Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.10.2021, 17:21   #1262
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 317
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 19 godz 59 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
A jak kupiłem Motorex offroad i sie rozczarowałem - uważam że wiele lepszy jest Ipone Offroad do smarowania łańcucha
I wg mnie tylko smarujesz jak nie latasz w trudnym terenie - bo inaczej nasmarowany łańcuch zbiera cały syf ( piach /błoto)
- ale o tym już było
Babel, a pewien jesteś, że mówisz o Motorex Offroad, a nie Adventure?

Ja na początku używałem Motorex Adventure (po posmarowaniu i wyschnięciu łańcuch jest biały) i to był jakiś dramat. Wszystko kleiło się do łańcucha tak, że zacząłem zastanawiać się, czy nie lepiej w ogóle go nie smarować.
Żeby potem umyć łańcuch zużyłem prawie pół litra nafty, szczotkę do mycia łańcucha i godzinę czasu . Aha,jeszcze cały środek Motorexa do czyszczenia łańcucha (który uważam za bardzo słaby; do nafty to się nawet nie umywa ).

Potem kupiłem smar Motorex Offroad (o konsystencji raczej oleju) i od tego czasu łańcuch czyściutki. Nie czepia się go specjalnie ani błoto, ani piach. Da się potem łańcuch umyć karcherem bez żadnych środków. Faktem jest natomiast, że jak posmaruje się łańcuch zbyt obficie, trzeba odczekać z dobę, bo potrafi skapnąć.

Dlatego dziwię się trochę temu co mówisz.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem