Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.02.2022, 18:39   #30
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 1,030
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: od zera
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 1 dzień 14 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
Cześć Panowie,

I mnie to dopadło, pierwszy raz. Doklejam się do tematu.

W listopadzie 21' zauważyłem, że moto pracuje nieregularnie, obroty falują w zakresie +/- 100 rpm (fakt jest też taki, że zaczęło się to od małej wywrotki), podczas pracy na biegu jałowym potrafi jakby na chwilę przygasnąć i z powrotem ożywają cylindry. Przy agresywniejszej przygazówce dym z tłumika jest koloru niebieskiego ale moim zdaniem to nie jest temat pobierania oleju tylko wyraźnie czuć nie spaloną mieszankę.

Jeżdżę kolejny rok na Arrow Paris Dakar bez DB i nigdy nie było problemu z pracą silnika przy tym wydechu - żadnych strzałów, silnik pracował równo, żadnych potrzeb regulacji gaźnika itd, moto miało cały czas takiego samego kopa (odkręcając manetkę jadąc na trzecim biegu drogą polną tyłek Afryki pływał pozostawiając piękne ślady ).

Postaram się opisać tutaj swoje działania w celu rozwiązania problemu. Nie dotykam na razie nic ze składem mieszanki, bo uważam że jest to temat związany z nieregularną, bądź zachwianą pracą cylindrów ale natury elektrycznej. Sprawdzę wszystko, ewentualnie na końcu podepnę Colortune....

W zeszłym tygodniu:
- gaźniki na stół (wszystko wymyte w myjce, ich stan przed i po bez zastrzeżeń)
- nowe świece wkręcone
- pompa paliwa podmieniona
- filtr paliwa nowy
- moduł zapłonowy podmieniony

Bez żadnych zmian, nadal to samo, w krótce sprawdzę kolejne rzeczy...
A kable WN i fajki sprawdzałeś?
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem