Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.06.2009, 19:16   #29
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie

Witam,

Po pierwsze to CZEŚĆ wszystkim bo jestem tu całkiem nowy.
A dokładnie to Afryke mam od wczoraj

Za to troche kumam w amorach /samochody terenowe i suczka DRZ/ i mam troche info:

1. Ten gaz to powinien być nitrogen, do nabicia w każdym serwisie amortyzatorów sportowych.
2. Jak tak patrze na ten zbiornik na zdjęciach to wg. mnie w innych moto w miejscu zaworka jest zwykły zawór typu opona=dętka, i przez niego dobija się gaz.
3. Spoko będzie robić powietrze dopóki nie pojedziecie na dakar lub na sahare. UWAGA: mojemu kumplowi wybuchł amor taki amor w Tunezji.
4. Powietrze ma jednak tą wadę że jest wilgotne i zmienia objętość ze zmianami temp.

PS. Kolega który wyżej pisał że musie nie ugina chyba ma za mało oleju w amorze.

Swoją drogą jestem ciekawy czy amor od afryki jest rozbieralny ?
Mam nadzieje ze tak

Poprawna ilość oleju można sprawdzić za pomocą prostego testu /oczywiście nic nie gwarantuje ale ... sam tak robię/

Obciążasz kanapę /naciskasz/ i puszczasz. Jeśli oba tłoczki są w oleju = oleju jest dość, to efekt ma byc taki ze łatwiej sie sciska niż odbija.
= pracuje górny tłoczek.

Tak naprawde to jeszcze nie widzialem amora od afryki po rozebraniu, to tak na podstawie innych endurowatych

Jak byłyby pytania to walcie śmiało, w międzyczasie się podszkole, musze tylko wygooglowac obrazki.

pawel
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem