Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.10.2023, 18:11   #29
magneto
 
magneto's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Olsztyn (Wa-Ma)
Posty: 261
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: mój 3,5
magneto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 19 godz 57 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Magneto to o V8 co wstawiłeś jestem pod wrażeniem. Lubię Vki ale te od 4 wzwyż i nie ważne w jakim to pojeździe.
Nooo - silnik to był ponad miarę tamtych czasów. Niestety - reszta motocykla nie ogarniała mocy, prędkości itp. Podobno były b. poważne problemy z prowadzeniem i ... w drugim roku niemal zabrakło chętnych kierowców. Trzeciego roku już chyba nie było...
Ale jak za gówniarza dorwałem się do kalendarzyka motoryzacyjnego z 1958 r. gdzie ten model był opisany - to do dzisiaj go pamiętam.

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Czyli wypada ze jednak Falcone jak mówiłem już wcześniej
No coś w tym jest...
Albo taką starą Nevadę, na gaźnikach, bo to początek drogi do Guzzi... Teoretycznie - co miało się popsuć, to się popsuło i zostało naprawione, mniej części, mniej do zepsucia.... Gdybanie.... Falcone nie dla mnie.

EDYTA:
Trafiłem na tak filmik ze składania staarego silnika MG - jeszcze z klasycznym rozdzielaczowym aparatem zapłonowym.



Tam był jakiś "ślepy zaułek" z filtrem oleju... Zobaczcie od ok.6:30 - 7:15.
Ok. 5:07 jest jakaś taka nowa "przyczłapka" - pewnie konwersja na "nowy" typ filtra. Ale "mój" Mechanik potwierdza, że w tych starych tak było
Teraz jest "dziura" z deklem, pod którym wymienia się wkład filtra.
Ściągać michę co (wówczas) 5 kkm ? Kto to wymyślił Luigi ?
__________________
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME ! !

Ostatnio edytowane przez magneto : 25.10.2023 o 19:05 Powód: Filmik znalazłem...
magneto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem