Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.05.2024, 14:58   #11
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,937
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 21 godz 14 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Masz problem z tłumieniem tylko o tym nie wiesz
Źle napisałem: zdaję sobie sprawę, że nie w pełni sprawny amor nie działa jak trzeba, stąd moje zainteresowanie tym wątkiem. Problem tłumienia, o którym pisalem wyżej skończył mi się jak w 2018 czy 2019 założyłem mocniejszą sprężynę Hyperpro, więc nie szukam teraz amorka z tego względu.

Mam nadzieję, że teraz jasno się wyraziłem (choć wiem że wymiana samej sprężyny to nie jest kompletne rozwiązanie).
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2024, 23:44   #12
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,481
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 17 godz 4 min 28 s
Domyślnie

Może nie Afryca. Do crosstourera założyłem Hiperpro progresywną i jest bajka. Nawet regulacji napięcia nie ruszałem do sag gdzie przy oryginalnej było 30% regulacji skręcona, a cena 515zł w domu.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 07:21   #13
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,864
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 18 godz 6 min 48 s
Domyślnie

To nie chodzi o to żeby amor był sztywny wręcz przeciwnie on tam siedzi po to żeby wybierał wszystkie nierówności. Założenie samej twardej sprezyny spowoduje że będzie podskakiwal jak piłka bo amor jest za słaby żeby wytłumić siłę sprezyny. Amor ma pracować w pełnym zakresie zapewniając stabilność moto.
Ma mam tylny amor od atas tam siedzi sprezyna takiej samej twardości jak w standardowej crf tylko dłuższa, więc ma więcej czasu żeby zatrzymać amor przed dobiciem, do tego zmieniony tlok olejowy od kyb i zrobiony setting. Zawias w lc8 może się schować.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 08:12   #14
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,481
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 17 godz 4 min 28 s
Domyślnie

Nie wyraziłem się dokładnie, ori sprężyna po ustawieniu sag właśnie nie pracowała (tyl podskakiwał)a progresywna wybiera nieruchomości bdb
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2024, 10:35   #15
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,398
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 9 godz 43 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
To nie chodzi o to żeby amor był sztywny wręcz przeciwnie on tam siedzi po to żeby wybierał wszystkie nierówności. Założenie samej twardej sprezyny spowoduje że będzie podskakiwal jak piłka bo amor jest za słaby żeby wytłumić siłę sprezyny. Amor ma pracować w pełnym zakresie zapewniając stabilność moto.
Ma mam tylny amor od atas tam siedzi sprezyna takiej samej twardości jak w standardowej crf tylko dłuższa, więc ma więcej czasu żeby zatrzymać amor przed dobiciem, do tego zmieniony tlok olejowy od kyb i zrobiony setting. Zawias w lc8 może się schować.
zamówiłem od zwykłej CRF1100 do zwykłej CRF1000 jeżeli będzie lepiej to git! cena 700zł z motocykla o przebiegu ok 4000km.

prośba o przeniesienie wątku do działu zawieszenia dla modelu CRF1000/1100

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 15.05.2024 o 12:08
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki amortyzator skrętu do CRF1000 / CRF1100? Majster Gadżety / wyposażenie 32 31.12.2020 16:46
Padł tylny amortyzator GAMBOR Rama, zawieszenia, napęd 4 23.03.2011 22:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.