Wątek: Filtr powietrza
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.09.2008, 18:44   #5
Cinek
 
Cinek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Skoczów
Posty: 32
Motocykl: RD07a
Cinek jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 32 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Jak co niedziele wyjechałem objezdzic okoliczne szuterki i w pewnym momencie zacząłem odczuwac jakby szarpniecie pomiędzy 4,5 tys - 5 tys obrotów. Ale nic jadę dalej. Tak polatałem troszki i coraz gorzej - ledwo do domu wróciłem max 2 - 2,5 tys obrotów a dalej silnik kaszle przerywa.
Diagnoz miałem kilka - pompa, gaźniki,świece a okazło sie że filtr powietrza sie zapchał - faktycznie ostatnio z jazdy na jazdę paliła coraz więcej ale żeby aż tak że silnik nie chciał chodzić a i ja jezdziłem po kurzacych sie szutrach.
Filtr wymieniałem ok 2800 km temu papierowy z InterMotors (Hiflo). Narazie założyłem stary filtr i chodzi OK - choc na oko to ten stary filtr jest bardziej zabrudzony.
RD03 zasys powietrza ma dosyć nieszcześcliwie - koło tylnego koła, ale kurka gdzie kupic cos co da sie prac (K&N - czy cos podobnego) bo co 2,5 tys km filtr wymieniać - z torbami pojdę
w piatek wrocilem z Podlasia - przejechalem 1400km i pod Czestochowa zaczelo sie dziac cos bardzo podobnego! powyzej 5tys ani rusz. Ale jakos dojechalem do domu. Zaraz siadlem na forum i szukalem podobnych objawow, ale nic nie znalazlem.
Wlasnie dzwonilem do śląskiego speca od Afric i zdjagnozowal wlasnie filtr. Tak wiec ten post jest dla mnie kropką nad i
__________________
pozdro
Marcin
----------------------
AT - czarnulka '99
Cinek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem