Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.10.2008, 18:28   #14
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Dzień 10-ty-poniedziałek-Pólmetek


Niby półmetek i powinno być z górki, a my oczywiście mamy pod górkę, i to nie jedną.
Zapowiadają deszcze, błękitne niebo nad nami. Tli się nadzieja- a może się pomylili!
Norwescy meteorolodzy się jakoś mylić nie chcą, jak mówią, że będzie padać to będzie!
...no i oczywiście pada! Trochę przed, trochę za, ale na nas czasami też. Generalnie nadal pięknie, tylko trochę wilgotno.
Kierunek Geiranger. Wspaniałości natury ciąg dalszy. Nachodzą mnie refleksje, że za szybko,
że może powinniśmy Lofoty i północ zrobić następnym razem, że wiele atrakcji omijamy i potem będziemy żałować,
a czy wyłączyłem na pewno żelazko i takie tam.



Fiord Geiranger prezentuje się nieźle, mimo złej pogody. Dużo bardziej podoba mi się,
tron królowej Sonii, a moje półdupki reagują prawidłowo…nie chcą się oderwać.
Siedzę i spoglądam władczym okiem na maluczkich pode mną . Oczyma wyobraźni,
biorę w jasyr te brzydkie norweskie dziewoje i puszczam z odpływem w głąb fiordu,
płonące drakkary,ze spętanymi jeńcami.
Ale zajebiście!!! - słyszę za plecami…i przez ułamek sekundy wsadzam Łukasza i braFFa do ostatniej płonącej łódki



Dalej droga Troli, której sława jest dla mnie zagadką, ale to już subiektywne odczucie,
Bo ani widokowo, ani trudnościowo, nijak się ma np. do zjazdu na camping w Lysebotn.

to tak dla porównania
Lysebotn

Droga Troli


Potem wzdłuż fiordów Lang, Fres, Tingvol, Surnadals - przewspaniała droga widokowa-



Kawałek „62” do Sunndalsory i „70” do Rokkum na przeprawę do Kanne.
Spotykamy Walusia i Edora. Prom za pół godziny, w fiordzie sztormowo. Błyskawiczna decyzja-nocujemy po tej stronie.
6-kaemów na zad, camping i hytte za 600NOK na całą ekipę. Ale jaka to hytte i co nam zaoferowała!!! To niech Waluś się wypowie, bo to jego zasługa!



Ciuchy trafiają do pralki…bo mamy!, potem do suszarki…bo też mamy!, kominek też mamy!,ale nie rozpalamy, bo po co, skoro ciepło jest! Tvsat też mamy i osobne sypialnie również mamy!...liczymy kasę…a może tu już zakończymy podróży?!
Pani w tivi: pada i będzie padać, temperatury 10-14-tu…wrrrr, po grzyba nam ta telewizja!!!
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz





bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem