Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.12.2014, 02:22   #162
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Wczoraj miałem nieprzyjemną przygodę, gość mi wyjechał (na wstecznym, na łuku drogi, nie mając możliwości upewnić się czy nic nie jedzie) i w momencie jak go wyprzedzałem (z klaksonem) ten wykonał najbardziej nielogiczny manewr jaki mógł wtedy wykonać uderzając mnie centralnie w bok motocykla. Jedyne co mi się udało zrobić to podnieść nogę z podnóżka, bo było spore ryzyko, że się znajdzie między motórem a puszką.



W efekcie przyziemiłem dość mocno, ale szybko się przemieściłem na trawnik coby mnie nic nie rozjechało i musiałem chwilę odsapnąć. Później szybka ocena własnego stanu, zebranie kamerki ulicy i oględziny motóra. Na miejscu niemal od razu pojawiła się straż miejska i zabezpieczyła miejsce zdarzenia + koordynowała sprawę do przyjazdu policji. Karetka była po jakiś 2-3minutach, szybkie badanie, gadka, podpisanie papierka i wyjście do policji, która też już dotarła. Na szczęście skończyło się na ogólnym potłuczeniu (boli mnie prawy poślad, prawe i lewe ramie i lekko kark). Straty: obity kask (musiałem nieźle łupnąć), przytarte spodnie (nie mają roku), poszarpane nowiutkie rękawice na Gore, urwane mocowanie gopro, w motórze: pogruchotne oba plastiki z prawej strony, rozkwaszona osłona silnika, pogięta dźwignia hebla nożnego, podrapany tłumik i handbar, ułamany tylny błotnik i prawy kierunek przód, potłuczone prawe lusterko i ogólne rysy. Główny strzał poszedł w osłonę silnika, prawy set i potem kierę. Na baku jest tylko lekki odprysk, mimo braku gmoli. I jak to z Afryką bywa: odpaliła i do domu dowiozła.

Foto324.jpg

Foto325.jpg

Foto326.jpg

Foto333.jpg

Pojawiłem się nawet w 'Raporcie na gorąco' w TVP Wawa (ok. 1:00)
http://warszawa.tvp.pl/18153216/20122014

Teraz muszę zgłosić szkodę i zobaczymy co będzie dalej. Gość przez policję został uznany winnym. Ubezpieczony jest w Liberty. Ciekawe na ile wycenią Afrę i ciuchy...

W trakcie niecałych 2h zatrzymał się 1 motór (z przynajmniej kilku przejeżdżających), jeden gość podający się za lekarza no i oczywiście Hubert (od którego wyjechałem 5minut wcześniej). Pierwsza na miejscu była straż miejska, zaraz po nich laweciarze, karetka 2minuty potem, reporter TVP jak byłem w karetce i policja po jakiś 10minutach. Później jakąś godzina stania na wypizdowie (fajnie, że Hubi był to można było pogadać ).

Jakby ktoś miał w dobrym stanie: osłonę silnika, plastiki z prawej strony (najlepiej w moim malowaniu), dźwignię hebla nożnego to chętnie nabędę.

No i taki prezent na święta otrzymałem...wczoraj ze 3 razy mi ktoś wymusił wyjeżdżając przed motóra, ale tylko/aż raz było skutecznie...
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650

Ostatnio edytowane przez majki : 22.12.2014 o 10:19
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem