Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 11.01.2009, 13:04   #1
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie Szlakiem ropy, jedwabiu, armi Andersa i arki Noego

Plany się zaczynają już coraz bardziej klarować więc przedstawiam moją opcję majówki.

W pierwszy łikend maja powinien sie odbyć międzynarodowy zlot na Thassos, który automatycznie stał się dla mnie ciekawym początkiem wycieczki.
Następnie przelot przez Turcję bez specjalnego marudzenia z ewentualnym zatrzymaniem u podnóży Araratu.

Celem podróży jest w zasadzie Iran z jego kilkoma cudami perskiej kultury i natury. Plan jest zjechać lekko w kierunku na południe nad zatokę perską mniej więcej wzdłuż granicy z Irakiem. Po drodze jest kilka miejsc wartych zobaczenia między innymi najstarszy na świecie most w ciągłym użytku.
Kolejny etap to Shiraz i Persepolis które można penetrować wraz z okolicą stacjonując właśnie w Shiraz. Stamtąd przelot przez pustynię do Yazd, pięknego miasta z mnóstwem wspaniałych meczetów. Dalej jazda przez pustynię do oazy Tabas. Następny etap to okolice Semnan i dalej przejazd przez górki na północ od Teheranu. Tu obowiązkowe zatrzymanie u podnóży najwyższej góry Iranu Damavand (5.671mnpm) a u brzegów jeziora Lar.
Następnie przejazd przez górki na trasę Teheran-Chalus (czy jakoś tak) nad morzem Kaspijskim i podróż jego wybrzeżem. Po drodze złożenie hołdu żołenierzom armii Andersa poległym w tym rejonie z zapaleniem świeczki na Polskim Cmentarzu.
Ostatni but not the least etap północno wschodni rejon Iranu, miasto Tabriz i okolice. Powrót przez Turcję - Kapadocja i odmoczenie zmęczonej dupy w Palmukale.

Wyjazd na około miesiąc. Jak ktoś chętny to zapraszam. Na razie jestem sam bo dwóch mięczaków się wyłamało. Przewidywany wyjazd to początek maja.
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
20-22.07 Rajd szlakiem VI Wileńskiej Brygady AK Barył Umawianie i propozycje wyjazdów 1 12.07.2012 22:54
UKRAINA 16,17,18 września szlakiem szuter party korba Umawianie i propozycje wyjazdów 4 19.09.2011 16:53
Rajd Szlakiem gen. Andersa zbyszek_africa Trochę dalej 92 27.03.2011 00:00
Ukraina - misja i rajd szlakiem polskich zamków diverek Umawianie i propozycje wyjazdów 22 17.04.2010 22:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.