Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.08.2009, 10:50   #101
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MISIEK Zobacz post
Nie po dwóch miesiącach a po sześciu , a w między czasie doposażyłem ST i próbowałem dopasować ja do siebie - bezskutecznie. Sprzęta kupiłem w dobrym stanie, ale na wszelki wypadek fundnąłem jej kompletny serwis (u Iziego) dodałem gmole, wysoką szybę, podwyższyłem kierę, zmieniłem sprężyny na progresywne i wszystko psu w dupę. Cały czas maszyna mi nie pasowała:

- za wysoko i za bardzo z przodu umieszczony środek ciężkości, zwłaszcza jak motocykl zalany do pełna
- brak dołu obrotów w silniku
- wyraźnie wyczuwalna reakcja na zmiany obciązenia - strasznie wkurzające przy manewrach wykonywanych powoli
- pozycja za daleko z tyłu + chujowo umieszczone podnóżki = niewygodna jazda na stojąco
- walenie się w zakręty (przy załadowanym moto prawdziwa tragedia)
- apetyt na paliwo: miasto 10 trasa 7,5 - 8 l / 100 km
- zanim zmieniłem sprężyny na progresy Wilbersa przód zachowywał sie jak stara wersalka.

Owszem moto stabilne przy duzych prędkościach na niezbyt krętych trasach. Wygodne (zwłaszcza w porównaniu z RD 07), szybkie i ma niezłego kopa powyżej 4 tys obrotów.

ST i AT mimo podobnej genezy i wyglądu to dwa bardzo różne motocykle. Kiedys sie nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku że porównywanie ich ze sobą to tak jak porównac dwa kultowe terenowe samochody: Hummera z Unimogiem (tu ST to Hummer). Oba sa dobre w swoje klocki, ale ...

Jest tez czynnik ludzki: Afyka jest poprostu o wiele bardziej porzyjazna i wyrozumiała wobec jeźdźca niż Tereska.
Zawsze traktowałem ST jako sztuke dla ubogich ale z nią jakąś tam obcowałem.


Ten brak dołu i spalanie które wymieniłeś to musiałeś mieć coś mocno tam nakićkane !! AT i ST owszem obie spalą 10L ale tylko jadac cały czas 180kmh. Miasto może pochłonąć nie wiem 8 litrów, ale to jeźdząc do końca skali od świateł do świateł. Napewno nie 10L. W trasie 7,5~8L.. też chyba nie 120/130 tylko 150/170 wtedy OK. realne choć dalej trudno mi wierzyć.

Reszta OK, osobiste odczucia, ale co do walenia się w zakrętach to miałeś źle wyregulowane zawieszenie moim zdaniem. Tam fabrycznie z tyłu w ST jest dość twardy amor, wiec pływać nie będzie pływał, a pewnie SAG miałeś z dupy ustawiony
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem