Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.10.2015, 08:09   #9
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
Sory za uszczypliwość. Ale jak widzę krosówki latające po okolicznych lasach i parkach krajobrazowych bez tablic rejestracyjnych to się nie dziwię że Ziarko i jego ekipa z ALP ma o nas motocyklistach takie poważanie.
A jakby te motocykle miały tablice rejestracyjne i pełne ,,oprzyrządowanie''
to czy leśne dziadki zmieniłyby swoje poważanie Hm....

Cytat:
Napisał zombi Zobacz post
No nie do końca. Nawet jak mam papier poświadczający własność, ale nie spełnia warunków rejestracji (bo np. jest to cross, a nie enduro) to i tak nie mogę go zarejestrować.
No jasne - przecież rejestracja motka jest głównie do tego, żeby móc opłacić OC.
Jak patrzę na sumy gwarancyjne co do szkód na zdrowiu i mieniu, to widzę, że bez tego OC
nie chciałbym jeździć nigdzie tam, gdzie mogę spotkać pieszego, inny pojazd, itp.
No i po to motek ma mieć światło, lusterko, klakson, prawilny wydech itp. Crossy
niezarejestrowane są jak kosiarki - można se jeździć po własnym trawniku ale dobrze
odgrodzonym od dróg publicznych.

Próbowałem kiedyś to obejść wykupując odpowiednie ubezpieczenie ,,OC w życiu prywatnym'', czy tak jakoś....
Niestety w UE jest z tym ciężko, bo albo sumy gwarancyjne są zbyt niskie (tudzież wysokie składki),
albo też warunki ubezpieczenia są na tyle ograniczone, że ,,w przypadku popełnienia czynu zabronionego'' OC
nie działa, a to już każdy likwidator wykorzysta ,,boś Pan wyjechał na drogę niezarejestrowanym pojazdem''...

Jak się nie obrócisz, d..a z tyłu... Ja swojego wścieklaka upalam wyłącznie na hałdach, ale OC grzecznie płacę.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem