Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.01.2011, 18:14   #151
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Bedac dzis po dluzszej pauzie w Mannheim,okazalo sie,ze utworzono salon Triumpha.XC tez stal,wiec obejrzalem go dokladnie i przysiadlem sie.W sumie nie jest zle.Fakt,przypomina BMW,ale jednak jest troszeczke inny.Napewno wygodna i szeroka kanapa,nie jak w BMW.Dosyc wygodna pozycja za kierownica.Naprawde niezle wyglada.Siedzac na nim spokojnie dotykam obydwiema nogami do ziemi,wiec nie jest wysoki.Moze nawet ladniejszy niz beema,a moze nie.Na kolana mnie swoim wygladem nie powalil.Ale jezeliby sie na nim fajnie jezdzilo to calkiem ciekawa propozycja.Osobiscie gustuje w stylistyce KTM-a,a tu zupelnie inna bajka.Wracajac do siebie na wies,zastanawialem sie co bym wybral i chyba jednak BMW zostalo by w salonie.Takie moto miedzy turystykiem a Enduro.Daleko mu do Lc8,ale jest wiekszy niz Lc4.Nie jest to motocykl dla mnie choc polecilbym go obejrzec
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2011, 20:11   #152
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 3 min 58 s
Domyślnie

Panowie - ale dlaczego od razu podobny do GS-a? Przód mił taki DrBig od Suki, tył z rurek jak we Włoskiej Duce . Przeznaczenie zapewne jednak podobne. Ale, że GS-owy MOTOCYKL pisze o nim dobrze - toć to szok
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2011, 20:38   #153
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Postaw przy XC 5 innych motocykli i do tegp BMW i zapytaj 100 osob do ktorego jest podobny.Napewno nie do Biga a do Wlocha,ktorego?Najbardziej podobny wizualnie,przeznaczeniowo i parametrowo jest do BMW.Dlatego najczesciej laczy sie oba modele.Nic w tym zlego.Poza tym dziwnie by bylo porownywac najnowszy produkt Brytyjczykow z japonskim modelem sprzed 10 czy 20 lat.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2011, 18:16   #154
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Ja również nie widzę nic dziwnego w podobieństwach Gs-a i Tigera- motocykle podobnej klasy , przeznaczenia , na podobnym poziomie technologicznym...co w tym dziwnego że podobne?Africa , Super Tenera Cagiva Elefant też są podobne wizualnie bo w tym samym celu i czasie konstruowane , a jednak każda z nich jest inna.Ważne która komu bardziej przypada do gustu i spełnia najwięcej oczekiwań nabywcy.
Klas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2011, 18:42   #155
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 44 min 2 s
Domyślnie

A LC8 dzięki Bogu jest niepodobny do niczego
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2011, 20:42   #156
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 14 min 30 s
Domyślnie

No fakt.Jest jedyny i niepowtarzalny.Jedynie co moze byc to nasladowany.Lc8 to zupelnie inna bajka
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2011, 20:47   #157
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,425
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 10 godz 20 min 53 s
Domyślnie

LC8 to zupełnie inna bajka a nawet zupełnie inny bajk
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2011, 20:49   #158
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Nie dla mieczakow i waskich w pecinach
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2011, 21:33   #159
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 14 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nicek27 Zobacz post
Mi też BMke przypomina.
P.S: "sentyment, moment, lament, aliment.."
Nicek,masz jakies foty jak stawiales moto z avatara na plecy
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2011, 09:33   #160
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Wczoraj byłem w InterMotors na Łopuszańskiej w Wawie i mają już na stanie białego Tigra 800XC. Jazdy testowe mają być gdzieś od połowy marca. Kosztuje ponad 40kpln, z ABSem ponad 42kpln. Podstawa w GB 36,5 kpln, czyli 4 tysie mniej niż u nas.
Pierwsze wrażenia:
- dość wygodna pozycja za kierą, banalnie regulowana wysokość kanapy, wygodnie się siedzi, choć kanapa wydaję się trochę szeroka, trzeba będzie sprawdzić jak na stojaka się będą nogi układały. Na najwyższej pozycji kanapy nie jest za wysoki (dla mnie 195cm ). Kiera dziwnie wygięta, dość płaska (akcesoryjna, trochu wyższa 85Ł).
- motór optycznie nie za ciężki, może się podobać, mi się dość podoba.
- silnik to podobno zupełnie nowa konstrukcja, (a nie rozwiert 600, jak na początku sądzono), podobno tylko 30% części silnikowych jest ze starszych modeli.
- ochrona silnika mizerna, mała osłonka przykręcona do silnika, więc większy kamień i..., jest dostępna większa "wanna" (140 funciaków), ale dalej mocowana do bloku silnika. Fabryczne gmole mocowane do silnika, raczej nie chronią plastików/zbiornika (170funciaków), osłona lampy z policarbonu 42Ł, alu osłona chłodnicy 65Ł, generalnie duuuużo akcesoriów jest dostępnych (na stronie 45 różnych rzeczy http://www.triumph.co.uk/uk/configuratorPopup.aspx )
- zawiasy bez regulacji, poza napięciem wstępnym z tyłu, reg. tłumienia się nie doszukałem, przód bez niczego. Gumy typowo szosowe (przynajmniej na tym który był w salonie)
- podobno komp jest mało upierdliwy i nie przeszkadza przy instalacjach np. można spokojnie założyć akcesoryjne grzane manetki. Bardzo wydajny altek (640W?, najmocniejszy jaki się zmieścił, więc prądu ma nie brakować)
- detale: sprzęgło na linkę, klamka sprzęgła to nieciekawy kawałek odlewu (są dostępne reg. klamki za 25 lub 150Ł za CNC), klamka hamulca regulowana w serii. Śruby w ramie nie zasłonięte (są korki za 14Ł). Fabryczny wypierd duży jak stodoła (arrow 500Ł ), klucze dostępne jako akcesoria, schowek pod kanapą nie za wielki, zamek od kanapy jest pod tylną lampą (może się syfić nieźle).

Generalnie trza by się przejechać, żeby coś wyrokować, opinie jak narazie zbiera niezłe. Wygląda ciekawie, tylko za wszystko trzeba dopłacać. Za skonfigurowaną sztukę pode mnie wyszło mi na stronie ~8800Ł czyli ok. 41kpln (czyli tyle ile goły w kraju ).

Narazie wydaje mi się, że jest zdecydowanie za drogi i dość ciężki (215kg zalany), ale bym się karnął na próbną jazdę.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tiger 800 XC mdxmd Inne - dyskusja ogólna 29 06.06.2017 11:19
Tiger czy DL? kris2k Inne - dyskusja ogólna 14 05.08.2013 21:44
Triumph tiger 1050 Foxio Inne tematy 15 24.10.2011 23:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.