Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.04.2024, 21:29   #87
dominikon
 
dominikon's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2021
Miasto: Wola Kosnowa, Sosnowiec
Posty: 55
Motocykl: RD07
dominikon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 4 godz 49 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bałtrok Zobacz post
No to lipa w #%uj.
Taki mam pomysł, przedzwoń instalacje po jeździe. Poże któryś przewód jest w takim stanie, że po zlapaniu temperatury coś nie styka.
Tylko, że to zupełnie nie ma związku z temperaturą - czasami jest okej od początku jazdy, a czasami właśnie zachce się Afryce jechać np. po 150 km jak już wszystko jest ładnie rozgrzane. Tak więc wydaje mi się, że poprawne działanie moto nie jest uzależnione od temperatury otoczenia/motocykla. Niemniej dzięki za trop.

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
wiazka, pesel, krasnale. przypomnij mi jaki to model i rok. na moj rozum pada Ci jeden cylek i sie pojawia. Druga koncepcja to stara wiazka i pojawiajace sie zmiany rezystancji tam gdzie ich byc nie powinno.

przynajmniej modul wykluczyles - a na serio - ktos nie glupi z przenosnym oscyloscopem z pamiecia i szukac w czasie jazdy. uklad nie jest skomplikowany.

p.s. ide o zaklad, ze wiem przekaznik pompy paliwa sie wyglupia, bo:

- uslyszales glosniejsze cykanie, ktorego nie bylo
- obrotek idzie w obwodzie stycznika pompy
- potem idzie to na jedna z cewek zaplonowych

wg mnie obwod stycznika, lub sam stycznik nawala, obrotek dostaje niewlasciwe napiecie i szaleje a na wygenerowanie zdrowych iskier na cylku brak mocy.

I tu pytanie za 100%: zmieniales stycznik pompy?

a ze ladowanie glowne miales uwalone to fakt i to tez pewno nie pomaga

To RD07, rok produkcji 1993 - z rynku austriackiego.
Nie zmieniałem stycznika pompy.
Twój pomysł Szynszyl wydaje się być naprawdę trafiony! Faktycznie słyszałem cykanie przekaźnika pompy. Zamówiłem już używany oryginał z Alle lecz poszukam jeszcze czegoś innego jutro w pracy (czy może być zastosowany jakiś inny zamiennik z innego moto jak np. z GoldWinga czy CBR bo wygląda podobnie - https://allegro.pl/oferta/przekaznik...50-15159103341)

Szynszyl - jak diagnoza jest trafiona, a naprawdę wydaje się, że teraz to może być to, to jestem Twoim wielkim dłużnikiem. Postaram się jakoś odwdzięczyć albo osobiście albo przez naszego wspólnego kolegę Jarka - Guliwera od starych Super Tenerek.

Kazmir, jak podmiana przekaźnika pompy nie pomoże to rozpocznę procedurę podaną przez Ciebie. Póki co mam trochę ograniczone możliwości czasowe więc zacznę od prostszych i szybszych czynności - jak to nie pomoże to sprawdzam wg Twojej rady. Bardzo Ci dziękuję choć wolałbym zamknąć temat przed listopadem ;-)

Ostatnio edytowane przez Novy : 29.04.2024 o 22:04 Powód: Połączenie postów
dominikon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem