Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2008, 18:16   #44
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 632
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 11 godz 18 min 59 s
Domyślnie

Mysle ze w 100EUR sie zmiescimy , w projekcie zakaldam :

- predkosciomierz - do wyboru cyfrowy lub analog ze wskazowka
- obrotomierz ( na bargrafie ) cyfrowy lub analogowy do wyboru
- zegarek w sysyemie 24-ro godzinnym
- 2 przebiegi dzienne w tym jeden kasowalny z zewnetrznego guziora
- przebieg calkowity , bedzie mozliwosc wpisania oryginalnego przebiegu 1 raz jak urzadzenie bedzie nowe
- 3 mierniki temperatur - definiowane przez uzytkowanika ( beda 3 czujniki , nazwy pomiarow bedzie mozna samemu wpisac i czujniki umiescic gdzie dusza zapragnie )
-woltomierz
- amperomierz ( funkcja future )

nie zakladam chomologacji ani zadnych atestow predkosciomierza , wiec prawnie urzadzenie nie bedzie moglo oficjalnie sluzyc jako predkosciomierz.
Ale do czego kto to zastosuje to jego sprawa.

Rozwiazanie byc moze bedzie komercyjne zobaczymy , wiem ze ludzie szukaja takich rozwiazan i nie zawsze w dobrej kasie da sie cos dobrego kupic.
Nie zakladam ze bedziecie wywalac oryginalne zegary ale tripy i owszem.

Kiedys juz poczynilem podobne urzadzenie , jak i kilka modulow zaplonowych
do silnikow benzynowych ktore byly produkowane jako prototypy.
Urzadzenia byly robione w ilosciach sladowych od 1 do 5 szt.
Wiec gadanie ze cos tam sie nie oplaca albo nikt tego nie kupi jest lekko przesadzone.

Ja osobiscie lubie swoja prace i nie przerazaja mnie 3 miechy roboty , bo nic na marne nie idzie. A jako ze mam swoja manufakture nie przeliczam swojego czasu , w niektorych przypadkach , na zywa kase.

zrobie rysunek z rzutami i powysyslam wam do wyceny , material poliweglan , plyta 15mm + 3mm , trzeba bedzie tez mechanicznie frezowac , macie takie mozliwosci ?



QrczaQ : spalanie da sie zrobic w silnikach wyposazonych we wtrysk paliwa , w gazniku jakos tego nie wiedze , a stosowanie przeplywomierza zabije finansowo.

Ostatnio edytowane przez R2D2 : 14.04.2008 o 18:21
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem