Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.07.2015, 14:05   #5
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Wyrazy współczucia z tytułu straconego czasu i nadszarpniętych nerwów...
A teraz po kolei:
1. Sklep musi mieć regulami zakupów przez internet... Przeczytaj dokładnie zapisy... Tam musi być punkt mówiący ile oni mają czasu na skompletowanie i dostarczenie zamówienia... Powołaj się na to...
2. Sposób alternatywny: przy zakupach przez internet masz 10 dni na oddanie zakupionego towaru... Co prawda towaru nie otrzymałeś, ale na tej podstawie możesz odstąpić od umowy... Napisz im Pismo, że odstępujesz od umowy, prosisz o zwrot wpłaconej kasy i wyslij pocztą tradycyjną lub mailową...
3. Gruby kaliber - napisz im Pismo brzmiące mniej więcej tak:

"Zachowując ostrożność procesową proszę o wyjąśnenie stanu realizacji zakupionych przeze mnie w dniu (wstawić) części (wstawić) w Waszym sklepie internetowym. Kwotę (wstawić) należną za wspomniane części wpłaciłem/przelałem na konto (wstawić dane z przelewu, załączyć kopię potwierdzenia przelewu).
Proszę o pisemną informację w terminie 7 dni kalendarzowych o powodach opóźnień w realizacji mojego zamówienia oraz o terminie, w którym zostanie ono zrealizowane. W przypadku braku odpowiedzi w wyżej wymienionym terminie zmuszony będę zgłosić sprawę na Policję jako kradzież i wystąpić na drogę sądową w celu odzyskania przeze mnie wyżej wspomniajej kwoty będącej równowartością złożonego przeze mnie zamówienia wraz z odsetkami ustawowymi wynikającymi z niewywiązania się przez waszą firmę ze zobowiązań zawartej umowy kupna-sprzedaży w czasie przewidzianym Kodeksem Handlowym.
Jednocześnie pragnę nadmienić, że w czasie od kupna do dziś wielokrotnie kontaktowałem się z waszą firmą telefonicznie wielokrotnie uzyskując sprzeczne odpowiedzi (wstawić historię z pierwszego postu)".

Powyższy tekst zawiera wiele bzdur prawnych, ale zazwyczaj działa... Wyślij priorytetem poleceonym za potwierdzeniem odbioru... Poczekaj 7 dni I wal na policję...
4. Najgrubszy kaliber: od razu wal na Policję...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem