Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 22.04.2023, 20:39   #10
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,857
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baza Zobacz post
Noi popełniłem R1200R. Doradźcie kierowcy motopomp na kołach forum techniczne. Szukam kilku pierdółek które psują całokształt idealności mojego motocykla i chciałbym mieć gdzie zadać pytanie odności kompatybilności i wymienności pomiędzy innymi modelami BMW.

I pytanie o olej. Wiem że mam BMW Advantec 5w40 i stan jest trochę powyżej min. Macie coś co spełnia normy BMW i nie kosztuje 90/litr
Procedurę pomiaru oleju zna? U mnie zawsze tylko w następujący sposób. Motocykl rozgrzany, to oznaczy że przejechał trochę aby otworzyć obieg chłodnicy oleju, nie wiem jak w tych nowszych ale robiłbym tak samo. Jak chcemy sprawdzić to stawiam na centralce na przykład podczas tankowania, płacę , kawa lub jak co niektórzy tzw fajka i zaglądam w okienko. Ma być pomiędzy, to że teraz jest powyżej minimum może się okazać że po rozgrzaniu będzie go za dużo. Z tego powodu zawsze tak robię kontrolę oleju, w olejaku nawet jak będzie za mało oleju to i tak nie zrobi to na nim większego wrażenia, będzie czasem pokazywał że ma niski stan oleju ale ten olej tam powinien być, chyba że podczas kontroli przed jazdą zauważyliśmy plamę czegoś pod motocyklem. Do swojego leję taki, niektóre serwisy też go używały, dobry jest to już nie poszukuje innego
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_8396.jpg (990.1 KB, 18 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.