Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.08.2021, 11:12   #10
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 729
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 16 godz 6 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Miałem podobną rozkminę niedawno. Długo szukałem i kupiłem Haix Laars Gevecht.

Wcześniej miałem kilka par butów, zaczynając od "Józefów" a kończąc na Meindlu. Chodziłem w tych butach wszędzie, wyprawowo, w zimę, rajdy, góry, itp. Moim zdaniem w kategorii cena - jakość są bezkonkurencyjne. Dałem ok 350 zł za nowe (II gat).

Zalety:
1. skóra a nie żadne membrany które przestają działać i wymagają specjalnego traktowania.
2. system szybkiego sznurowania
3. podeszwa vibram
4. lekkie dość
5. dobra jakość, wygodne
6. wysoki nosek gumowy - zawsze miałem buty wysiepane od skał na czubie


Takie i stąd kupiłem, tylko czarne (też są). II gatunek, ale ja nie widzę powodu. Dla mnie to jedne buty na wszystkie okazje, niezależnie od pory roku dają radę.

https://armyworld.pl/product-pol-135...tml?query_id=1

Nie bawię się w super skarpety i buty za tysiące złotych, to przegięcie, chyba że jesteś zawodowcem, sportowcem..

Co do skarpet - zero magii, w góry i na większe obciążenie/dłuższe użytkowanie zakłada się dwie pary zwykłych i po sprawie. Nic więcej nie potrzeba.
Dodatkowo "górskie" sznurowanie (jeśli są zwykłe sznurówki). Pamiętaj też, że tego typu buty muszą mieć zawsze niewielki luz - stopa czasem puchnie lekko i wtedy trzeba mieć miejsce.


Kupuje z tej samej strony i tez 2 gatunek.

Dodam jeszcze ze Gore w butach to chłyt marketindody żeby zawołać więcej kasy.
Przy moim użytkowaniu Gore w Salewach i w Marrelach poddało się bardzo szybko (cos w okolicy 2-3 miesiące) nawet nie zawracałem sobie głowy reklamacją bo było by ze złe użytkowanie. Reklamacje butów (składałem już setki) to jest w ogóle kpina i strata czasu.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem