Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.03.2022, 15:24   #5
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,763
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 13 godz 17 min 50 s
Domyślnie

Kazmir, matjas Na razie na ten pomysł ABS BIZNES nie wpadłem, hahaha. Po prostu śladami Kazmira postanowiłem pomyśleć, wymyśleć i naprawić, poprawić.

mdxmd - dzięki za uwagę odnośnie regeneracji. Problem jaki był z moją był taki - że za bardzo podobną kwotę została ona "profesjonalnie" potraktowana młotkiem i diaksem (bieżnia łożyska ). Na forum BMW dostałem sygnał że tak potraktowane silniki pomp jest niewielka chęć naprawiać/poprawiać (dwóch fachowców zlokalizowałem którzy zrobiliby to porządnie). Ale też zacząłem kminić samemu.

Błąd wskazywał ewidentnie na szczotki - i tak było, doszło łożysko co się okazało jak wyjąłem silnik.

Dlatego uznałem że najlepszą opcją będzie zmiana silnika - i zacząłem szukać czy aby nie ma identycznego w jakichś innych pompach. Okazało się że jest.

Co do bezpieczeństwa - sporo o tym myślałem oczywiście. Dlatego NIE dotknąłem młotkiem tej pompy, a nawierty robiłem maksymalnie ostrożnie i bezpiecznie.

Absolutnie nie twierdzę że to "profesjonalny" sposób naprawy choć mam przekonanie że silnik jest w 10 razy lepszym stanie niż ten mój "naprawiany".
Dlatego wspomniałem że to mój patent, nie instrukcja.

Jakby coś się działo ze sterownikiem - tak, tu oddałbym w ręce fachowca od tematu. Ciekaw jestem co dzieje się z tranzystorem - w sensie jego niedomagania (i jak się to objawia) Poprosiłem o namiar na mdxmd - obym nie musiał więcej zaglądać do tej pompy, ale jakby jednak...

Pozdrawiam
zimny

ps. doczytałem że problemy z tranzystorem sterującym to była domena 1100-1150, nie wiem jak wczesne 1200. W ABS po 2007, tym nowszym podobno główną przypadłością są te szczotki w silniku (być może tranzystor także). Ale to tyle co wyszukałem - będę wdzięczny za podpowiedź.

Ostatnio edytowane przez zimny : 29.03.2022 o 16:39
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem