Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.11.2012, 12:18   #11
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,898
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 9 godz 57 min 17 s
Domyślnie

Koles ma do sprzedania tworzywo ABS czyli ma mlyn do opon. Do tego dostaje z niemiec opony do zmielenia. Nowe opony z nacieciem, sa proba, sprawdzeniem co ktorejs tam partii, jak ulozone sa wlokna. Nie pracowalem w przemysle oponiarskim, ale przeszukiwalem jakies 10 lat temu halde w Gliwicach Labedach, wlasnie w takiej firmie, chlopaki dawali za litra opone do ciagnika nowa, wlasnie z takim nacieciem na wylot! ktora kosztowala w sklepie pare kPLN.

Koles w aukcji sciemnia, pisze ze to naciecie, ale mysle ze to jest przeciecie (jakby nie bylo na wylot to by dopisal to jako atut naciecia). W ciagniku skrecalismy to na sruby, nawet mialem kiedys wybuch tej laty przy pelnej predkosci, ale tylko na huku sie skonczylo.

Do moto nie zalozylbym takiej opony, bo oprocz huku moge tez dobrze huknac
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 13.11.2012 o 12:28
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 12:24   #12
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Hubert racja!
Ten gość i jemu podobni mają więcej takich opon do sprzedaży (wystarczy podpatrzeć inne ich aukcje). Wszystkie te opony są tak samo "uszkodzone", co z pewnością nie stało się przypadkiem, ani niechcący. Jak wszyscy wiemy, "niechcący" to można dziewkę z czworaków zbrzuchacić... :P
Skoro ktoś je uszkodził, a jak widać po ilości tego na naszym allegro robi to celowo, hurtowo i całkiem profesjonalnie, to tylko po to, aby te opony nigdy nie zostały sprzedane jako nowe w cywilizowanej europie. Musiał mieć widocznie konkretny powód!
Takiego "sprzedawcę" z allegro powinno się oskarżyć, sam nie wiem o co, a przynajmniej w ukryciu miskę wyklepać, dla zasady!
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 14:34   #13
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

brawo @borys, jestem za

jeszcze tak samo ciągnącym na lawetach europejskie szroty ... by potem z kilku jeden ulepić.
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 16:18   #14
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,740
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 4 dni 21 godz 30 min 46 s
Domyślnie

zastanawia mnie tylko czemu same Heidenauy sa poprzecinane, innej marki nie widzialem?
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 16:39   #15
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel_adv Zobacz post
zastanawia mnie tylko czemu same Heidenauy sa poprzecinane, innej marki nie widzialem?
...są też! Znajomy miał na sprzedaż ponad 30szt sportowych opon motocyklowych Michelin Pilot. Opony były przewiercone na środku bieżnika!!! Jego opony podobno zostały uszkodzone, gdyż źle były leżakowane w magazynie niemieckim...
Wprawdzie nie dotyczy przedmiotowej opony, ale w ramach info powiem Wam, że opony motocyklowe o tych najwyzszych indeksach prędkości SĄ NIE NAPRAWIALNE! Mały gwózdek i guma powinna iść w kubeł Powinna...

Pozdro Orzep
p.s. Ja bym nie kupił tak uszkodzonej opony...

EDIT: Zadzwoniłem z ciekawości do niego i powiedział, że teraz wiercą z boku...samochodowe też!
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --

Ostatnio edytowane przez Orzep : 13.11.2012 o 16:43
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 16:52   #16
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Gdyby producenci chcieli żeby te opony nigdy nie trafiły na rynek to by je tak uszkadzali żeby nie dało się w ogóle ich założyć a nie jakaś nawiercona dziurka czy nacięcie ...
Tak to po cichu przyzwalają na to żeby opony wróciły na rynek.

Pozdrawiam
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 17:16   #17
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gawien Zobacz post
Gdyby producenci chcieli żeby te opony nigdy nie trafiły na rynek to by je tak uszkadzali żeby nie dało się w ogóle ich założyć a nie jakaś nawiercona dziurka czy nacięcie ...
Tak to po cichu przyzwalają na to żeby opony wróciły na rynek.

Pozdrawiam
Tez tak mysle,jaki problem przeciac cala opone wpoprzek?
Do tego przyzwolic latwiej/taniej na powrot na rynek, niz placic za utylizacje gumy.
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 21:56   #18
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 59 min 57 s
Domyślnie

miałem dokładnie taką oponę- skusiłem się ceną. Przecięcie było niby delikatne , ale na wylot. Oponę skleiłem kropelką i nakleiłem łatę od wewnątrz z dętki. Niestety po pewnym czasie opona dostała brzucha, a ja bałem się nią jeździć. Kupiłem pierwszy i ostatni raz i ..uczcie się na moich błędach.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.11.2012, 22:15   #19
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Też miałem swoje doświadczenie z Michelin z kołkami od góry..

Były to anakee, i były bardziej śliskie niż normalne.

Zajeździłem ich kilka..

Było fachowo zakołkowane. Nie miałem żadnych przygód, i paru moich ziomali z kieratu również. Nacięcie z boku - nieakceptowalne
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2012, 09:13   #20
Henryk-Knox
 
Henryk-Knox's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Siemiatycze
Posty: 209
Motocykl: RD07
Przebieg: 40 000
Galeria: Zdjęcia
Henryk-Knox jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 8 s
Domyślnie

Opona na bank jest przecieta na wylot , pare lat wczesniej na naszym rynku pojawiły sie kasowane Heidenauy z przewierconym bierznikiem pośrodku - takie uszkodzeniejeszcze mozna naprawic i dalej jezdzic .Teraz wpadli na pomysł zeby kasowac z boku , takie uszkodzenie wyklucza naprawe takiej opony i dalsza explatację , kupiłem taka opone gdzies pod Rzeszowem , facet nie chciał sprzedac przez allegro tylko na tel. Wulkanizator powiedział,, oni w fabryce wiedzieli jak przecinac , takie uszkodzenie przecieło np. 30nitek płótna , poprzeczne natomiast tylko 3 nitki '' . Wstępnie sam skleiłem dobrym kleiem sieciujacym a nastepnie od wewnatrz łatka specyjalistyczna zbrojona , no i detkę grubsza dałem , uszkodzenie ustawiłem po przecwnej stronie wentyla, zrobiłem na niej gdzies 5tys, karpaty ukrainskie , kamieniste strome podjazy i powiem ze nic nie widac , ale swiadomosc jest taka jak kolega wspomniał wyzej - siedzi się a raczej jedzie jak na bombie , coraz tylko lukałem na każdym postoju czy sie nic nie rozdziawia, nie wyłazi .Reasumując, nie polecam kupowac takich opon, sam tez juz nie kupię , za duże ryzyko i dyskomfort psychiczny z jazdy , aczkolwiek skład gumy i typ bieżnika - k60, przypadł mi do gustu - dużo lepszy od E09 ,która całą zjezdziłem i winkle robi sie jak na anake , co prawda na mokrym asfalcie dalej mam stare przyzwyczajenia z E09 i nie składałem się za mocno .
Henryk-Knox jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego nie kupić DL-650 Pils Suzuki 83 30.08.2021 22:14
jak kupić Afri... luki.gd Inne tematy 21 07.06.2010 00:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.