Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.04.2021, 10:30   #11
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 58 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dżony Zobacz post
Odkąd raz ubrałem bieliznę z merino nie chce nic syntetycznego. Wszystkie stare ciuchy termo dobijam teraz w robocie i w warsztacie bo przy spawaniu zawsze i tak sie coś popali a wełny szkoda. Sukcesywnie dokupuje kolejne komplety merynosa, przerobiłem i te najtańsze z Decathlonu, przez komplety które szył Emek po Icebreaker czy Devold. Powiem tak, z jakiej firmy byś nie kupił i tak 100% wełna będzie lepsza niż każdy syntetyk czy bawełna.

Ciężko w to uwierzyć ale serio po paru dniach użytkowania to nie śmierdzi, śmierdzi ciało a ciuch nie. Przewietrzy się przez noc a rano koszulka praktycznie bez zapachu. Komfort termiczny też zdecydowanie lepszy, grzeje super a paradoksalnie latem wcale nie czuć gorąca. Wełna dobrze odprowadza wodę i szybko schnie.

Z minusów jest to, że wełna jest dużo deliaktniejsza niż syntetyki. Łatwo o rozdarcie czy oczko. Przy ubieraniu trzeba uważać, żeby nie wciągać na siłę.

Rozejrzyj się w Decatholonie, kupiłem tam kilka kompletów na wyprzedażach za małe pieniądze
Co do welny jedna kwestia jest istotna.Czy nie bedzie reakcji skornej. Duzo ludzi jest na welne uczulonych.
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem