Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.12.2014, 20:30   #1
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie Propozycja rozbudowania Afripedii o info turystyczne.

EDIT 09.02.2015: Subdomena pojawiła się pod adresem: http://podroze.africatwin.pl/
Póki co pustki. Będę działał w ramach możliwości wolnego czasu, żeby postawić szkielet do łatwej edycji. Wszelkie pomysły i propozycje mile widziane
========================
Cześć,

Idą zimowe, nudnawe wieczory, więc wychodzę z pewną propozycją.

Co byście powiedzieli, gdyby Afripedię, poszerzyć o zupełnie nową kategorię związaną z turystyką motocyklową?

Wyjaśnię o co mi biega:
Planując wyprawę przez liczne "dzikie" i "dziksze" państwa, pojawia się szeroko pojęty problem wjazdów/ceł/wiz/pieczątek. Przeważnie takie info jest rozsiane...trochę w internecie, trochę na forum, trochę w relacjach, ale nigdzie jakoś scentralizowanego tego nie znalazłem. A szczególnie nie pod kątem motocykla. Więc najczęściej trzeba komuś zawracać tyłek dopytywaniem, lub zakładać nowy topic.

Silnik wiki jak pewnie wiecie ma moc, a w kupie siła.

Może udałoby się rozpocząć jakieś powolne grupowe zbieranie wszystkich doświadczeń/sztuczek/procedur granicznych w jedno miejsce.

Chodzi o krajowe info głównie papierologiczne i stricte związane z motorami. Bez "co zobaczyć","standardowe ceny", "gdzie spać" etc. To ewentualnie później...chociaż strony typu wikitravel już to robią i nie ma co ich powielać.

Dla przykładu strona Turcji mogłaby zawierać:
1. Podstawowe wymagane dokumenty (sprawy celne, typy Wiz, ubezpieczenie, prawo jazdy i reszta).
2. Wjazd granicami z różnych stron- wypisane wszystkie granice kraju. Którymi się da, którymi nie. Godziny otwarcia etc.
3. Dane teleadresowe do Konsulatu/Ambasad/Pośredników wizowych (Tureckiego w Polsce i odwrotnie)
4. Ewentualnie Inne/ważne. Sztuczki* etc.

I w sumie tyle.

Mam przeczucie, że to byłaby dość potężna baza wiedzy.


=====
*Sztuczki- chodzi o sprawdzone doświadczalnie motywy i motywiki które pozwalają nagiąć/ułatwić papierkologię.

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 09.02.2015 o 18:13
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem