Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.09.2011, 12:14   #21
tomkow
 
tomkow's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 722
Motocykl: RD03
tomkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 37 min 52 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że szczegółowe opisy produktów/rozwiązań z własnymi fotkami, ceną, jaką się zapłaciło itp. są bardzo cennym elementem forum. Mi to życie ułatwia. Linki do konkretnych sklepów można z różnych względów sobie odpuścić (sam czasem wstawiam, bo tak szybciej i wygodniej siedząc przed kompem...). Na wielu forach jest zakaz i moderatorzy konsekwentnie tną. A jak któryś PID chce dany towar zaoferować w takim wątku, to robi to i już.

Ostatnio edytowane przez tomkow : 19.09.2011 o 12:17
tomkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 12:15   #22
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
drogi administratorze skoro nie dbacie o interes PID to po co nasze składki są potrzebne i zaco my pąłcimy ? zlikwidujcie ten twór i niech będzie wolna amerykanka wtedy każdy może sobie wtedy dawać linki z czym chce i mi nic do tego a na razie w imieniu handlarzy na forum żądam wyłączności na handel przez forum dla osób które opłaciły składkę i każdy link czy oferta do sklepu w imię interesu PID powinien być zlikwidowany.

choć wolał bym aby PID nie istniał
a zamiast niego powstał dział " z nimi warto robić interes"
sami polecicie swoich handlarzy producentów czy tam kogo chcecie
Pałeł, płacicie za możliwość reklamowania się i swojej oferty na forum. Tak mi się wydaje, mylę się?
Użytkownicy forum, mają prawo do podzielenia się opiniami dotyczącymi towarów i sklepów nie PiDowych, czy nie?

Mamy wątek "Znalezione na allegro i ebay i innych" - myśląc w Wasz sposób, powinniśmy zamknąć tamten wątek albo oPiDować wszystkich sprzedających tam występujących, również zagranicznych sprzedawców z eBay'ów przeróżnych.

Między innymi po to jest forum, żeby wymieniać się opiniami na temat akcesoriów i informacjami gdzie dobry, czy polecany produkt kupić.
A jeśli żaden z PiDowców nie oferuje konkretnej rzeczy? Również linka nie można wstawić?

Nie ograniczajmy forumowej wolności słowa.



Słowo do założyciela tematu, który jest jak widać nowy na forum:

Mam nadzieję, że uzyskałeś merytoryczną odpowiedź, która pomoże Ci dokonać wyboru gmoli i jak dostawcy. [/B][B]Nie przejmuj się wypowiedziami w tym wątku, chyba sezon się skończył, bo wypowiedzi brzmią jakby wszyscy przestali jeździć i była sroga zimą

Ostatnio edytowane przez Ronin : 19.09.2011 o 12:17
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 12:19   #23
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artuditu Zobacz post
Komuś tu się chyba w dupach poprzewracało.
Chciałem to wyrazić w bardziej kulturalny sposób, ale zgadzam się z Tobą
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 12:54   #24
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

A mi jako członkowi PID, absolutnie to nie przeszkadza. Płacę, za możliwość reklamowania firmy, a nie za wyłączność, jeżeli ktoś poleca firmy z poza forum, to znaczy tyle, że my jako PID-owcy, mamy jeszcze wiele do zrobienia by stworzyć odpowiednią podaż, taką która zaspokoi wszystkie potrzeby naszego forum.
Jeśli będę chciał kupić śpiwór, to zapytam o niego na forum. Jak otrzymam link do sklepu ze śpiworami to będę wdzięczny. A jeśli będę potrzebował opon to zadzwonię do Huberta. Wymienię sobie sam
Jestem za konkurencją, ona pozwala być konkurencyjnym.
Pozdrawiam
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 13:43   #25
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 6 min 11 s
Domyślnie GMole

Witam.
Hmm
Pytanie było o producenta, wiec producenta znanego mi i godnego polecenia podałem( KRYPTO REKLAMA?), pewnie gdyby chodziło o kufry solidne, dobre i tanie podałbym Randala.
Jesli chodziłoby o części, to jestem zadowolony z zakupow u Szparaga a nie u innych kolegow i jego polecam, wygodne siodlo u ZetaJohna a jak ktos jest z "zewnatrz" to i jego polece.

Przecież jedna z idei forum jest swobodny przeplyw informacji i możliwość wyrażania roznorakich opinii, co w tym zlego?

MYslalem, ze forumowe srodowisko bedzie troche inne od tej codziennosci, gdzie wszyscy "sprytniejszym slowem", lokciami i piesciami sie przebijaja, ze wiecej z przymrożeniem oka i ta cala przyjacielskością będzie sie działo, a jak jest koledzy?

A do tego mam wrazenie, ze na forum dzieja nie niepokojace rzeczy jakies pieprzenie od rzeczy jakis taki Barejowy klimat, wszedzie "Ryski rowne chlopaki" i " rowni i mniej rowniejsi", przykre.
Przeciez tu o jakies inne wartosci chodzi, tak?
W kazdym razie rejestrując sie tutaj pierwszy raz rok temu takie mialem wrazenie.

A wszystko ciagle w sezonie.

Caluski i Pozdrawiam
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg banksy.JPG (17.0 KB, 190 wyświetleń)
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!

Ostatnio edytowane przez Boski-Kolasek : 19.09.2011 o 13:49
Boski-Kolasek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 15:28   #26
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,059
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 20 godz 2 min 29 s
Domyślnie

drogi Roninie dołóż się do utrzymania forum i ja nie mam żadnego problemu co piszesz i co polecasz w tej chwili forum utrzymuje 282 użytkowników aktywnych i 360 nie
aktywnych + 16 pid aktywnych i 13 nie aktywnych

reszta ma forum w dupie i tylko pieprzy głupoty jak im to źle a ogółem nas forumowiczów jest aż 3,829, w tym Aktywni Użytkownicy to 1,267

wiec jak widzisz drogi kolego łatwo zauważyć komu na forum zależy i łatwo zobaczyć taka gwiazdkę masz wtedy przy awarcie u ciebie jej akurat nie ma
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 16:53   #27
Ronin
 
Ronin's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 713
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Ronin jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 22 godz 47 min 16 s
Domyślnie

Myślę, że utrzymanie forum, czyli opłaty za serwer są oddzielną kwestią od "podatku" PiD.

Opłata za dział PiD została wprowadzano jako "podatek" dla tych, którzy zaczęli poprzez forum zarabiać, mylę się?
Nie pamiętam, żeby kiedyś były problemy z utrzymaniem serwera.
Proszę o wyjaśnienie, czy opłata PiD została wprowadzona ze względu na problemy z utrzymaniem serwera, czy właśnie jako forma "opodatkowania" na rzecz forum, ludzi, którzy na tym forum zarabiają.

Na forum bardziej zależy korzystającym użytkownikom, czy np. PiDowcom, którzy zarabiają na istnieniu tegoż forum? Dla kogo jest to forum?

Jeśli problemem są finanse, to składkę zapłacę. Jednak od początku istnienia jeszcze forum PUFF'a składki były dobrowolne i jestem za utrzymaniem takiego stanu.

Chciałbym, żeby to forum istniało, jednak zależy mi nie tylko żeby ta strona istniała, ale jej merytoryczna zawartość przekonała mnie, że warto tu wracać i być użytkownikiem (i dobrowolnie opłacić składkę).


Cytat:
Napisał Szparag
Jestem za konkurencją, ona pozwala być konkurencyjnym.
Ronin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 19:27   #28
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Składki są dobrowolne ale np. tylko składkowym (kategoria niefortunnie nazwana Członek) wolno np. ogłaszać się w dziale Kupię, Sprzedam - tu nam bardziej chodziło o to, żeby wykluczyć "jednopostowców", którzy wpadają tylko z ogłoszeniem. Wiem, możemy kasować takie posty ale nie siedzimy na forum non-stop.
Są na forum różne grupy, część już na forum nie jest a ze sobą gadają i się spotykają. Jak 4 czy 5 lat temu się rejestrowałem było trochę ponad 300 userów. Teraz jest nas 10 razy więcej, jesteśmy różni co jest i kłopotem i wielką zaletą tego forum.
A teraz wycinam dyskusję nie na temat do innego wątku.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 19:42   #29
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

więc przypomnę może zasady jakie są wprowadzone i opisane przez Podosa i mam nadzieję ze obowiązują na całym forum kto i co może reklamować i w jaki sposób aby było wiadomo o czym rozmawiamy.
cyt.
Jeżeli jesteś:

-wynalazcą,
-przedstawicielem,
-producentem,
-dealerem,
-importerem,
-serwisantem
lub w inny sposób zarabiasz na życie w branży motocyklowej,

oraz chciałbyś zaprezentować swój produkt lub usługę innym użytkownikom tego forum - to zrób to właśnie tutaj.
Twoje ogłoszeniasą całkowicie bezpłatne, jednakże w zamian oczekujemy, iż jesteś gotowy na szczegółową dyskusję o swoim produkcie czy usłudze i rzeczowo odpowiesz na pytania forumowiczów. Być może nasze przemyślenia i uwagi natchną Cię do udoskonalenia swojego produktu, lub stworzysz całkowicie nowy- lepszy.

Pamiętaj, że musisz też być przygotowany na bezkompromisową krytykę, jeśli jako dostawca, nie zrealizujesz swoich obietnic. To miejsce do prezentacji i dyskusji, więc nie myśl, że bezkarnie możesz spamować super ofertami właśnie kończących się promocji - takie zachowania również nie będą tolerowane. Zdajemy sobie sprawę, iż różnica między prezentacją i dyskusją a promocją i reklamą jest bardzo delikatna - liczymy, zatem na Twój zdrowy rozsądek. Zapraszamy.

Dla celów tego forum zastrzegamy sobie prawo do definiowania, co jest spamem a co nim nie jest.

Przypominamy, że obowiązują Cię zasady zamieszczania ogłoszeń takie
jak wszystkich użytkowników:

1. Podajemy opis, cenę i lokalizację przedmiotu
2. Nie dajemy linków do allegro ani innych serwisów aukcyjnych. Wyjątkiem są aukcje otwarte z tzw. opcją "kup teraz."
3. Staramy się załączyć zdjęcia. Ludzie i tak będą o to prosić, w ostatecznosci wysyłaj na Priv

4. Obowiązują Zasady Netykiety

-Nie "podpinamy" się pod inne, cudze ogłoszenia z propozycją sprzedaży
własnych!!!

-Zbyt częste "podbijanie" ogłoszenia nie jest zachowanie eleganckim.

Dobra zasada to "podbicie" raz na 7 dni.

Ogłoszanie w PiD jest możliwe tylko dla osób spełniajacych poniższe warunki
!.Opłacona składka forumowa (30 zł)
2.Opłacona składka PiD (20 zl)
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.09.2011, 22:18   #30
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,059
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 20 godz 2 min 29 s
Domyślnie

ja pamiętam rozmowy w kuluarach ze pid miał opłacić polowe serwera
dla przypomnienia pid powstał właśnie wtedy jak był słynny error 503
właśnie wtedy było forum w słabej kondycji finansowej
wtedy tez obłożoną nas podatkiem w postaci tych składek pid

@randal76 teraz jest tak ze pid jest a gwiazdki brak miało być jedno i drugie
chyba nikt tego nie pilnuje bo i poco

a jak bardzo kto chce to poszukam w starych postach jak to było
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Artykuł o gmolach...? lukasz_vip Inne tematy 14 14.03.2015 22:22
Sklep Hamart Bike Parts - przeniesione ze Znalezione na allegro paku Wszystko dla Afryki 55 12.10.2009 10:35


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.