Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.06.2009, 10:57   #67
amnonim
 
amnonim's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 154
Motocykl: RD07
Przebieg: 58000
amnonim jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 7 min 3 s
Domyślnie

Witam serdecznie.
Był u mnie dziś rzeczoznawca z PZU (mojego OC). Obejrzał i obfotografował motocykl. W zasadzie od razu powiedział mi, że to będzie szkoda całkowita. Zasiadł do komputera i zapodał swój program, w którym używając schematów motocykla zaznaczał uszkodzenia. Schematu Afryki w systemie nie było, więc użył Transalpa, tego po 2000r. Z racji tego, że szkoda całkowita, sprawdził w programie, jaka jest wartość Afryki. (system miał dwie - 650 i 750, potem wybrał rocznik). Wyszło mu, że moja Afri warta jest 7000 pln Wypełniłem dokument o zgłoszeniu sprawy, uważając, by głupio nie podpisać niczego ważnego. Do PZU mam dzwonić za 7 dni i dowiadywać się, co z moją sprawą. Pan rzeczoznawca powiedział mi, że to PZU będzie dowiadywało się, jakie jest TU sprawcy i jako mój ubezpieczyciel będzie starało się o odzyskanie kasy, czyli w tym wypadku maks. 7kpln. Oczywiście odwoływać się mogę, ale Pan rzeczoznawca nie gwarantował sukcesu Dodał jeszcze, że PZU ma na szczęście w miare krótkie terminy "realizacji" - zobaczymy...
Przeczekam ten tydzień i poczekam na efekty pracy PZU. Myślę, że później najrozsądniej będzie zwrócić się do jakiegoś specjalisty czy biura dochodzenia odszkodowań. Oni biorą prowizję od "wywalczonej" kwoty, więc ich interes pokrywa się z moim. Jakby do opracowania tematu dołączyć jeszcze ranking takich firm, to by w ogóle było wspaniale
Tymczasem uzbrajam się w cierpliwość
__________________
pozdrawiam, Konrad.
amnonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem