Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.09.2022, 11:53   #16
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,742
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 7 godz 1 min 24 s
Domyślnie

Sudden fachowcem nie jestem, ale na chłopski rozum spróbuje wytłumaczyć

Załóżmy, że podłączymy równolegle kilka różnych aku (kwasowy / żelowy / LiOn / LiFePo4. . .) naładowanych. Nie wiem, czy wiesz, ale każdy typ aku ma swoją charakterystykę ładowania tzn. ile wolt ile prądu w określonym czasie itp (fotka - cykl ładowania). Jeśli użyjesz ładowarki do aku, który wymaga najwyższego napięcia ładowania to te aku z niższym będą przeładowane czy to podczas normalnego ładowania, czy też podtrzymania.
W banku takich różnych aku jako całość w ogóle nie widzę sensu, ba nawet widziałbym zagrożenie!

Z tym kamperami to nie wspomniałeś o jednym ważnym elemencie, który czasami kosztuje więcej niż użyte aku
To inteligentne ładowarki separatory itp, które separują aku przełączają /odłączają już naładowane aku.
Współpracują też z panelami solarnymi. Czasem taki układ wymaga dodatkowych elementów sterujących.

Aku startowy auta z aku hotelowym nie tworzą banku, a łącząc aku równolegle tworzymy bank np wspomniany "hotelowy"

Można robić eksperymenty, ale czy warto narażać życie? Kilka osób odeszło do św. Piotra podczas ładowania aku (opary), a i kilka garaży się spaliło
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg program.JPG (32.7 KB, 78 wyświetleń)
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem