Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.03.2023, 03:38   #27
Conorian
 
Conorian's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Motocykl: KTM 1290 Super Duke R; R1250 GSA; 990 Adventure; MZ 251
Conorian jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 39 min 53 s
Domyślnie

Siemanko.
Odkopię trochę temat bo mam podobny problem.
Mianowicie, robię Afrikę na tiptop i dzisiaj padło na gruntowny przegląd gaźników.

Wcześniej kupiłem zestaw KEYSTER KH-1477 dobrałem się do gaźników i wszystko po kolei wymieniłem.
Po złożeniu wszystkiego i odpaleniu motocykla paliwo wywaliło wężykiem od spodu. Okazało się, że jak tylko odkręcę kranik (zbiornik tymczasowy) to paliwo wywala przez rurkę w pływaku tylnego cylindra.
Wykręciłem więc nową śrubkę od spuszczania paliwa z komór pływaka i na próbę wkręciłem starą. Na starej nic nie cieknie.

Odpaliłem ponownie motocykl, pochodził chwilę, zgasiłem i zauważyłem, że paliwo skrapla się na śrubce od regulacji składu mieszanki, cieknie gdzieś z wyższa ale nie byłem w stanie zlokalizować i już późno się zrobiło.

Macie pomysł czym może być spowodowany taki stan rzeczy?

Ponadto nie byłem w stanie wyregulować składu mieszanki (również za pomocą colortune).
Przedni cylinder, świeca czarna, śruba składu mieszanki wkręcona na maxa, jak tylko zaczynam wykręcać to słabnie.
Z kolei tylny cylinder jakby nie reagował na śrubę składu mieszanki lub trzeba wykręcić ją prawie całą, żeby coś się zadziało z obrotami...

Przed wymianą elementów z zestawu KEYSTER KH-1477 silnik pracował bardzo znośnie a teraz nie da się go wyregulować + ten wyciek paliwa.
Zastanawiam się czy ten zestaw jest jakiś lewy czy ja coś pomyliłem...
__________________
Yes but no.

https://www.youtube.com/@conoriansride
Conorian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem