Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2008, 20:52   #47
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 632
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 9 godz 34 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
co do frezowania to jestem w stanie to wycenic u znajomego co mam stajnie frezarek precyzyjnych, jak bede w łapie miał co potrzeba (w pliku w sumie) to podskocze do niego.

a już zupełnie z innej beczki, czy robią już większe OLEDowe wyświetlacze? byłyby czytelniejsze oraz mniej prądożerne. wiem, że póki co to nowość, ale też i lepsza jakość.

Teraz zastanawiam się nad tym o czym wspomniałem wcześniej, czyli GPS.
byloby zacnie mając od razu gps, mogłoby się okazać ciekawym rozwiązaniem dla posiadaczy palmów bez gps lub komórek (kurde, komunikacja BT) dobra, bez GPS. Przecież to potem trzeba jeszcze jakoś zakodować a nie wiem w czym piszesz, ale jak pamiętam moje męki na programatorze PICów i pomyśle o asm to mnie ciarki przechodzą. Szybko porzuciłem naukę tego języka

mam pare projektow na OLEDach , nawet mam pare takich wyswietlaczy 128x64 pix , czy beda czytelniejsze to bym polemizowal , cena jest do przelkniecia ale nie wiem ile to wytrzyma w eksploatacji.Oledy sie wypalaja
i to dosc szybko , w urzadzeniach gdzie jest wyswietlane caly czas to samo i nie da sie zastosowac wygaszacza albo gasic go calkiem.
Fajne sa przez to ze wyswietlaja 16 odcieni szarosci i biora bardzo malo pradu co nie oznacza ze w afryce go brak.
LCD ktory chce zastosowac bierze 1mA przy zasilaniu z 3V , wiec chyba nie duzo , mysle ze w 300mA sie zamknie cale urzadzenie,czyli tyle ile 3 zarowki od podswietlania zegarow.


tu link do filmiku OLED graficzny w akcji : www.elektronika.enet.pl/AT/OLED.avi

Zoltan : zobacze jak bedzie fizycznie z miejscem , jezeli sie da to zrobie miejsce na modul GPS , i jak miejsca starczy to bedzie dostepna wersja z GPS i bez .

Ostatnio edytowane przez R2D2 : 14.04.2008 o 21:04
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem