Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.07.2022, 15:58   #110
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

To ja się.wypowiem jako totalny laik na swoim pierwszym rajdzie.

Impreza zorganizowana bardzo profesjonalnie, dobrze przygotowana. Z przedmówcami się zgadzam.

Powtórzę tylko to co wcześniej pisał już każdy - piachu po pas niczym na planie zdjęciowym Diuna. Dla mnie to bardzo fajne doświadczenie, bo piach nie był moją mocną stroną, ale gdybym miał jechać cięższym ADV to byłby kłopot. Poligon odwiedziłem już kiedyś i są tam nawet strumyki w niektórych miejscach i inne tereny, ale rozumiem że było sporo ograniczeń związanych z obecnością wojska. Mimo wszystko zostało z tego wyciśnięte naprawdę sporo bo bądź co bądź poligon jest monotonny szczególnie kiedy jeździło się tam bez żadnej organizacji.

Dobry pomysł z listami startowymi, ale mały zgrzyt był przy ostatnim OSie kiedy list startowych nie było. Pojawiliśmy się około 40 min od rozpoczęcia OSa - tak wychodziło na każdym poprzednim. Panowie już się chcieli zwijać i powiedzieli, że zaraz nie będzie możliwości wjazdu bo wszyscy już pojechali, a oni nie chcą dłużej stać. Nie tylko my mieliśmy takie doświadczenie i mam nadzieję, ze jednak wszyscy chętni pojechali.

Mam spostrzeżenie, że przy najdłuższych odcinkach roadbook do około połowy był pisany skrupulatnie - każda odnoga, każde skrzyżowanie - wszystko było opisane i zaznaczone. Od około połowy, a przy końcówce już w szczególności bardzo dużo skrzyżowań było pominiętych. Przypuszczam, że zmęczenie materiału przygotowujących trasy . Nie jest to żaden problem, ale dla kogoś kto jedzie pierwszy raz na roadbooku może to być trochę dezorientujące kiedy bezskutecznie szuka się w znacznikach skrzyżowania które się właśnie mija. To już takie czepialstwo

Do zobaczenia we wrześniu i za rok na pewno też.
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem