Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.07.2017, 23:18   #2
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,254
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 18 godz 13 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał felkowski Zobacz post
Takie konkrety to najlepiej uzgadniać z księgowym, a nie z kolegami. Każdy cos tam wie. Tyle, że jak zawsze; są trzy prawdy. Prawda, pół prawda i gówno prawda. Vat odliczyć można jeśli jest to towar do odsprzedaży. Czy masz w PKB handel motocyklami, i czy nimi handlujesz ? Można jeszcze odliczyć gdy kupujesz i będziesz wynajmował. Czy jesteś w stanie ten wynajem obronić fakturami ? Jeśli kupujesz jako srodek trwały, to połowa vat nie więcej niż cos tam. Jest jeszcze jeden myk. Przy takiej wartości nie wiem czy warto się babrać z vatem którego masz tu raptem niecałe dwa tysie. Jako mikro przedsiębiorca może zastosować jednorazowe umorzenie całej wartości i już. A połowę vatu tak czy inaczej. A z odprowadzeniem vatu przy sprzedaży, jest tak, że jak odliczyłeś przy zakupie cały to naliczasz i odprowadzasz przy sprzedaży. Jeśli nie odliczyłeś całego to sprzedajesz ze stawką zw. Tu nie jestem pewien czy również tak jest jeśli nie upłynął okres amortyzacji. A tu gwiazdka i giga czcionką. Takie rzeczy to z księgowym a nie z kolegami. Bo nie sądzę czy którykolwiek US łyknie wykładnie kolegi. Tu się liczą konkrety, przepisy i podstawa. Ew prosisz o wykładnie US i dostajesz na pismie.


Uważał bym z tym księgowym. W Polsce nie ma teraz księgowych, tylko klepacze faktur.

Jak kupiłeś i odliczyłeś dochodowy i vat ( nie ważne ile 50 czy 100%) to przy odsprzedaży naliczasz dochodowy ( zależy na jakiej stawce jesteś) i vat w 100%. Księgowym nie jestem ale w tym siedzę i nieskromnie powiem się znam. Jest sposób alby nie naliczać dochodówki i vatu przy sprzedaży ale trzeba brać leasing z wykupem 1% i działalność musi być jednoosobowa. Kombinujcie :-)
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem