Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.06.2010, 22:24   #401
robinson


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Białystok, Podlasie
Posty: 9
Motocykl: TRAMPEK XL600V, '93
robinson jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 43 min 20 s
Domyślnie

prosze o pomoc

Do tej pory jezdzilem po swiecie na rowerze z masa bagazu i przyczepka:
www.kaukaz.duna.pl
www.leopard.duna.pl
www.balkany.duna.pl

w tym roku jade motorem - mam trampka XL 600 V z 93 i wybieram sie 20 czerwca do Kirgizji i Tadzykistanu. Oczywiscie przez UKRAINE, ROSJE i KAZACHSTAN.
Laczna dlugosc trasy okolo 11-12 tys km. Nie zamierzam pchac sie w jakis ciezki offroad Bede smigal glownie "ASFALTAMI", ktorym daleko daleko do naszych wiejskich drog,
W wielkim skrocie bedzie 50% asfaltu, 40% ubitej drogi - jakiegos szutru,ktory ma imitowac asfalt oraz z 10% cos co ciezko bedzie nazwac czymkolwiek. Z reszta wschod to wschod- tam Chinczycy buduja

Oczywiscie bede porzadnie obladodowany kuframi i wielki worem, czyli + jakies dodatkowe 70kg.

co najlepiej brac? E09 czy cos innego? Tyle dobrego, jak to w FANKLUBIE piszecie, ale boje sie czy te opony wytrzymaja na takim odcinku(zdjecia powyzje waszych opon po 3,5 kkm)?. Z przodu mam 21 (wiec bralbym 90/90) a z tylu 17 (wiec bralbym 130/80). Moze cos innego.. wielkie dzieki za POMOC MITASY RZADZA
robinson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2010, 22:34   #402
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

11-12 tys km, jeśli spokojna jazda to E09 powinny dać radę, możesz wziąć wersje Dakar na tył. Jeśli nie to spokojnie e07 podejdą jeśli nie masz aspiracji do szaleństw
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 10:13   #403
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,625
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 17 godz 55 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robinson Zobacz post
prosze o pomoc

Do tej pory jezdzilem po swiecie na rowerze z masa bagazu i przyczepka:
www.kaukaz.duna.pl
www.leopard.duna.pl
www.balkany.duna.pl

w tym roku jade motorem - mam trampka XL 600 V z 93 i wybieram sie 20 czerwca do Kirgizji i Tadzykistanu. Oczywiscie przez UKRAINE, ROSJE i KAZACHSTAN.
Laczna dlugosc trasy okolo 11-12 tys km. Nie zamierzam pchac sie w jakis ciezki offroad Bede smigal glownie "ASFALTAMI", ktorym daleko daleko do naszych wiejskich drog,
W wielkim skrocie bedzie 50% asfaltu, 40% ubitej drogi - jakiegos szutru,ktory ma imitowac asfalt oraz z 10% cos co ciezko bedzie nazwac czymkolwiek. Z reszta wschod to wschod- tam Chinczycy buduja

Oczywiscie bede porzadnie obladodowany kuframi i wielki worem, czyli + jakies dodatkowe 70kg.

co najlepiej brac? E09 czy cos innego? Tyle dobrego, jak to w FANKLUBIE piszecie, ale boje sie czy te opony wytrzymaja na takim odcinku(zdjecia powyzje waszych opon po 3,5 kkm)?. Z przodu mam 21 (wiec bralbym 90/90) a z tylu 17 (wiec bralbym 130/80). Moze cos innego.. wielkie dzieki za POMOC MITASY RZADZA
A ja polecę taki zestaw:
przód TKC80
tył Majtas E09

Nie radziłbym na przód zakładać żadnego Mitasa, bo może się to źle skończyć. Tymbardziej, że jest to Twój pierwszy motocykl i od razu taki wyjazd.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 11:41   #404
robinson


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Białystok, Podlasie
Posty: 9
Motocykl: TRAMPEK XL600V, '93
robinson jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 43 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wegrzyn Zobacz post
Nie radziłbym na przód zakładać żadnego Mitasa, bo może się to źle skończyć.
czemu?
Pewne jest, ze ta opona, nie bedzie widziala ani kropli wody! 3 lata temu jak jechalem rowerem, to mialem okolo 40-45stopni.


Gdzie kupic TKC 80? Tzn. gdzie taniej?
na Allegro przod kosztuje 349 zl? POnad 2 razy drozsza, a nawet prawie 3 razy od E09. Warto tyle placic? Po wyrpawie i tak z tych opon nic nie zostanie - kwestia jedynie przejazdu tam i z powrotem, by miec pewnosc, ze opona nie nawali?



myslalem, zeby kupic na OPONA.PL 2 komplety opon E09 (jeden dla mnie i znajomego) .
jeden komplet :
Przod: Mitas MOT. 90/90 - 21 E-09 54T TT - 140 zl
tyl: Mitas MOT. 130/80 - 17 E-09 65T TT - 181 zl

laczny koszt to 321 zl + przesylka po 10 zl na lba. Taniej chyba nie kupie. Niestety w tym sklepie nie ma TKC80

Mimo wszystko znajomy podpowiada, ze jak bede mial 50% asfaltu, 40% szutru i 10% czegos tam - to lepiej wziac E07.
Jeszcze raz dzieki za pomoc i porade

P.S. Chodzi o to, zeby wziac z jednego zrodla - jeden rachunek, jedna przesylka. Choc jak powiecie ze E09 ani tym bardziej E07 na przod to nei bedzie wyjscia i bede szukal TKC80.
swoja droga znalazlem wlasnie przod za 250 zl :
http://www.transalpclub.pl/forum/vie...hp?f=26&t=4562

Ostatnio edytowane przez robinson : 02.06.2010 o 11:49
robinson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 11:58   #405
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,777
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 10 godz 31 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robinson Zobacz post
bede szukal TKC80.
swoja droga znalazlem wlasnie przod za 250 zl :
http://www.transalpclub.pl/forum/vie...hp?f=26&t=4562
A to sklep Huberta z forum - przy komplecie przesyłka gratis z tego co sie orientuje
Ja latam zestaw TKC + T 63 (tu możesz dac Miatasa 09 zamiast T63) i generalnie polecam.
Wal do Huberta ma też Mitasy
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 12:06   #406
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,095
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 14 godz 15 min 49 s
Domyślnie

od opona.pl mało kto ma taniej mitasy bierz nie będziesz żałował
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 12:18   #407
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,625
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 17 godz 55 min 39 s
Domyślnie

Zrobisz jak uważasz, ale E07 to na taką trasę bym nie założył. Wjedziesz w te 40% szutru i 10% czegoś i będziesz wtedy przeklinał na czym świat stoi. Ja już się nauczyłem, żeby na szosowych oponach nie wjeżdżać na drogi nie utwardzone.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 15:24   #408
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

@robinson

Po co jechac na kostce tyle tysiecy km? Komfort i bezpieczenstwo zdecydowanie mniejsze. To już zamiast brac te kufry i dziesiątki kg bagażu weź sobie kostkowe opony na Kazachstan i Kirgizję. Ale to też zalezy gdzie chcesz jechać w Kirgizji. Ladny asfalt tam mają na Anakee...

Jeszcze wyjasnij z tym obładowaniem? Jedziesz sam? Na diabła Ci te kufry?
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 16:03   #409
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,095
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 14 godz 15 min 49 s
Domyślnie

podos zeby wypracować swój zestaw trzeba trochę pobłądzić

to jest jak z droga do celu nie prowadzi jedna lecz wiele
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2010, 18:47   #410
robinson


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Białystok, Podlasie
Posty: 9
Motocykl: TRAMPEK XL600V, '93
robinson jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 43 min 20 s
Domyślnie

@podos
lada dzien powstanie strona wyprawy, wiec bedzie mozna sobie poczytac.

motor sluzy mi tylko za srodek lokomocji, bo lubie niezaleznosc. Rower odpadal, bo mam za malo czasu, a na puszke nie bylo mnie stac - no i pomijam juz problemy z podrozowaniem takim czyms. Zostal sie motor

Cel jest jeden - zdobyc 2 szczyty w KIRGIZJI: CHAN TENGRI(7010 m n.p.m) oraz PIK POBIEDY(7439 m n.p.m) (polnocno-wschodnia czesc kirgizji) )oraz podjac probe zdobycia dwoch w Tadzyksitanie: PIK SOMONI(7495m n.p.m) oraz PIK KORZENIOWSKIEJ(7105 m n.p.m) (centralna czesc). Oczywiscie dojazd na motorze,do ostatniej osady, gdzie bedize mozna zostawic 2 kolka

Kufry sa po to, zeby zaladowac caly sprzet alpinistyczny - np. 2 namioty szturmowe, raki, czekany, kuchenke, puchowki, panel sloneczny, laptopik...mnostwo sprzetu -w koncu akcja gorska bedzie trwala przy pierwszych dwoch okolo 40 dni. Z reszta zawsze caly ten sprzet wozilem ze soba w przyczepce i tylnych sakwach na rowerze.

Obecnie firma z mojego miasta, lider w produkcji sakw rowerowych - CROSSO - zrobila dla mnie specjalne sakwy na motor, jak bede mial czas to zrobie zdjecie i wrzuce na forum, ale mimo to nie kryje obaw czy zdadza egzamin?
Produkt najwyzszej jakosci, ale w koncu to SAKwA, wiec przy mocniejszej glebie moze byc klopot jakby sie porwala. cordura cordura, ale strach jest.
mimo to patrze tez na kufry.

Drugi komplet opon odpada. Wiec jeden - albo E07 - bede sie staral trzymac asfaltow, ale to bedzie trudna sprawa albo E09 - wtedy miec spokoj , ze pojade wszedzie.

plan jest taki, ze kupie poki co komplet E09, a jak sie uda to zakupie jest TKC80 na przod.

U mnie to beda przelotowki - najwieksze jakie sie da, wiec faktycznie bez sensu pchac sie w E09....i wracam do pkt wyjscia.

Ostatnio edytowane przez robinson : 02.06.2010 o 21:47
robinson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepszy fan-klub moto pyntront Inne tematy 58 18.06.2014 19:55
Klub morsów i innych popaprańców felkowski Imprezy forum AT i zloty ogólne 2 06.03.2010 17:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.