Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.02.2019, 20:21   #78
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 51 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Zajmuje sie fotografia na codzien, profesjonalna obrobka zdjec, foto manipulacja wszelaka.... jestem pod wrazeniem jakosci zdjec z nowoczesnych topowych smartfonow... tak p20 pro robi super zdjecia, fajnie wygladaja na ekranie telefonu... nawet w ciemnosciach radzi sobie na orawde niezle, hmm nawet bardzo dobrze... ale to wszystko niestety nadal pozory... prawie kazdy aspekt zdjecia jest naciagany przez filtrowanie, probkowanie, algorytmy i sztuczki programowe. Zdjecie z rownie nowoczesnego kompaktu podobnej lub nizszej klasy cenowej bedzie duuuuzo lepsze, zobaczyc to mozna na prawidlowo swiecacym, skalibrowanym monitorze, jest to kwestia bezdyskusyjna. Jeszcze bardziej widac przepasc w jakosci zdjec w momencie gdy zachodzi potrzeba podciagniecia niedoswietlen, lub minimalizowania przeswietlen...
Zgadzam się z Tobą. Sam bym wyłącznie smartfona nie zabrał w podróż którą będę chciał uwiecznić na zdjęciach. (Raz tak zrobiłem niestety)Może się najwyżej przydać do fotek z geotagowaniem, żeby wiedzieć gdzie i kiedy
Z drugiej strony po prawie dwóch miesiącach właśnie skończyłem obrabiać zdjęcia z wyjazdu z 2017 roku. Zmierzam do tego, że trzeba mieć dużo samozaparcia i czasu, żeby cały proces zakończyć od pstryknięcia do zobaczenia.
Niektórym to niepotrzebne i pewnie zdjęcia są sprawą drugorzędną. Pstrykają jpgi nie bawiąc się później w programy, obróbkę, zgłębianie tajemnic RAWów. Co więcej, często najwyżej raz czy dwa zerkną na to co zrobili prezentując żonie czy koledze gdzie byli i czego dokonali. W takim przypadku pewnie smartfon wystarczy.
A tak poza konkursem, myślisz że bezlusterkowce typu Sony a7III albo Nikon Z6 czy Canon albo ostatnio Panasonic zrównały już jakością do lustrzanek?
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem