Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.04.2022, 12:09   #1
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sudden Zobacz post
Horizon, mi zmiana 6-biegowej skrzyni w 5-biegową akurat nie podeszła i jestem dość zaskoczony Twoim zachwytem, ale jeśli Ci pasuje takie przełożenie i masz na nie wykorzystanie to najważniejsze. Po to są zabawki, żeby się nimi bawić
Nie do końca 5 biegowa, bo 6 bieg w 300L jest bardzo wysoko. Wczoraj chyba ani razu nie użyłem nawet 5 biegu przy tym przełożeniu. Wyjadę niedługo bardziej w asfalt to będę rewidować to ustawienie.

Cytat:
Napisał matjas
Za długa jedynka bo trzeba jeździć na polsprzegle?
Tak, jeśli są niezbyt ciasne zakręty a mimo wszystko trzeba cisnąć półsprzęgło bo Honda ma euro5 i gaz działą zerojedynkowo to jest to dosyć uciążliwe. Problem eliminuje mod ECU, ale europejskie ecu jest inne. Wsiądź na 300 i przekonaj się sam.

Cytat:
Napisał matjas
i się okaże ze Honda zrobiła wszystko dobrze.
Przeczytałbyś dokładnie co napisałem 2 posty wyżej. Nigdzie nie wskazywałem, że jest zła, a nawet powiedziałem, że jest świetna To, że sobie zmodziłem kanapę to nie znaczy, że oryginalna nie była dobra.

Cytat:
Napisał matjas
Karnij sie kiedyś trialowka to pojmiesz.
Może lubisz motocykle w oryginalnym setupie, spoko, ale znam kogoś kto ma Bete Xtrainer czyli coś pomiędzy trialówka i enduro i tak zmienił przełożenie, żeby wskakiwać na przeszkody z dwójki. Tak samo normalne jest w KTMach zmiana przełożenia pod siebie ÂŻ\\\_(ツ)\_/ÂŻ

Cytat:
Napisał Emek
Sorki ale wygląda to mega pokracznie ze strzelającym w niebo zadem. Nie mam pojęcia jak ustawiłeś prawidłowo sag przy takim setupi
To prawda, zawias nie jest dobrze ustawiony, bo jeżdżę dosyć rzadko. Ustawiłem niby pod swoją wagę, ale okazuje się że YSS ma trochę przesadzone podziały wagowe. Tym się jeszcze będę bawić, ale niestety zawias przód jest nieregulowany. Sporo ludzi idzie mniej budżetowo i wsadza na przód wkłady Andreani.

Cytat:
Napisał Emek
to weź mi proszę powiedz czemu nie kupiłeś prawilnego enduraka tylko kondona z którego próbujesz zrobić coś co jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście odpowiedź "bo mogę" do mnie trafia i nie ma tu czepialstwa tylko czysta ciekawość. Chętnie bym się tym przejechał coby zrewidować mój pogląd że z tego wierzchowca nie będzie.
Czekałem tylko znowu na to "czeba było se kupić katełema". Widzę, że dużo piszesz na forum więc może nie pamiętasz, ale kilka razy już odpowiadałem szeroko na to pytanie więcej niż "bo mogę" i to chyba nawet Tobie osobiście. Będę miał chwilę to napiszę więcej tak bym mógł później zrobić kopiuj-wklej przy kolejnych takich pytaniach. Na razie napiszę tylko, że wczoraj po raz kolejny wsiadłem na Husqe 450 kolegi i utwierdziłem się w tym, że pójście w "liścia" to faktycznie by nie był dobry pomysł.

No patrz Pan. Nie miałem dużych oczekiwań.względem tego motocykla i to jaki będzie po modyfikacjach, ale efekt przerósł moje oczekiwania i jestem zadowolony. Za to ktoś mi pisze, że miodu z tego nie będzie lol. Jakbyś kiedyś wsiadł na stockową 300L to nawet nie porównuj jej do mojej bo to obecnie 2 różne motocykle. Będę koledzy na EnduroRally24 w Drawsku w czerwcu. Jak ktoś będzie i chciałby się przejechać to zapraszam i zachęcam


A teraz mały offtop, bo mam trochę fleszbeki z początku tysiąclecia kiedy siedziałem na forach tego typu. No offence koledzy, ale nie wiem czy to nasza cecha narodowa czy to właśnie klimat tych for, ale jak ktoś robi podobne mody za granicą to można przeczytać "spoko sprawa" "daj instrukcje bo też chcę zrobić" itp. Za to tutaj przy zmianie zawiasu już przeczytałem "pracuj lepiej nogami lol", "jajko mądrzejsze od kury", "po co robisz KTMa z Hondy". Zmieniam napęd pod siebie, żeby lepiej mi się jeździło na torze leśnym w mojej okolicy czytam "popracuj lepiej nad techniką", "z kondoma chcesz zrobić rakietę" LOL
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 11:04   #2
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Za długa jedynka bo trzeba jeździć na polsprzegle?
Popracuj Kolego nad technika jazdy i się okaże ze Honda zrobiła wszystko dobrze.

Karnij sie kiedyś trialowka to pojmiesz.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 13:28   #3
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nie bocz się.
Nie jestem kimkolwiek kto mógłby uczyć czy instruować.
Zrobiłeś jak Ci pasuje i to tobie ma pasować. Napisałem już wiele czasu wcześniej ze śliczny ten motocykl jest dla oka.
Co do przełożeń to po prostu nie rozumiem jak ta jedynka może być za długa i tu uwaga się nasuwa ze za rzadko może tykasz sprzęgła. Może. A może masz tam same góry i jary. Nie wiem.
Moja crf objezdza cały mój trialowkowy pierdolnik na dwójce.

W której ladze siedzi sprężyna? Muszę tam zajrzeć i podłożyć coś na próbę. Akurat dzisiaj jakieś tam rzeczy toczę to może zrobiłbym taką przekładkę żeby troszkę dopiąć ten przód choć mimo hyperpro z tylu, tył wciąż zdaje się siadać szybciej.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2022, 17:58   #4
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Bo droga jest celem.

Nie tylko w podróżowaniu, ale też w polepszaniu moto.



Z innej beczki, może się przyda komu: dziś zabrakło mi paliwka, ale tak do sucha w zbiorniku. Przy tankowaniu do pełna (zakryte te 2 pręty pod korkiem) weszło 7,56L, a komputerek pokazał zużycie (od poprzedniego tankowania) 7,2L. Czyli ktoś oszukuje, ale to i tak dokładniejsze niż rezerwa, która zapaliła się jakieś 80km wcześniej.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 08:26   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,879
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 16 godz 57 min 16 s
Domyślnie

Na czarne i szuterki to 390 będzie pewnie spoko ale w terenie będzie kuleć. Znajomy ma Duke z tym silnikiem i bardzo sprawnie się to odpycha. Honda nie ma żadnego startu bo ten piec jest bardzo mocny. Ale KTM ma nikczemny skok zawiasu i małe odlewane koła co wskazuje na przeznaczenie szutrowo - asfaltowe a nie offowe. Do jazdy terenowej mimo dupiastego zawiasu raczej bym wybrał Hondę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 08:53   #6
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

nie chcę używać słów ale serio koledzy te lane kółka i 19'' z przodu u mnie totalnie dyskwalifikuje ten motocykl.
przecież to wypisz wymaluj Duke390 z dodaną łatką Advenczur, żeby klikacze kupowali.

obiecałem sobie, że moja przygoda z KTM zakończyła się na LC4 i na wskrzeszanym sukcesywnie 200EXC. to co się słyszy na temat eksperymentów na klientach za kasę tychże i niedopracowanych detalach, spowodowałoby, że czułbym się, że jeżdżę jak na bombie. zupełnie niepoważnie patrzę na sfjatowo firmę, która wypuszcza sprzęty potrzebujące aftermarketu bo fabryka nie dała sobie rady z czymś tam a skala była tak duża, że na recall nie było ich stać i stwierdzili, że mają w dupie.
osobiście znam tylko horrorhistorie z zespołem sterowania przepustnicy wtrysku w 690 oraz szczające sprzęgło na które rzekomo pomaga Oberon, ale po wydaniu czapki kasy na motocykl nie chciałbym w serwisie udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
pewnie w serwisach Hondy również można się odbić od drzwi ale IMO, rzadziej się tam bywa w sposób nieplanowany.

nie twierdzę, że CRF to motocykl idealny 'bo mam', ale w kategoriach obiektywnych typu: bezawaryjność, zasięg, 21"/18", skoki zawieszeń, niska deprecjacja, raczej nie ma KTM do niej skoku.
oczywiście - niższa moc to jest fakt, ale sytuacji w których tej mocy brakuje jak do tej pory nie stwierdziłem.
na koniec - 390 jest brzydki jak pleśń. 300rally po prostu cieszy oko - przynajmniej moje ;D
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 09:27   #7
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Dobra wracając do modzenia. Niespodziewanie na wyjeździe uszkodziłem dźwignię.hamulca. Jakiś murek zgilotynował końcówkę. Na szczęście miałem przy sobie akcesoryjną Zeta która już miałem kiedyś zmienić. Wymiana poszła jak po gruzie, naprawdę męczyliśmy się.z 30 minut. Werdykt był taki, że mocowanie pompy hamulca było skrzywione. Potem okazało się, że dźwignia Zeta średnio pasuje do 300L przez co sprawia sporo problemów. Dlatego ostrzegam - będzie ciężko. Mimo wszystko polecam, inna jakość.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 10:07   #8
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,835
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 51 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Horizon Zobacz post
Dobra wracając do modzenia. Niespodziewanie na wyjeździe uszkodziłem dźwignię.hamulca. Jakiś murek zgilotynował końcówkę. Na szczęście miałem przy sobie akcesoryjną Zeta która już miałem kiedyś zmienić. Wymiana poszła jak po gruzie, naprawdę męczyliśmy się.z 30 minut. Werdykt był taki, że mocowanie pompy hamulca było skrzywione. Potem okazało się, że dźwignia Zeta średnio pasuje do 300L przez co sprawia sporo problemów. Dlatego ostrzegam - będzie ciężko. Mimo wszystko polecam, inna jakość.
Powaga z ori dźwignią? Ona wykonana z żelastwa, które kluczem można naprostować. Kiedyś po glebie Honda tak niefortunnie się przewróciła że już prostowałem tą dźwignie. Nie zamieniłbym na żadną inną.

Kolega miał taka Zeta czy cuś tam - jak się zgięła to potem podczas prostowania w dwóch kawałkach została.

Ta ori naprawdę jest plastyczna i każda dźwignia powinna taka być. W razie W ściągasz klepiesz młotkiem lub kamieniem jedziesz dalej.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 09:35   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,879
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 16 godz 57 min 16 s
Domyślnie

Powinieneś mieć jeszcze taką linkę zabezpieczającą do tej dźwigni (brake saver). Warto założyć.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.04.2022, 09:41   #10
Szajfus
 
Szajfus's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2021
Miasto: Miasto Carycy Katarzyny
Posty: 17
Motocykl: CRF 300L
Szajfus jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 14 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Powinieneś mieć jeszcze taką linkę zabezpieczającą do tej dźwigni (brake saver). Warto założyć.
Ale jak to działa? W razie wywrotki coś się dzieje?
Szajfus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 476 28.05.2024 16:44
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.