że wiesz czego chcesz i jak taka lista ma wyglądać.
Moim skromnym zdaniem, powinieneś podjąć kroki mające na celu zebranie odpowiednich danych ( i tu czeka nas długa i wyczerpująca dyskusja) i przedstawić ją na forum uwzględniając poufność danych.
Jeżeli ktoś będzie miał ochotę zrobić z tego bazę danych, WAPa i co tam jeszcze się da. To zawsze taką listę może sobie pobrać i dla dobra ogółu zaimportować ja do dowolnie wybranego narzędzia.
zombi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2010, 12:56   #35
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 39 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał laska Zobacz post
(...)Ale ze mnie gupia c*pa. Przecież mogę napisać jeden skrypt w PHP, który wyciągnie te dane z tabelki z Afrimapy Pozostanie tylko zrobienie tego "printer friendly" Diverek ale pomysł miałeś genialny. Potrafisz pisać w JAVIE na telefony? Możesz zrobić to tak, żeby się od czasu do czasu aktualizowało? WAP mnie też kusi, bo nigdy tego nie robiłem...
Pisać ani programować w jawie nie potrafię. Ale od czego są koledzy, którzy to potrafią zrobić? Jeśli możesz, to proszę o skondensowaną bazę w pliku Excela na . Zrobi się kilka wersji od papierowej po elektoniczno - internetowe i wszyscy będą zaspokojeni.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2010, 15:23   #36
jaro5000
 
jaro5000's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Katowice
Posty: 260
Motocykl: RD07
Przebieg: ...
jaro5000 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 8 godz 14 min 24 s
Domyślnie

hej,
diverek- z tym zgubieniem i deszczem to taki żart - luzik.

Jeśli chodzi o możliwości zciągnięcia z neta naszej sos listy to ten problem, o którym piszesz- że słabo net może chodzić- raczej nie występuje, bo tam nie ma za grosz grafiki, czysta lista na białym tle. Nie mniej jednak przyjmuję argument o braku sieci (tylko jak wtedy zadzwonić). Aplikacja z możliwością aktualizacji i druku to świetne rozwiązanie i nie mam zamiaru negować twoich wysiłków- ba chętnie się dopiszę i skorzystam . Chciałem ich tylko oszczędzić

Pozdrawiam
Jaro
__________________
Zdrowia
J.
jaro5000 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2010, 23:51   #37
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

A może po prostu jakiś dyżurny telefon albo kilka ich. Zadzwonisz "jestem tu i tam" i kolo sprawdza kto jest najbliżej i o co gra?
Tak sobie teraz na szybko pomyślałem. Po co komplikować? A co to ta dżawa?
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2010, 02:44   #38
andrzej 76
 
andrzej 76's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Tarnowskie Góry
Posty: 277
Motocykl: RD07
Przebieg: 67000
andrzej 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 22 godz 46 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PARYS Zobacz post
A może po prostu jakiś dyżurny telefon albo kilka ich. Zadzwonisz "jestem tu i tam" i kolo sprawdza kto jest najbliżej i o co gra?
Tak sobie teraz na szybko pomyślałem. Po co komplikować? A co to ta dżawa?
- też o tym myślałem.
są ludzie dostępni w necie 24h
może również czarnuchy.
ale to tylko przemyślenia...
andrzej 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2010, 09:01   #39
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,442
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 25 min 40 s
Domyślnie

Taka mała uwaga, zrobiło się już 4 strony, z czego część postów jest "neutralnych" czyli nie wnoszą jakiś szczególnych nowości.
Do tego za jest 84% to pozostaje tylko techniczne rozwiązanie tematu.
Zamiast rozmyślać nad jakimiś super wynalazkami jak by to elektronicznie mieć do dyspozycji należy zrobić to w klasyczny sposób w formie pisanej ( zafoliować jesli ktoś często rzekami jeździ ) i temat mamy z głowy.
Jeśli natomiast Ci uzależnieni od elektroniki nie będą usatysfakcjonowani to w kolejnej wersji może powstać opcja elektroniczna.
Moi drodzy próbujmy być bardziej konkretni , proponowane sprawy sprawnie omawiamy , szybka decyzja , realizacja i..... koniec.
Ostatnimi czasy ( wybaczcie) "gawędziarzy" przybyło , a to powoduje konieczność poświęcenia dodatkowego czasu na ogarnięcie i czytanie.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2010, 10:34   #40
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 39 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Moi drodzy próbujmy być bardziej konkretni , proponowane sprawy sprawnie omawiamy , szybka decyzja , realizacja i..... koniec.
Dzieju, papierowa wersja już się organizuje. Baa jest już niemal gotowa. A inne "techniki przekazu" zorganizuję chwile później. Dodam że to co będzie obecnie, jest przełożone z Afrimapy. Ale zamierzam także otworzyć jakiegoś posta dotyczącego tylko i wyłącznie uaktualnianiu, danych tam zawartych jak i dołączaniu nowych "pomocników".
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Life Saver - Co robić w nagłych sytuacjach zagrożenia życia Evvil Wszystko dla Afrykańczyka 4 01.02.2014 10:20
Pomarańcza już w domu fazi Inne tematy 14 03.04.2013 20:28
Gdzies nie daleko Kłodzka KML Polska 0 31.07.2011 19:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.