Wątek: Regulator :)
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.01.2010, 13:03   #70
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Nowa cena regulatora z płytka mocującą od lutego to 265pln
bez płytki - 245
Cytat:
Napisał randal 76 Zobacz post
Teraz zasuwaj do działu producentów
Pomyślałem, że i w tym wątku dokleję...Tym bardziej, że Kolega PKU kiedyś już znalazł link do strony Sławka, co było przyczynkiem do tego co poniżej
Chciałem zaczekać do chwili gdy na początku lutego Sławek (producent) wznowi produkcję po przerwie zimowej ale..
W zeszłym roku skontaktowałem się z producentem polskich regulatorów napięcia.
http://reg_mot.republika.pl/
Sławek od kilku lat robi regulatory oparte na "kombinowanej" elektronice jak to określił.
Jedyne co mógł powiedzieć to to, że konstrukcja znacznie sprawniej radzi sobie z 3 fazowym prądem niż typowe regulatory oddające nadwyżkę prącu do masy. Innymi słowy regler działa bez potrzeby styku z ramą, ponadto:
im większe obciążenie (dodatkowe halogeny, manetki itp) tym regulator jest bardziej obciążony ale przy podłączeniu 150 W radził sobie bardzo dobrze i nie grzał mocniej niż 45-50 stopni - przewody zimne.
(typowe regulatory działają odwrotnie - im mniejsze obciążenie tym częściej zwierają do masy i bardziej grzeją)
Zrozumcie Sławka, że nie chce podzieliś się szczegółami...

Zaintrygoało mnie, że duże quady i niektóre motocykle których prądnice mająwydajność 400-500W świetnie działają na regulatorze Sławka.
Tutaj opinie:
http://republika.onet.pl/webadmin_ks...tml?id=1434706,
ale warto spojrzeć na fora zrzeszające quadowców i inne motocyklowe. (poszukam to wkleję linki)
Pogłębiłem temat dotyczący afryki i wspólnie ze Sławkiem zrobiliśmy kombinację która pasuje idealnie do naszych moto (prądnica 350W) ilość przewodów (7) 3 fazowe + 4 zasilanie - nawet kolory dopasowaliśmy. Ja dorobiłem płytkę mocującą która pozwala na zamontowanie reglera w miejscu starego i co ważne mieści się pod deklem/boczkiem.

Aby nie gdybać sprawdziłem regulator - zamontowałem u siebie i u Miszy (pisał o nim tu:http://www.africatwin.com.pl/showthr...t=4288&page=12
Na początek lutego mam zamówione 3 regulatory dla tych co też mają dosyć rozpierduchy z kablami, postoju i gotujących się akumulatorów.
Pomiary ładowania (z obciążeniem i bez obciążenia) są bardzo pozytywne.
temperatura przewodów i samego regulatora również ok.
Poniżej fotki (przepaszam za syf, ale sprawdzałem czy nowy regler radzi sobie pod wodą)
Dla zainteresowanych - dopasowany regulator RN07 ( 7 przewodów oraz duży anodowany radiator + nierdzewna obejma mocująca i specjalne śruby) W tej chwili 275 zł -
bez mocowania 245. - cena jednostkowa,

P1020860.JPG

P1020861.JPG

P1020863.JPG

P1020866.JPG

P1020867.JPG

PB130474.JPG

PB130475.JPG

PB130478.JPG

PB130479.JPG

PB130480.JPG

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 25.06.2012 o 08:09
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem