Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.05.2024, 10:45   #379
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,566
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 9 godz 10 min 31 s
Domyślnie

prawda.jpg

Stopa, tak właśnie myślałem, że gazety nie piszą całej prawdy, a przynajmniej ich prawda mija się z naszą. To musiał być ktoś do Ciebie podobny!

po drodze1.jpg

od zambrowa.jpg

Dojeżdżałem od Zambrowa wzdłuż starorzecza Narwi

błoto.jpg

Przy brodzie błoto można objechać, ale po co?

błoto2.jpg

most.jpg

most2.jpg

most1.jpg

Sesja zdjęciowa na moście. W świetle zachodzącego słońca, zachmurzenia i przelotnego deszczu była jakaś magia

po drodze.jpg

Wojtek, ciekawostek po drodze było więcy, jednak fakt, najciekawsze ujście Biebrzy do Narwi

ujście.jpg

grodzisko.jpg

drewniano-ziemne grodzisko w Samborach.i już od XIw strzegło ujścia Biebrzy do Narwi jako strategicznej, wodnej drogi handlowej z północy znad Bałtyku, od Jaćwingów i Litwinów, z Grodna do Drohiczyna i dalej na południe,. Do dziś pozostał tzw okop, ale niewiele potrzeba, żeby to sobie w całości wyobrazić. Imponujące miejsce! Poprzedza je wieś o nazwie Ruś, która dla grodziska pełniła rolę służebną. Pięknie tam! Sama nazwa rzeki Biebrza stanowi relikt historycznej przeszłości po Jaćwingach i znaczy po prostu Bóbr.
A propos tego ostatniego. Przestrzegaliście przed łosiami, a tymczasem szwagrowi pod afrykę wylazł bóbr!

Drewniany most na Narwi w Bronowie znany mi z ostatnich scen filmu „Wołyń”

z filmu Wołyń.jpg

z filmu Wołyń 2.jpg

góra strękowa.jpg

raginis.jpg

No i Góra Strękowa ze wspomnieniem kpt Raginisa


Wojtek. Bardzo dziękuję za pomysł i dobrą organizację spotkania w świetnym miejscu. Naprawdę warto było ustawić afrykę w rzędzie i posiedzieć przy stole ze Starymi-Nowymi. To było historyczne spotkanie naszej Forumowej Społeczności

ciekawski.jpg

zaprzęg.jpg

na powrocie.jpg

A na powrocie jeszcze raz przejazd piachami pod Bronowem, ale już we właściwym tempie
i orka gdzieś w lesie. Jak na jeden wyjazd to mega dużo! Do zobaczenia!

orka.jpg

Ostatnio edytowane przez ATomek : 15.05.2024 o 13:54
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem