Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.10.2022, 20:19   #16
zbychuto
 
zbychuto's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Gdańsk
Posty: 29
Motocykl: CRF1000L, CRF300L
zbychuto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 38 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
To jest moje doświadczenie... ale poniekąd jeden z naszych kolegów był 2mc po mnie.
Doświadczenia kolegi są trochę inne ... ale poczekajmy może się ujawni
Do Iranu wjeżdżałem z plecaczkiem na początku czerwca 2022 więc może mnie masz na myśli. Malamu podpytywała na forum o sprawy wizowe

Dopowiem trochę do Twojej zacnej roboty

Wiza:
Istnieje możliwość przedłużenie wizy będąc już w samy Iranie. My zrobiliśmy to w Sziraz. Trzeba mieć 2 zdjęcia i 3 ksero paszportu oraz 3 ksero wizy. Papierologia zajęła nam 3 dni bo zaczęliśmy w czwartek po południu a piątek jest w Iranie dniem wolnym a w sobotę też było coś ie tak. Wiza do odbioru była w niedzielę. Koszt 1 600 000 Riali za 2 osoby

Noclegi:
Mieliśmy namiot ale średnio się przydał. Ceny noclegów w miastach oscylują w granicach 15 EURO za dwie osoby. Dużo noclegów spędziliśmy na stacjach benzynowych w pokojach modlitewnych. Nocleg jest bezpłatny a jedyną daniną jaką się płaci jest pozowanie do niezliczonej ilości zdjęć i gadanie do późnych godzin nocnych poprzez Google Translator. Niektóre stacje potrafią być głośne przez całą dobę więc stopery do uszu robią robotę

Internet:
Sporo rzeczy wyciętych, nie tylko Facebook, więc jak ktoś potrzebuje to dobrze mieć w zanadrzu jakiś VPN. My mieliśmy VPN Express i dawał radę

Granica Turecko – Irańska w Esendere.
Po stronie tureckiej luz i marazm. Przed nami były jeszcze tylko dwa auta, po odprawieniu których, WOPista wyszedł z budki i powędrował z nami załatwiać nasze papierki. Na koniec poprosił o fotkę z motocyklem. Atmosfera mega przyjazna.
Po stronie Irańskiej czekał na nas Hossein https://www.facebook.com/Hosseinsbnb , który ogarnął resztę papierów. Z granicy pojechaliśmy prosto do domu Hossein’a. Koszty noclegu ze śniadaniem i garść fajnej wiedzy o Iranie oraz ogarnięcie papierów na granicy + pomoc w wymianie kasy i ogarnięcie katy SIM to 60 EURO. Moim zdaniem dobrze wydane pieniądze. W razie „W” jest do kogo zadzwonić i skorzystaliśmy z tego

Granica Irańsko – Armeńska w Noordoz
Tutaj było tak jak opisuje to syncronizator
Dopowiem tylko, że na granicy po stronie Armeńskiej można kupić wymagane ubezpieczenie ale kwota była jakaś od czapy i nie potrafiłem jej zbić. W końcu kupiliśmy tutaj: 38°54'09.1"N 46°14'45.2"E Biuro jest na piętrze po schodkach

CDP:
Podbite dopiero po powrocie w Gdańsku. Nie obyło się bez telefonu do PZM i przekazania słuchawki celnikowi, który nie wiedział co ma zrobić z tymi papierami. Sprawdzali VIN więc dobrze mieć zapobiegliwie swoją latarkę co by przyświecić 😊

Policja:
Zatrzymali nas dwa razy. Raz za przekroczenie prędkości ale skończyło się na pogawędce. Drugi raz rutynowa kontrola ale jak zobaczyli moją minę po prośbie o wizę to machnęli ręką. Wizę miałem na dnie sakwy więc wystarczył paszport. Policja bardzo życzliwa i pomocna dla turystów
zbychuto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem