Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.04.2024, 12:14   #902
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,912
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 7 godz 8 min 59 s
Domyślnie

A propos załamującej się (podobno) sprzedaży EV proponuje zerknąć na raport Global EV Outlook 2024 sporządzony przez Międzynarodową Agencję Energii. Sporo tam wiedzy i wstawię tylko taki wykres:



Jak już kiedyś napisałem: ja wybrałem i czym kto inny jeździ mnie nie interesuje. Ale lekceważenie takiego rozwiązania (nawet jeśli dzisiaj komuś nie pasuje) uważam za błąd.

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Może 10% społeczeństwa w PL ma dom z PV co wybór EV jest bardzo korzystny. 40% społeczeństwa ma dom i własne gniazdko, bez PV naprawdę trudny wybór bo niby dalej tanio, ale nie wiadomo jak długo ceny prądu będą na tym poziomie. Pozostałe 50% co mieszka w miastach, w blokach, dla mnie abstrakcja wybrać wtedy EV (ewentualnie używaną Teslę za połowę tych cen z dożywotnim darmowym ładowaniem jak słupek blisko).
Widzisz, u nas nie ma tak dużo PV na domach, nie mamy taryf prosumenckich jak u Was, więc patrzysz na powyższe z perspektywy PL. Ale mamy tanie taryfy elektryczne, a te dynamiczne zdarzają się negatywne (operator dopłaca). Wystarczy mieć dobrą taryfę i ładowanie EV wychodzi przynajmniej 6-8 razy taniej od ICE. Tak więc błędem jest myślenie (w skali Europy), że tylko PV + EV daje radę. A ci co mieszkają w blokach mają być może ładowanie za darmo w miejscu pracy.

A wracając do tematu: Mii pojechał dzisiaj na 2 przegląd. Przeglądy niby co dwa lata albo 18 tyś. mil, a że żona robi spore przebiegi to wyszło, że od ostatniego przeglądu nie minął nawet rok.

Niestety poinformowano nas, że cena przeglądu to 239 funtów. A miało być takie tanie serwisowanie tych EV (choć jak na to zwróciłem uwagę to powiedzieli, że przegląd Mii benzynowego kosztowałby prawie 400 funtów )

Stuka coś też z przodu, więc też mają zerknąć. Może to być jakiś zużyty element zawieszenia, bo auto ma prawie 38 tyś. mil przebiegu.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 25.04.2024 o 13:32
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem