Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28.02.2016, 12:54   #42
Zeus
 
Zeus's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 373
Motocykl: CRF 1000
Zeus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 12 min 13 s
Domyślnie

Udało mi się przeprowadzić porównanie Varadero do afry (dzięki uprzejmości znajomego, który mi ją pożyczył na pewien czas). Wyjechałem najpierw swoim Viadrem i po niecałych 100 km podjechałem do kumpla i zmieniłem na afrę. Po ruszeniu afrą wnioski są takie: Afra w stosunku do Varadero nie przyspiesza, nie jedzie, nie hamuje, ma twarde i wąskie siodło, gorzej chroni przed wiatrem i ogólnie nie umywa się pod względem osiągów i komfortu jazdy. Po zjechaniu na drogę gruntową jechało się lepiej po dołkach niż na Varadero ze względu na większy skok zawiasu, ale szosowe opony sprawiały, że było bardzo ślisko na błocie (a pod błotem był lód po nocy) i nie mogłem lepiej odkręcić. Podsumowując krótko: jak ktoś robi więcej km po szosie viadro jest o niebo lepsze, jeśli latasz więcej po szutrach i polnych dróżkach lepiej sprawdzi się afra. Zatem podtrzymuję swoją chęć przesiadki na afrę, ale od razu trzeba by założyć dualowe opony a fabryczny przedni zawias też mnie nie zachwycił i trzeba by pomyćleć o zmianie, lub od razu zamienić Viadro na zmotę z lepszym zawiasem. Jeśli są chętni kierujcie ich do tego wątku.



Zeus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem