Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.04.2021, 18:00   #5
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 8 min 32 s
Domyślnie

Marku nie bardzo rozumiem Mam zatwierdzony /wydana decyzja pozwolenie na budowę/ projekt budowlany w skład, którego wchodzi /zgodnie ze spisem treści/: projekt zagosp. terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny, spis załączników do projektu. W części opisowej projektu budowlanego - opis projektowanych rozwiązań jest wodociąg a następnie w pkt. oznaczonym 3.1.2 kanalizacja sanitarna, gdzie stoi, że odprowadzenie ścieków z budynku projektuje się poprzez przyłącz kanalizacji do przydomowej oczyszczalni ścieków jako gotowego elementu dostarczonego przez dystrybutora zlokalizowanej na działce inwestora. ... zaś w pkt. 6 czyli charakterystyka wpływu inwestycji na otocznie wpisano "projektowane odcinki przyłączy nie stanowią inwestycji mogących pogorszyć stan środowiska zgodnie z RRM w sprawie ..." . Do części opisowej załączona jest mapa gdzie naniesiono budynek, ukształtowanie terenu oraz instalacje w tym przyłącz elektryczny /istniejący + doprowadzenie do budynku/, wody /własna studnia/, sanitarny /od budynku do projektowanej oczyszczalni z tym, że oczyszczalnia wrysowana jest jako drenażowa, cztery nitki ze zbiornikiem gnilnym czy jak to inaczej ktoś zwał/. Na moje pytanie w Starostwie dowiedziałem się, że ich to nie bardzo obchodzi co Ja tam wykonam byle z nazwy była to oczyszczalnia - nie usłyszałem też czy i jeśli tak to jakie dokumenty będą mi potrzebne do zakończenia budowy /oddania budynku do użytkowania/ w zakresie tej całej instalacji sanitarnej. Podsumowując nie bardzo wiem o jakiej Marku "wizji i wpływie na środowisko" mówimy - wydawało mi się że mamy wszystko ale może coś faktycznie pominąłem Pytam o konkretne polecane i sprawdzone przez Was użytkowników produkty, firmy, rozwiązania techniczne w zakresie tej "oczyszczalni drenażowej" czy też "gruntowo roślinnej". W projekcie i decyzji pisze tylko oczyszczalnia czyli rozumiem, że jaka ona by nie była /byle z nazwy oczyszczalnia jako gotowy element dostarczony przez dystrybutora/ spełni wymogi urzędników. A generalnie to właśnie o taki "najprostszy wariant" pytam bo nie mam ani z jego wykonaniem ani dalszą eksploatacją najmniejszego doświadczenia, jak możesz to podaj więcej danych czyli jaki zbiornik, ile i jak długich nitek drenażu, jakie dokumenty dostałeś czy opracowywałeś do oczyszczalni i jakie procedury nas z tym związane czekają.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem